» Poradna » Ostatní

Reproduktor chraplá - oprava tabletu

Před koncem záruky mi v tabletu začal chraplat pravý reproduktor. V servisu vyměněn za nový, teď to začalo zase. Mám od pojišťovny přikoupené prodloužení záruky, tablet je na firmu. Jaká bude délka záruky na opravu ? Vzhledem k tomu, že to je opět pravý reproduktor, tuším správně, že vada bude nejspíš na desce ?

Odpovědi na otázku

"Chraplání" reproduktoru je na 99% způsobeno jen vniknutými nečistotami. Většinou to servisy 1-2x záručně uznávají, ale není to jejich povinnost a při dalších reklamacích už to záručně neberou. Jinak na záruční opravu se vlastně žádná dodatečná záruka nevztahuje, pouze se ti prodlouží původní záruka o dobu, kterou trvalo vyřízení reklamace.

Teď už to bude pozáruční oprava, hradit by ji měla pojišťovna, takže záruka na opravu by tam předpokládám měla být. Pokud se do reproduktoru dostaly nečistoty a to pochybuji, je to chyba výrobce. Tablet mám v originál odolném pouzdře, dokonce má nějakou certifikaci odolnosti proti vodě a prachu, už kvůli tomu jsem ho kupoval.

Tak to ano, pokud to bude placená oprava, tak záruka na opravu bude. Tuším je to 6 měsíců. Jestli má certifikaci proti prachu, tak by se tam dostat neměl, to je fakt. Ovšem je otázka, jaké jsou podmínky prodloužené záruky. To už se neřídí klasickými předpisy, ale podmínkami pojištění.