» Poradna » Ostatní

Reproduktor-ozvučnica

Prosím Vás akú ozvučnicu by ste dali na toto repro (v ozvučnici chcem mať 2 taketo reproduktory), (uzavretú alebo bassreflex) a aký objem. http://www.visaton.com/en/chassis_zubehoer/tieft...

Odpovědi na otázku

???

Nějakou betelnou

Co ta prosim napadlo vyrabat si reprosustavu ?Ak mas stolarsku dielnu, vybavenie, skusenosti, know-how, meraciu aparaturu a bezdozvukovu komoru, mozes sa pustit do vyroby. V opacnom pripade je uspech malo pravdepodobny a jednoduchsie je reprosustavy kupit.Ozvucnica je predna strana reprosustavy, tudiz neda sa hovorit o uzavreti.Moze mat ale otvor pre BassReflex (BF). K tomu patri natrubok, ktory musi byt spocitany podla (vnutorneho) objemu sustavy po odcitani zvukovej izolacie.BF znizuje spodny pouzitelny kmitocet celej sustavy za cenu vacsieho skreslenia od rezonancneho kmitoctu reproduktoru. U teba zhruba 50Hz.BF je velmi citlivy na prebudenie pod rezonancnym kmitoctom reproduktoru. Repro je mozne lahsie odpalit.Vzhaldom na 2ks uvazovanych repro by som volil minimalne 60l objem sustavy.Inak na vypocet su aj programy, ovsem bez znalosti v nich tazko nieco vyrobis.

dakujem za rady

mozno tuto sustavu by som vyuzil na maturitnu pracu