» Poradna » Mobily

Reproduktory vs. hdmi - zpožděný zvuk?

Ahoj,ráda bych se Vás zeptala na následující věc. Může mezi přenosem zvuku z počítače přes reproduktory a přenosem přes hdmi kabel - tedy z reproduktorů televize, být nějaký časový rozdíl? Hopsám na taneční podložce a pokaždý, když se snažím jít podle zvuku z televize, tak se prostě stěží trefím, při externích reproduktorech, je to v pořádku. Nicméně je dost otravný stále připojovat ty repráky, když obraz mi jde na televizi. Je to hdmi rychlejší, nebo pomalejší? Nebo jsem já nějaká cvaklá?Díky

Odpovědi na otázku

V te TV by mela byt nejaka volba, kde se da nastavit to zpozdeni...

Mě dicky bere jak nějaká "lolita" vůbec ničemu nerozumí ale ví co je to HDMI

Hm ne, já rozumim hodně věcem. :)Máš pro mě radu?

Tak se uč dál, možná přídeš i na to proč to tak je...

Proč jsi mi sem do poradny vůbec psal teda, když mi nechceš poradit?

No tak poraď ty mě a budem se radit navzájem né? Co?

Jestli chces odpoved tak zkus taky napsat nejaky konkretni infromace, zvysis pravdepobnost ze prijde smysluplna odpoved... V dotazu chybi informace co je to za podlozku, jak je pripojena k PC co je to za PC, PC je pripojeno k TV, co je to za TV - oznaceni a vyrobce... Treba vygoolis i potom reseni... Internet je plnej odpovedi jen se musis umet ptat... https://www.google.cz/

Tak srandiček už bylo dost, tak vážně. Asynchronní zvuk v digitálním přenosu je dost běžná záležitost a většinou jde zvuk před obrazem, protože obsahuje méně informací ke zpracování než obraz. V různých zařízeních je proto automatický zpožďovací obvod pro zvuk, v lepších i nastavitelný. Mají ho lepší zvukové receivery, některé satelitní přijímače atd. I v TV by mělo něco být na synchronizaci zvuku přes HDMI. Běžně se zvuk rozjíždí o 40 - 160ms. (1-4 snímky)

Nevěděla jsem, že je možné přenastavit synchronizaci. Zkusim si to vygooglit. Já původně myslela, že je to opačně, že na reproduktory je to opožděně a na hdmi "správně", ale vyvedl jsi mě z omylu. Děkuju moc. :)

Jj, zvuk přes HDMI je proti počítači znatelně zpožděný. Je nesmysl využívat HDMI a televizi místo reproduktorů

U tohodle to nesmysl neni, obrazovka počítač je moc malá. Máme nejvíc 19palcovej monitor. To je málo, aby člověk rozumně viděl, co má dělat.

Jo aha, ty tam máš i obraz Pořád mluvilas jen o zvuku, tak jsem myslel, že z TV pouštíš jen zvuk. Pokud i obraz, tak obojí by mělo být zpožděné stejně. Ale je fakt, že televize přes HDMI je celkově znatelně opožděná proti monitoru. A nemůžeš pouštět z počítače přes reproduktory zvuk a na obraz koukat na TV? V tom obrazu jsou jen pokyny, ale rytmus chytáš podle zvuku, tak by to mírné zpoždění obrazu nemuselo vadit, ne?

No asi to tak dopadne. Jenom nám přišlo pohodlnější mít to přes tu telku, protože nemáme stále připojený repráky...oba používáme sluchátka. Mimoto je jeden počítač napravo a druhej nalevo :) ...takže jde zvuk na hráče jenom z jedný strany, když je je to na reprákách, na tý televizi to má člověk zepředu. A tahat nějaký prodlužky a mít repráky vedle televize... no ještě jsem googlila, že je přímo v tý Stepmanii nějaká možnost si to nakalibovat podle to, jaký má člověk zpoždění, tak to zejtra zkusíme.

Je to častý problém dnešních televizí, že se obraz (a zároveň i zvuk, aby spolu "seděli") zpožďuje oproti skutečnosti. Říká se tomu lag. U běžných věcí, jako je sledování TV nebo přehrávání filmů, to nevadí, u hraní her už ano. Některé televize proto mají i speciální módy (vedle kina atd. je mód hry, PC apod.), některé se musí nastavit ručně (povypínat všemožné filtry, odšumovače, doostření obrazu a další "vylepšováky") a na některých televizích má člověk smůlu a zpoždění se nezbaví.

Je to někdy docela nelogická situace. Já jsem míval problémy s některými satelitními přijímači, vyjma linuxových, kdy zvuk v HDMI byl v pořádku, ale optický audio výstup se často předbíhal před obrazem. Speciálně v AC3 DD 5.1. Jelikož mám starý receiver, musel jsem dokoupit za 250 USD zpožďovačku (Felston) na spdif , a tam vidím, o kolik milisekund musím kde co dorovnávat.Jinak bych se vykašlal na HDMI a ty repráky bych si pustil, určitě je to lepší zvuk než z TV.