Restart PC při hraní

Ahoj,mám problém s restartováním PC při hrách, když otevřu např. mapu, inventář, chci načíst hru apod...nikdy ne při samotném hraní. Stává se mi to u her Assassins Creed Origins, Assassins Credd Odyssey a Hitman2. Žádná modrá smrt, jen černá obrazovka a restart.Má někdo nějaký TIP po čem jít?můj PC:Základní deska MSI Z370 GAMING PLUSProcesor Intel Core i5-8600KOperační paměť ADATA 16GB DDR4 3000MHz CL16 XPG SPECTRIX D40Grafická karta MSI RX 480 GAMING X 8GZdroj Seasonic SSP-550RT 550W 80PLUS GOLDDíky všem za smysluplné reakce.

Odpovědi na otázku

Na ten tvůj zdroj jsem nečetl žádnou velikou chváluTen zdroj je v prodeji od r.2012 a recenze nic moc.. Pokud není žádná modrá smrt -> viděl bych to na problém se zdrojem..

díky za reakci.já mám tuhle sestavu už snad rok, assassina origins jsem na této sestavě odehrál v době jeho vydání bez problému. problémy začaly až cca týden zpět.

- Zkontroluj teploty i při hraní -> MSI Afterburner - Zkontroluj osazení chladiče na CPU - Proveď test RAM - Kontrola diskuNebo přeinstaluj systém.. Těžko na dálku zjišťovat, co ti způsobuje pády Windows.. Pokud je to jen při hraní, kdy je PC více zatíženo, kolaps může způsobit zdroj..

pořád se mi nedaří to nijak rozchodit -teploty procesoru i GK kolem 60°C-RAM jsem testoval - jsou OK-přeinstaloval jsem WIN(10) a hru spustil bez ovladčů GK - taky restartnevím jak s tím zdrojem - rok na stejné sestavě hraju bez problémů a teď že by byl problém se zdrojem? dá se to nějak zjistit?budu vděčný za jakoukoliv radu, jsem náruživý hráč a jsem ve svízelné situaci

Nebo nevíte někdo jak spolehlivě otestovat jednotlivé komponenty abych našel ten vadný? Popř. jak zjistit zda výkon toho zdroje je dostatečný?