» Poradna » Programy

"Resetování" serveru na dálku - jak ?

Máme ve firmě síť peer-to-peer se "serverem" z něhož na stanice taháme programy a data. Server je PC, na kterém nikdo nepracuje, je nepřetržitě spuštěn a co je pro dotaz důležité: je uzamčen a ne vždy jsou klíče k dipozici. Občas (1x měsíčně) se nějaká aplikace "kousne" a bylo by záhodno resetovat server i stanice a shodou okolností není k serveru přístup. Byla by možnost z jedné  stanice server resetovat - ale řádně, tj. přes "Uložení nastavení" ap.? Na serveru je W2k Profesional, na stanicích W98, či W2k Profesional. Resetovat by se mělo ze stanice, kde je W2k Profesional. Poradíte?

Odpovědi na otázku

Z prikazovy radky  shutdown [jmeno stanice] -r

Hned jsem zkusil, ale PC mi bohužel hlásí "Soubor shutdown nebyl nalezen". Zkuste mi prosím ještě troch "postrčit". Díky.

Pardon, pouzivam ho v praci uz tak dlouho ze sem si neuvedomil ze neni v instalaci wokenAle uz nevim kde sem ho sehnal.

Neco jsem nasel tady.

Je soucasti Resource Kitu pro Win2K (vcetne jeho graficke verze). Standardni soucasti je (kupodivu) ve WinXP (ale jen verze pro prikazovou radku).

Díky za odpovědi. Výše uvedený odkaz jsem vyzkoušel, jedná se o program "Remote Shut". Byl by perfektní, ale myslím, že neodpovídá mým požadavkům. Například po každém restartu "serveru" vyžaduje na serveru aktivaci (zapnutí). A takové "dálkové" ovládání je mi na nic. Prosím Vás proto, pokud někdo tento program detailněji znáte a víte, že by se dala tato nectnost nějakým způsobem odstranit, zda by jste mi neporadili. Případně mi prosím doporučte jiný program obdobného druhu, případně sdělte odkaz, či návod (bohužel ale v češtině). Díky.

A co takhle VNC nebo Remote Administrator, umi restartnout pocitac (a umi jsete spoustu jinech veci)

Se fakt divím, proč normálně nepoužíváš Terminal Services Clienta. Tak můžeš nejen "schodit" server, ale i ho kompletně ovládat.    Bez toho by jsem tady byli mrtví. Děkujem ti ó Bille

Prosím zkuste alespoň heslovitě poradit s ohledem na údaje v úvodní otázce. Terminal Servis Client je součástí W2k?