» Poradna » Ostatní

Restartování PC

Zdravím lidi mám menší dotaz, třeba mi některý z vás expertů dokáže poradit, surfuju na internetu koukám na youtube a zničeho nic počítač hodí tvrdej restart, například po hodině surfování ( né hned) nebo například pokud hraju LoLko ( league of legends) tak počítač udělá to samí například po 30minutách hry, někdy to vydrží celou hru a spadne až další, pokud po tom restartu začnu hned hrát znovu tak se restartuje do 15minut zase, ale například u CSGO (counter-strike) můžu hrát 300minut v kuse a počítač neudělá nic, nejvíce se to stává právě u toho hraní LoL. nějaké nápady, co by to mohlo způsobovat? jsem bezradný, děkuji

Odpovědi na otázku

Nebyl udán hardware! Podle popisu to jsou teploty - stáhnout třeba hw monitor a podívat se na teploty v zátěži. Pokud je to notebook, tak běžná situace..Tohle je poradna, ne věštírna..

Případně zdroj. Ten tohle umí taky, byť by to člověk napoprvé netipoval.

Počítal jsem, že to bude nějakej kancelářskej notebook a ano, zdroj to může samozřejmě být. To by se tazatel ale musel obtěžovat aspon ten HW udat...

Omlouvám se, nevěděl jsem... - Win7, Intel core i5 CPU, paměť - 12288MB Ram , grafika - geforce gtx 1050Ti, zdroj Corsair vx 550w

Klasika, zeptám se na dvě věci s tím, že to můžou být asi teploty -> doporučení je změřit teploty -> nic. Až budou změřeny teploty (v zátěži, ne na ploše), řešil bych to dál. Kdyby byly teploty ok, pak bych podezříval ten zdroj..btw: i5 je naprosto nic neříkající údaj (říká, že to je cpu co vyrobil Intel během posledních 10 let) zajímavé je to číslo za tím i5. A ten zdroj je bud VS, nebo CX, u VX si nejsem úplně jistej -> je lehčí změřit ty teploty než měnit naslepo zdroj, ale ty VS nebyly nějak moc povedené )

VX je stará řada Corsairu, která se prodávala cca od roku 2011. Tehdy to byl jeden z těch kvalitnějších zdrojů. Myslím, že měl i 5 let záruku. To samozřejmě neznamená, že už není KO.

Aha, tady se ukázalo, že sem nepoužil google, moje chyba (a to i 10 let staré Corsairy mám, ale VX si fakt nepamatuju) -> stejně bych se podíval pro jistotu na ty teploty.

Děkuju kluci

zdravím, nebyl vůbec týden čas tak až teď jsem se k tomu dokopal přidávám screenshoty teplot 1- https://ctrlv.cz/MHiF 2- https://ctrlv.cz/msxIještě jsem testoval paměť RAM ve win - bez chyby

90 C na procesoru je docela dost. Jak vypadá chladič na procesoru? Není zanesený prachem? Otevři bednu a zkontroluj to, případně vyfoť vnitřek bedny a hoď sem.