» Poradna » Notebooky

Resetovani BIOS hesla

Cau lidi. Potreboval bych poradit program pro Windows, ktery by umel vyresetovat heslo k BIOSu (klidne i vsechny BIOS nastaveni). Muj hlavny NTB je momentalne dead tak sem vyhrabal notas ASUS, starej asi 4 let. Je zde Windows 7, mam admin ucet a chtel bych to preinstalovat (je zde velky bordel), ale BIOS heslo si nepamatuju a nechci NTB otevirat. Diky za tipy.

Odpovědi na otázku

Takhle jednoduché to není, ale já to umím. Přivez, odemknu, nechám si zaplatit a je-li to nelegoš, nabonzuju tě. P.S. Na odpojení baterky nebo resetovací jumper zapomeň, to se už dloooooouho nepoužívá.

Ked chces preinstalovat system, tak nepotrebujes vstupit do BIOSu.Staci klavesa pri starte (manual) BootManager.

Prosim te, vic info k tomu nemas? Jaka je to klavesa a co dal?

Hm jestli myslis to menu kde se da vybrat zarizeni ze ktereho se ma nabootovat, tak to jsem zkousel ESC, F1, F11, F12, Delete (hned po staru). Nic nepomohlo.

Můžeš se zkusit zeptat okradeného majitele.

Zkoušel jsi to vyhledat? Google ti dá spoustu návodů... třeba tady:http://www.askvg.com/how-to-reset-remove-bypas... - příkazy MS DOS, vyjmutí baterky na CMOS (vím že nechceš, ale je to dost rychlé řešení... tedy jestli ji máš nějak normálně přístupnou), universální hesla...

Nic z toho dávno nefunguje.

Kdyby to bylo tak easy, tak je heslo BIOSu zbytečné :D

Nepíšeš typ mašiny. Ak je to HP môže mať heslo v eeprom, to sa ťažko láme.Skus známe z generických hesiel, ako "fénix" alebo "D3ADB33F"https://translate.googleusercontent.com/translate_c

Psal sem, ze je to ASUS, konkretny typ nevim. Ale je to rada EEE PC. Jinak dik za link.

NTB rozhodne neni kradeny. Popravde je pujceny od kamarada a i on chtel, abych to uz rovnou preinstaloval, ale BIOS heslo si nepamatuje. Proto ho nechci otevirat, at to neskazim. Zatim dik za tipy, vyzkousim ty programy a univerzalni hesla.

Základ je napsat přesný typ notebooku