» Poradna » Mobily

Reprosoustava

Dobrý den,rozhodl jsem se si postavit reprosoustavu 2.1.2x50W + 100W subwoofer a potřebuji poradit.Uvažoval jsem o použití tohoto zesilovače:2.1 Zesilovač TPA3116, 2x 50 W + 100 WMá výstup na Jack konektor, pokud k němu připojím mobil přes kabel a pustím hudbu, pojede to?Pokud k zesilovači připojím napájecí zdroj a reproduktory?Děkuji

Odpovědi na otázku

Takže:a) TPA3116 je 2x50 Wb) jack je vstupc) ano, pokud to připojíš, bude to fungovat.

http://dexhal.cz/open-frame/180-1-zesilova... 2x50W+100WA ještě čím to napájet? Neznáte nějakou stránku, kde by měli zdroje pro tyto zesilovače?

To je TPA3116D2 ... a tam je skutečně vstup zvuku jack. No když uvažuješ o něčem takovém, tak snad máš představu o zdroji? Potřebuješ 24 V a zhruba 10 A, buď něco zrealizuj nebo pohledej. Asi by měl být stabilizovaný, aby napětí nestouplo bez zátěže a přitom bylo blízko 24 V při zátěži, pokud chceš plný výkon.

Vykon ma byt 200 wattu, takze zdroj potrebujes tak aspon 250. Napeti max 24 V, takze 10 A. To mi prijde celkem dost na ten napajeci konektor. Je to delany tak, ze do toho muzes strcit asi jakykoliv zdroj pro NTB, ale tezko z toho tak dostanes tech 200 W. A na tenhle vykon mi ten heatsink prijde celkem malej a bude to chtit asi i vetracek.

Taky se mi zdá 10A na ten napájecí konektůrek trochu moc. I kdyby měl zesilovač deklarovanou účinnost 90%, tak se pořád těch 10% někde ztratí/ohřeje a 2x5W + 10W přeměněného ve ztrátové teplo tím chladičkem určitě neuchladí. To by musel být pořádný kus hliníku. ☺

Byl to jen dotaz, ne fakt, nehodlam porizovat tohle

Ale jó. Klidně to kup, ale tak jak to činťaman vyrobil, bych to netrápil na víc, neř čtvrtinu deklarovaného výkonu.

Kecu ma kazdy na rozdavani ale pomoct se schematem? To ne!

Oprava: "jack" je napájení, vstup zvuku je na 3-pin konektoru (možná něco jako u CD mechanik).

No jasný "jack" na napájení a jack 3,5mm na vstup.

A jak to zapokot byste poradil?

Zapojit*

Podle popisu ... TPA3116D2 se liší od TPA3116. Napájení do napájecího konektoru a vstup zvuku buď do vstupního jacku nebo vstupního konektoru. Jak jinak ???Zdroj si musíš nějaký najít nebo postavit. Pokud s tím máš problém, proč se tím zabýváš?

Neresim tento prospevek ale ten druhy, tam mi nikdo neodpovedel

Ak ta zaujima kvalita zvuku predovsetkym, tak doporucujem si vsimnut skreslenie pri plnom vykone. Ja by som taky zosilovac nechcel ani nahodou. To je skor skreslovac ako zosilovac. No vsak preto stoji necelu tisicku... Kvalitne zosilovace su podstatne drahsie.