RESET routeru MikroTik RB962UiGS-5HacT2HnT

Dobrý den, řeším RESET routeru MikroTik RB962UiGS-5HacT2HnT. Občas se mi rychlost připojení zpomalí cca 2 až 4 Mb (z 25 Mb). Chvilku čekám cca 30 min, a po té jdu a vypnu jak Wifi anténu tak router (mám to na jednom el. kabelu tak nemohu zvlášť). Po tomto RESETU pak internet opět běhá cca 20-25 Mb. Nevíte není někde něco špatně nastavené ? Díky za názor.

Odpovědi na otázku

=> mám to na jednom el. kabelu tak nemohu zvlášť...to je vtip, alebo na ten mikrotik si namontoval el.kábel napevno?

Co je ta "WiFi antena" ?

"wifi antena" je velice pravdepodobne venkovni klientska jednotka (CPE)... Stejne jako "internetovy kabel", "wifi kabel", vse z ceho couha antenka je "router" a cokoliv se strka do USB je flashka (flashka na internet, flashka na televizi).Ale chapu to, ne kazdy muze rozumet vsemu a znat spravne nazvoslovi... to by se tu neptal

wifi kabel!!! kks oblial som sa cervenym vinom, dakujem

Ja vim, a nebylo to mysleno nijak zle vuci tazateli. Doufam, ze se mu povede pridat nejaky popis, jmeno vyrobce nebo treba fotku. Ale uznavam, ze jsem tu otazku napsal zbytecne stroze a nejasne.

Kde bereš jistotu, že na vině je Mikrotik, a ne ta "anténa" na střeše?Dále, pro pořádek, pleteš si reset a restart. Odpojením ze zásuvky zařízení jenom restartuješ. Kdybys ho resetoval, musel bys ho pak znova nastavovat.

A co to zkusit restartovat softwarově po jednom každé zvlášť?

Vzdy muzes zvlast. Protoze na jednom kabelu to urcite neni. Bud tu antenu napajis s poe primo mtiku, nebo je cestou jeste injektor. Ja ti resim pres xinbox a to tak, ze interface na wan polozce nachvilu vypnu poe napajeni a pak zapnu. Tim se restartuje jen ta "antena". Pokud mas ale injector, tak ten musis vypnout, ci odpojit kabel ale az co jde od toho poe k antene.Nejak si nedokazu představit to tve "mam to na jednom el. kabelu tak nemohu zvlášť"

No myslím že budeš první člověk, kterému by mikrotik takhle blbnul. Ale spíš si myslím že to bude něčím jiným než tím mikrotikem.