» Poradna » Počítačové sítě

Řešení pro synchonizaci dat

Dobrý den,hledám řešení na online synchronizaci souborů s možností přistupovat k těmto souborům odkudkoliv. Proto nevím jestli bude vystačovat router s USB nebo nějaký NAS server s diskem. Potřebujeme totiž, aby jsme se k těmto souborům dostali jak z kanceláře, tak z domů.Naše představa jak by to mělo fungovat:1. Nad flashdisk nebo disk nahrajeme dané soubory, které chceme sdílet.2. Na všech počítačích (v kanceláři a doma) nastavíme přístup k těmto souborům.3. Následně při jakékoliv změně, např. v počítači si otevřu složkou, kde jsou ty sdílené soubory, upravím něco v tabulce excel, uložím, tak aby se to automaticky synchronizovalo na všech počítačích. Nebo pokud do té složky nahraji nový soubor, tak aby jej okamžitě viděli i ostatní, kteří tam mají přístup. (něco na google disk, kde se to také automaticky synchronizuje jakákoliv změna, nový soubor, smazaný soubor, atd.)Předem děkuji za jakékoliv rady a doporučení.

Odpovědi na otázku

A nebude pohodlnější nějaký cloud?

Myslíš nějaké placené cloudove úložiště, ano?

Samozřejmě - pokud jste firma, nemůže to být přeci problém, dělají to tak všichni..

Tak klidně si nechám poradit. V tomhle se moc neorientuji. A nějaké doporučení, kterou cloud službu případně zvolit?

google disk ? Proč to kompikovat.. Když už si ho zmínil proč to neuděláte přes něj ? Případně pro firmy má google službu Google apps pokud by vám google drive zdarma nestačil...