» Poradna » Programy

Respberry - OS

ZdravímMám Raspberry Pi model B s 512MB RAM.Na kartu jsem natáhl image Raspbian squeeze, a spustil ji na mém Raspberry.Po nabootování se zobrazí jen tapeta s malinou a nic víc.Klikutím pravým tllačítkem se sice zobrazí menu. Z nabídek funguje pouze přidávání a odebírání virtuálních ploch, a přepínání mezi plochami (všechny jsou stejné) , ale další možnosti, jako například Terminál,nebo web browser a jiné prostě nereagují.Vzhledem k tomu že používám na normálním počítači Ubuntu a Debian, rád bych na RasPi natáhl prostředí GNOME2 , které mi vyhovuje, chtěl jsem si ho přes konzoli nainstalovat,ale bohužel se do ní nedostanu :/Poradil by mi někdo prosím jak tam dostat GNOME , nebo se alespoň dostat do konzole ? Jelikož v tom uživatelském prostředí které tam nyní je, nelze dělat vůbec nic

Odpovědi na otázku

ctrl+alt+F1 nefunguje?

No jo !! Díky , já jsem nějakej zblblej dnes Pokusím se tam nějak dostat to GNOME, nebo bys mohl doporučit nějaké lepší a úspornější prostředí ?

To jsem rád že jsem pomohl. S prostředím ti teda neporadím, s Raspberry nemám žádné zkušenosti a v Linuxu jsem teprve amatér-začátečník. S tím musí poradit někdo jiný.

No, na linuxu taky teprve začínám (s nastavováním systému atp), jako uživatel ho tedy používám už déle, ale takhle hloubkově jsem ještě moc nezkoušel.Jinak otázka na ostatní - jak tedy rozchodit nějaké prostředí ve kterém se vůbec dá něco dělat prosím ?Jelikož GNOME je asi moc velké, a hlavně se mi ho nedaří nainstalovat, jelikož to po apt-get install gnome vyhodí několik chyb a konec

Zkoušel jsem i apt-get update , ale i tento příkaz, i instalace toho GNOME , skončí zprávou, něco ve smyslu Cannot merge package list