» Poradna » Notebooky

Restartování Notebooku

Zdravím, mám takový problém že 2x za den se můj počítač restartuje, přesněji nějakej zamračenej smajlík a počítač se musí restartovat. Tento problém mě začal otravovat minulý měsíc. Nevíte jak tento problém odstranit?Jinak mám Notebook Asus X550MD (Tento model se už neprodává...)

Odpovědi na otázku

stahni si tento programek: http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html ten ti umozni presne identifikovat co zpusobuje BSOD

Jendo,máš v tom systému kapánek bordel.. Zkontroluj, co vše sis třeba i nechtěně natáhnul do stroje. Ovládací panely/ Programy a funkce - zde bys měl vidět dle data, co sis nainstaloval do stroje nebo společně s nějakým programem, který ti do systému nacpal nějakou veš, nechtěný program.. Máš několik možností, jak to vyřešit.. 1. Máš-li funkční zdravou zálohu, pak ji použij.. 2. Návrat do dřívější doby pomocí bodu obnovy, respektive viz Obnova systému, tenhle název zadáš do vyhledávacího pole nabídky "Start" 3. Přeinstalovat systém Mnozí nejspíš budou radit online scan ESET a další nesmysly, které ti prohledají systém a údajně i vyčistí od breberek.. Já těmto pokusným opravám moc nevěřím.. A nevěřím ani "Obnově systému" do některého ze starších bodů obnovy..

Teď sem ovládací programy projel.A starost mi tam dělají programy od asusu které tam byli ale ty si myslím že nemají nějakej vlif.Antivirus co mám v ntb (ESET) tak ten píše že vše vpoho (Nečekaně). Pak stahuju přes torenty a v tom může být ten háček.Přece jen Torenty nejsou antivirusy zkontrolovány.Přes torent sem stahoval Mafiu 2 a the sims 4 takže.http://prntscr.com/da2urd

Tak s tím "vlifem" jsi mě dostal......

sorry :D Moje gramatika je na, ty víš co :D Ale jinak dík za radu :D Uvidíme co se s ntb stane :D

Pokud natom hrajes hry a Mafii 2 tak to se ti asi dost hreje GK se nediv,ze to restartuje.Vahal jsem zda to tu dat,ale podle toho co pises ti to neuskodi,tak zkus tohle http://www.bleepingcomputer.com/combofix/cz/jak-pouzit-co... jen nez to pustis vypni Nod32 a nech ten ComboFix dojet az do konce.

Boužel Mafiu 2 na tom hrát nemožu protože se nestahla celá nebo stahla ale torent je pošahanej. Ale skusím tvůj tip :)

Tak to stahuj v tomhle http://www.zive.cz/programy/bitlord/pr-449 a v nastaveni dej kontrola hashe to je prave proto,ze po stazeni to kontroluje poskozene soubory a nahradi je spravnejma.

Koukám, že tam máš i ten přihlouplý CCleaner.. Co se týče těch her stažených přes torrenty.. ??? Na to neumím odpovědět, jestli jsou v pořádku. Ale když už riskuješ zavirování kdejakým stahováním čehokoliv, neochrání ten tvůj systém na 100% ani Eset .. Dobrou pomůckou je orientační kontrola menších souborů(do 128MB) zde: https://www.virustotal.com/cs/ A co se pokusit o obnovu systému do dřívějšího data.. alespoň do data před instalací CCleaneru, který byl nainstalovaný 27.10.2016..??? Nebo do doby, před tím počátkem těch "samozvaných" restartů..??? Zadej do vyhledávacího pole: Obnovení systému a v tom zobrazeném okně zadej, "další" a poté klikni zaškrtni okénko ""Zobrazit další body obnovení". Měl bys vidět možnosti obnovení dle data a tam vybrat nějaký bod z datumu, které by odpovídalo době, kdy byl systém v pořádku.. Stále je jedna z nej možností ten systém přeinstalovat. Po přeinstalování systému a nainstalování těch spolehlivějších programů, by bylo vhodné provést zálohu a uložit ji někam na externí disk. A jak zavést zálohu třeba po samotném pádu Windows, to by byla další kapitola jak na to. K tomu by bylo vhodné např. ze zálohovacího programu zdarma Aomei, z jeho utilitky, vytvořit tzv. zavaděč a ten umístit pomocí nástroje Rufus na extra flešku, kterou lze v případě pádu Windows nabootovat a spolu s připojeným externím diskem(kde je uložená záloha) zavést zálohu systému.

Notebook se sice už zázračně nerestartuje, ale k tomu CCleaner, ten sem si stejně odinstaloval protože pořád otravoval.Když sem zjišťoval jestli Torrent stahuje viry, tak sem skusil ESET ale ten nic nenašel, pak sem hledal na internetu, ale tam sem našel nebo sem přečet že prej torrent viry nestahuje, pak sem tam našel že to záleží na souboru nebo co. ¨Windows sem skoušel obnovit a vypadá to že to (možná) pomohlo. Když se něco stane tak sem napíšu.Přeinstalaci systému raději dělat nebudu nebo jako vždy by se něco stalo a ntb by musel jít do servisu. Měsíc na ntb čekat nebudu Jinak dík za tvoje rady/tipy