Restart pri nabihani win xp a porad dokola

pri bootování win xp (sp2) se objeví úvodní obrazovka obrazovka (splash), pobíhaj tam ty čtverečky. ve chvíli, kdy by už se mělo objevit "Vítejte" a najet systém, se počítač restartuje a tak pořád dokola. Při reinstalaci to pár dní (týdnů) vydrží a pak znovu. Hraju si při tom s Linuxem.
čím to a jak to spravit?
díky

Odpovědi na otázku

Bych to tipnul mozna na nejakou breberku...

A v nouzaku najedes ?

tak tohle se mně odedneška taky děje, tuším že předtím se instalovala nějaká win aktualizace, mám xp, SP2, už sem zkoušel měnit zdroj, vytahat všechny nepotřebný karty a stejně to furt dělá. občas se komp tak na 5 minut rozběhne a pak zase dokola. paměti jsem taky vyndal zandal, nechápu to...

Juž jsem něco podobného viděl, v mém případě stačilo nastavit v BIOSu řadič SATA do režimu Compatible.