» Poradna » Mobily

Repro

Zdravím a prosím o radu, mám doma už nějakou dobu reproduktor jamo sub650. Aktivní subwoofer o výkonu 650w ale bohužel k tomu není nic víc.jak vybrat výškové a středové reproduktory odpovídajícího výkonu a kvality. aktivní nebo se zesilovačem ? Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

nevzal sis zrovna lehký úkol, začínáš od konce. Subwoofer se pořizuje obvykle naposled k doplnění existující sestavy o něco, co jí chybí. Ale zkratkou: tvůj výsledek se zvukem subwooferu bude stát a padat s tím zařízením, které ti bude dělat buzení subwooferu signálem - AV přijímač, výhybka, speaker procesor,… Takže hlavní („stereo“) repro zvol poměrně libovolně podle poslechové místnosti (velikost, výbava, hladkost stěn) a hudby, kterou posloucháš, spolu s hlasitostí, kterou očekáváš. Subwoofer s dvanáctipalcem na gumě to zvládne „všecko“.Dovol mi ještě všeobecný názor - pokud chceš čerpat informace z fór, ve finále možná zjistíš, že bylo nejlepší hned na začátku subwoofer prodat.

Doporučuju zbytek sestavy od stejné značky. Jamo byla doporučována k zesilovačům Onkyo.