Resetování pc při hraní her

Zdravím. Mám takový problém už 3 roky. Pc mi sestavil známí. Mám následující konfiguraci: Ip4 gh, Z. deska: Asus p4gd1, HDD:Samsung, Paměť: Kingston 512Mb a 2x 256 od Cingston(či jak se to píše), grafika. GeForce 6800Gs. Mám problém při hraní některých her, že se mi z ničeho nic resetuje. Když zapnu neresetovat pc automaticky při nějaký chybě tak se objeví modrá obrazovka s nějakou chybou-nějaký čísla či tak. Myslel jsem si, že to mohlo být grafikou měl jsem ppředtím GF 6600. Ale pak jsem si koupil novou, ale dělá to pořád. Resetoval se mi pc u her Boiling Point, Srious Sam2, Far Cry( nen dříve šel, aale teď nejde). Nevím čím to může být. Kámoš říkal, že třeba pamětma. Nevím. Ale v časposech jsem četl, že pro Socket 478( který mám) není slot Pci-expres pro grafiku, ale tato deska jí má tak. Celkem mě to štve protože si koupim hru za 300Kč a pak to ani nemůžu hrát a to jsem měl pc především na hraní :D Celekm paradox. Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Aky tam mas zdroj? Pri beznej praci ti to neresetuje? len pri zatazi?
Mal som podobny problem, a dost som sa zapotil kym som to vyriesil. Upodozrieval som vstko mozne ale nakoniec to bol zdroj. Asus ma k doskam utilitu AsusProbe. Skus si to pustit a nechaj si zaznamenavat graf: napatie, teploty atd... Potom si pusti hru a hraj kym to padne. Potom najdes v logu co sa stalo. Mne kolisalo napatie 12V.
Ale samozrejme to moze byt aj nieco ine. Ale isiel by som postupne...

No je možný, že je to zdrojem. Já mám totiž skrříň i se zrojem ( prej 400W zdorj ) a stála skříň skoro před 3 roky 1300Kč. Ale dřív jsme zkoušel 3D mark a takový zátěžový testy na grafiku proser at ak a to proběhlo v pohodě.

Pocuj, pamate vylucis hned. Skus jednu vybrat a pustit to potom zase s druhou a uvidis co to urobi.. Potom zostava grafika, (tu si ale menil) procesor (ten nezvykne byt vadny) a MB moj druhy typ po zdroji bude prave MB.

Nemas to nahodou pretaktovane?

este jsem nevidel pocitac kerej by to nedelal, vypni automaticky restartovat ve spravci zarizeni.

Ne ne, přetaktovaný to nemám. Až bude čas tak vyzkoušim ty paměti postupně vyndavat. Joto jsem dříve vypínal automatický restar. Ale vždy se objeví ta modrá obrazovka s textem, že jest-li je to poprvé tak ať kontaktuju výrobce a tak. A stejně budu muset restartovat pc

Nejlepší by bylo, kdyby jsi nám napsal, co se píše na té modré obrazovce

Tak to je velkej rozdil: kdyby to byly proste jen restarty, tak by za to na 90% mohl zdroj, ale kdyz to jsou bluescreeny, tak to muzou byt pameti (ty to jsou nejcasteji) nebo deska (hledej nafouknute kondenzatory), ovladace, nebo klidne neco jinyho....

Mel jsem ted stejny problem, myslel jsem, ze je to pametma, protoze memtest hazel chyby, ale nakonec to byl pametovej radic. Desku uz mam na reklamaci

512 Mega je malo,zapni si Ctrl+Alt+Del spravce uloh a podivej se kolik ti "zerou" spustene procesy vykonu a rucim ti za to,ze pobezis dokoupit pameti,mely by byt v parech,na rychlosti v MHz se mohou mirne lisit!

Já mám giga :D 2x256 a 1x 512 :) Dokonce jsem měl pc u prodejce pc a ten dělal všelijaký testy a na nic nepřišel Mem test jsem zkoušl :( a v poho :) Vyzkoušim ty kondenzatory. Az se to priste resetne tak to vyfotim.

Možné prčíny:

1. Zasratý Win bordelom - pokiaľ si Win 3 roky nepreinštalovával, tak je na čase sa do toho pustiť
2. Zdroj - obzvlášť lacný Euro case, KME, Chilli Innovation, čo ti budem písať, pozri sem, čo dokáže nekvalitný zdroj: www.svethardware.cz ...
3. Teplota - prehrievajúce sa čokoľvek - najčastejšie CPU - odstráň chladič, zotri starú teplovodivú pastu, a nanes novú, vyfúkaj chladič od prachu
4. Nafúknuté kondenzátory na doske/grafike/zdroji... - viď odkaz vyššie

Tak Windowsama to neni. Za 3 roky sem je přeinstaloval nejmíň 15x ( měl jsem Windows jen na 30 dní pak musel proběhnout aktivace a tu sem dříve neměl) Ale to by třeba procák dělal aj při 3D marku a jiných zítěžových testech ne? A to nedělal. Ty kondenzátory je to možný, ale v tom se nevyznám :)

na tom odkaze máš ukážky, ako vyzerajú nafúknuté/vytečené kondíky. Tak si to kukni. Inak, ešte pozri logy