Repro na zdi

Zdravím. Myslíte, že je rozumné dávat reproduktory na police na zeď? Jedná se o 7 kg 20W/92dB 25-22300Hz repro. Každá bedna má svoji polici, dvě konzolky zespod (tvar obrázeného L)- každá konzolka 4 šrouby a hmoždinky 2cm do cihlové stěny (plus 1cm omítka).

A teď hlavní dotaz - nevyrvou se hmoždinky ze zdi vahou beden a vlivem vibrací (membrána má zdvih na plný výkon až 7mm)?

Odpovědi na otázku

Z mech.hlediska bych použil delší hmoždinky-2cm jsou tak do panelu.Do cihly bych použil alespon 8x40, do duté chemii. Ale pokud polička udrží 50kg,neměla by se vyklepat-prostě ji přidělejte a zkuste se na ni zlehka pověsit...

Jsou to vlastně dvě otázky. Na první, zdali je rozumné dávat bedny na zeď ( a je jasné že to nejsou papundeklové srandy od "domácího kina" z Kauflandu ) opdpovím ne, není to rozumné a já osobně to považuju celkem za barbarství. Na druhou, zdali to ty 2 cm rozpěrky udrží - myslím že jo, ale proč, jak uvedl xy, to nenaddimenzovat a dát tam pořádnou hmožinu ?

Ad roumný? proč by to nebylo rozumný? Samo že je nelepší je mít ve vejšce uší posluchače, ale pokud v tý místnosti to neni kam dát, tak lepší aby byly kus vejš (nejlíp patřičně naklopený), než aby byly někde utopený za hromadama bince nezi nábytkem.
Ad uchycení: použil bych přinejmenším šestky hmoždinky, sám bych si tam dal osmičky. Doporučuju nekupovat ty nejlevnější, ale např. fišerky, držej líp. A pokud se nepovede vyvrtat díra (když se trefíš do starý zdi mezi cihly, tak je to dosti pravděpodobný), tak se nebát tu hmoždinku zasádrovat.

Protože bedny patří buďto na stojan, nebo přímo na zem, protože na zdi na viklech L nebudou svírat správný úhel a budou hrát kamsi pánu bohu do oken .... protože každá bedna kolem sebe potřebuje prostor, což přišroubovaná na zdi určitě nemá .... mám pokračovat, proč to NENÍ rozumné ?

Ono repro bude ve výšce uší - nad stolem. Na stůl takovéto bedny dávat nemůžu protože by to asi hdd v pc skrz otresům nemusel peřežít a také by rezonovalo vše co by mohlo. Jinam bohužel repro nejde umístit - posluchač by byl mimo střed beden.

LUMUQ - nějak mě tuhle tvojí větu, nebere hlava - Na stůl takovéto bedny dávat nemůžu protože by to asi hdd v pc skrz otresům nemusel peřežít a také by rezonovalo vše co by mohlo. Jinam bohužel repro nejde umístit .
Má to znamenat, že pustíš PC, zapneš repro, a hurá na plný kule?

Tak z PC si pustím někdy také hudbu, mám PC, NB, další monitor, korekce, zesík a repro. No a často pouštím hudbu i když jsem na pc. A výkonné repro a pc s rotujícím hdd na jednom stole asi není to pravé ořechové - nepočítám ty plastové šumítka.

No tak pokud jde o tohle, tak bych spíš řešil nějaké racionální umístění PC, než šrouboval bedny na zeď. Osobně si myslím, že jestli ho máš v takovém tom dřevěném kastlíku, co je přifařený ke stolu, tak to můžeš být bez obav, vyzkoušeno, no problem ...

Ak mas v umysle pocuvat muziku prevazne z PC, doporucoval by som radsej kvalitne sluchadla.
Nebat sa do nich investovat napr. aj viac ako 3tis korun. Odmenia sa ti omnoho hodnovernejsim podanim zvuku ako mozes vyludit z bedni, ktore umiestnis pre zvuk v naprosto nevhodnej konfiguracii. Blizkost steny a kvalita reprodukcie su v nepriamej umere, navyse pri sustavach typu bassreflex a troska vacsom vykone, nebodaj vytocenych korekciach sa moze lahko stat, ze si vyflusnes kmitacku.

Prosím tě, jak může být ze sluchátek kvalitní poslech, už jsi někdy viděl někoho, že měl na uších nasazenej orchestr?! Určitě ne, posluchač i muzikanti jsou usazený úplně někde jinde.
A tu kravinu s blízkostí stěny a nekvalitou reprodukce, už nikde neopakuj. Platí, že čím blíže stěny je repro, tím kvalitnější je zvuk (vyrovnanější kmit. charakteristika akustického tlaku), subwoofer se doporučuje umístit do rohu místnosti (repro přímo do stěny-falešné, odpadnou tak starosti s bednou a jejím omezeným objemem).
Při vhodně zvoleném příkonu reproduktorů (s ohledem na výkon zesilovače) by se mohlo stát iba to, že vyflusneš žuvačku, reproduktory musí snést plný výkon, na rozdíl od sousedů.
PS. Na kvalitní sluchátka za 3k, stejně nemá uši, takže nějaké Kossy nebo Sennheisery max.za litr to jistí.

K Těm sluchátkům - Měl jsem stejný názor jako Ty, ale když jsem zjistil že existuje i něco jiného než formát mp3 a sluchátka které jsi bezesporu také dostal k mobilnímu telefonu, okamžitě jsem pochopil že jsem se mýlil, vřele Ti doporučuji porozhlédnout se po normálním formátu a kvalitních sluchátkách

K rozmístění a fungování repro - O těchto věcech samozřejmě nevíš vůbec nic, prostě jsi jen kravsky opapouškoval pár vět, naprosto vytržených z kontextu aniž bys vůbec tušil jak věci fungují, takže no comment

Aj ked posluch cez reprosustavy moze byt zazitkom, da sa o tom hovorit len v pripade specialne upravenej posluchovej miestnosti a spravne navrhnutym a umiestnenym reprosustavam, co je podstatnejsia vec ako elektronicke reprodukce zariadenie pokial neni naozaj podradnej kvality.
Umiestnenie reprosustav ako uvazuje tazatel, je cisto nahradne riesenie v takom pripade, ked chyba priestor kam tie reprosustavy postavit. Tym nehovorim, ze by to neslo.
Ak budes citat aj ine ako reklamne letaky o najvhodnejsom umiestnovani akustickych prvkov, dozvies sa veci o ktorych ani netusis, ze existuju a mohli by mat nejaky vliv.
Tym nechcem povedat, ze v niecom nemas pravdu. (napr.falesna stena). Na druhu tsranu blizkost steny zdviha uroven na nizkych kmitoctoch, preto sa "ludovo" hovori, ze pri stene alebo v rohu to hra "lepsie". Co spravi vysoky zdvih urovne na hlbkach v pripade bassreflexu si budes musiet nastudovat v prislusnych materialoch.
Diskusiu na temu, ze je mozne rozoznat s kvalitnymi sluchadlami a zvuk.kartou rozdiel medzi originalnym wav a mp3 na 256kbit/s by bol ne velmi dlhy flame, ktory tu uz raz bol.
Ak ta to zaujima, vyjladaj si to.

"...blizkost steny zdviha uroven na nizkych kmitoctoch.."

Ano blízkost stěny, to znamená když není repro úplně u stěny (stěn) tak dochází k nevyrovnané kmitočtové charakteristice v závislosti na akustickém tlaku. Po umístění reprobedny ke stěně (myšleno k té "čelní" ne boční) se toto zlepší.
Kam jinam byste chtěli ty repráky dát v místnosti 4x4 by mě vážně zajímalo!
Nějaký "vysoky zdvih" (co to má jako bejt?!) nebo "bassreflex" mě nezajímá, to nemá v reprosoustavě co dělat.
"Něco si o tom nastudujte", to sedí. Tohle já jsem studoval, když jsem reprobedny stavěl a to už bude víc než 30 let.
PS. O mp3 se tu vůbec nejedná a kvalitu pozná opravdu jen málokdo už vzhledem k tomu, že kvalita je trochu na jiné úrovni, než byla "kvalita" za mých mladých let.

Na dobře upevněné hmoždínce (na stropě) se můžeš klidně i oběsit,

Nejsou někde ke stažení časopisy "Hudba a zvuk"? Tam byly zajímavé konstrukce reprobeden - hlavně v dubnových číslech.

Nevím, co je zajímavého na "konstrukci" reprobedny, která vznikla tak, že se repráky strčily zpátky do té krabice, ve které se koupily, když se předtím, do ní udělaly patřičné otvory.
Tahle "reprosoustava" totiž vyhrála (kdysi, když ještě lidi něco ušima slyšeli) v anonymním poslechovém testu!
PS. Kterej duben máš na mysli, duben '69?

Ty repro si klidně na zeď dej ale nepřeháněj to s tím "obráceným L", ať ti to na té konzoly drží!
PS. 20W, už je hodně Wattů.

Pokud to usadíš přímo na zeď, uslyší to také sousedi,od sklepa až do desátého patra.
Pamatuj na ně.

Píše o cihlách-z těch se desetipatráky moc nestavěly.....