Repro do sluchátek

Zdravím, mám starší sluchátka a chtěl bych v nich vyměnit repráčky, ty co jsou tam ted jsou neznámého výkonu 40ohm a ten zvuk není na hudbu moc dobrý ale ostatníma vlastnostma jsou perfektní, tlumí okolní zvuk a dobře mi sednou.Proto se chci zeptat jak moc výkonné repráčky můžu koupit a vyměnit resp. kolik watt utáhne integrovaná zákl. deska, popř u jak velkého výkonu už postavit zesilovač?Jsem omezen velikostí reproduktoru 4,5cm v průměru a max 2,5 na výšku.Sluchátka mají sloužit na poslech hudby, nejsem audiofil takže nepotřebuji přednášky že to bude mít mizernou kvalitu. Já se s tou kvalitou spokojím pouze požaduji slušné basy to jediné současné reproduktory postrádají(ani náznak basů není).Děkuji předem za info případné typy.

Odpovědi na otázku

Rozhlídni se ve svém okolí, jestli se tam nenajde telefonní budka, nejlépe dvě. Tím by mohl být tvůj požadavek uspokojen.

Děkuji za velice inteligentní a přínosnou odpověď

Náhodou ty vložky hrají perfektně a na to tvoje duc-tuc to s velkou rezervou postačí.

Takže pokud zrovna neposlouchám styl hudby jaký se ti líbí tak se odpovědi nedočkám? A když řeknu že poslouchám Metal už by jsem se mohl rozumného názoru dospělého člověka dočkat?

či tam tie tvoje maju neviem ale kuknihttp://www.gme.cz/elektronicke-soucastky-ko... bacha len na conrad(podobna firma len ceny jak šmejdi na predvadzačke)

Díky ale já vám kde repro sehnat obchodů je plno jde mi spíš o to které budou kvalitní, podle čeho mám vůbec vybírat, samozřejmě podle watt ale je 1Watt moc nebo málo, utáhne to integrovaná zvukovka nebo ne, jakej typ reproduktoru jesli s plastovou membránou nebo papírovou ?

No vidíš, ty vložky mají ocelové = metalové membrány, to se ti zrovna hodí.

Co vlastně proti mému dotazu máš ? Slušně jsem vyjádřil svůj dotaz a čekal bych že někdo slušně odpoví.Vážně jsem nečekal že dospělý člověk bude psát názory hodné puberťáka a ještě se bude snažit o to být vtipný.

Pod 16Ohmov bych nešiel a na nizke tony treba čo največšiu membranu,aky ma tvoja zvukovka vykon to neviem ale v notbuku to viac ako 1W poctiveho vykonu nebude

Děkuji,zvukovka je ATI SB750 a je to stolní počítač ne NTB takže můžu alespoň s 1W počítat ?

No tak dobře. Za 1. musíš zajistit, aby v mušlích nedocházelo k akustickému zkratu = basy pryč, jestli víš o co jde. Za 2. repro přednostně papírová membrána (tento materiál ještě nic nepřekonalo) magnet pokud možno ne feritový, jmenovitý výkon 1W bohatě stačí, pohlídej si dolní mezní frekvenci, abys nebyl bez basů. Za 3. nepočítej, že na integr. zvukovku to bude kloudně hrát - není schopna to vybudit.

Díky, tohle je mi hodně pohlo.

No pochybuji o tom, že ty taky nejsi nějaký nudící se puboš.... V dnešní době měnit repráky ve sluchátkách - to nemůže napadnout "normálního" člověka... UŽ JE ROK 2014 !!!!!!!

Nevím co s tím kolik je mi let a jestli se nudím nebo ne má společného s výměnou repráčků u sluchátek. A byl by vůbec rozdíl v tom jestli si chce repráčky vyměnit puboš nebo 50 letej kutil ? A co jako že je rok 2014, to jako když se mi něco hned podělá mám běžet do krámu a kupovat nové zboží ? Jako chápu že prostě mobil ani telku si doma neopravíš ale výměna repráčků - 4 šroubky a dva drátky snad zvládne každej . A když je tu možnost ušetřit pár stovek na značce sluchátek, tak proč je to sakra špatně ? Radši se zpátky zařaď do stádečka a pokračuj s ostatními.

Nemáš zač, ale když si zjistíš, co to obnáší a kolik stojí příslušné komponenty, zjistíš velice rychle, že koupit jiná sluchátka je mnohem lepší.

hele, ještě jsem neviděl sluchátka u kterých by používáním odešly repráky, aniž by se jim pomohlo nehodou nebo nevhodným zacházení. Většinou odejde kabel, maximálně se může repro odlepit z uchycení - viděl jsem to u jedněch levných "hifi" sluchátek Vivanco.Pokud jsou to kvalitní značková sluchátka, tak je potřeba sehnat repráčky stejného typu i výrobce (třeba na Ebay), jinak ti stejnou kvalitu nikdo nezaručí. Obvykle je jednodušší koupit nová sluchátka.

Nikde jsem nepsal že odešly, už od začátku to nebylo nic moc ale používal jsem je spíš na komunikační programy jako skype apod. ale bohužel provozovat moji reprosoustavu k PC po 10 hodině večerní nelze aniž by se sousedům "houpal lustr nad hlavou". Tak chci vylepšit sluchátka abych mohl v noci poslouchat hudbu tak nahlas jak se mi líbí. Chápu že jednodušší je koupit sluchátka nová ale už né tak zábavné, prostě to co jde si udělám sám když nato mám prostředky.

Nerozumím jedné věci - podle Tvé poslední odpovědi máš na to prostředky - jaké? Pokud finanční - vyber si nové sluchátka tak, aby Ti plně uspokojily Tvé požadavky. Pokud technické (umíš bastlit elektroniku) - pak je Tvůj dotaz zbytečný, měl bys mít takové znalosti, že je Tvůj dotaz mírně řečeno mimo mísu!

No já tedy nevím jak ty ale já jsem učenej z nebe nespadl a nejde hned vědět vše o všem jak si někteří myslí prostě zkušenosti nabírám postupně a ano bastlení je můj koníček a ano přiznávám že jsem amatér ale to byl každý než se z něho stal profík a jen tím že si to člověk zkusí a i kdyby se to nepovedlo tak je to zkušenost a příště budu vědět.

No ale o tom to je, já bastlím (respektive jsem bastlil) hódně dlouho, když nebylo něco na trhu, tak jsem si našel podklady a s menším či větším úspěchem jsem to dotáhl do konce, ale v době, kdy se dá téměř vše za menší či větší peníz pořídit nové, by mě k tomu donutilo už jenom zoufalství (pokud bych moc hodně chtěl něco, co přesně nesplňuje moje představy). Pokud mi odejde něco, s čím jsem spokojen a co se už nevyrábí, hledám tak dlouho, až najdu něco, co splní moje požadavky. A většinou najdu ještě něco lepšího.

háček je v tom, že když do reprobeden Genius za 120 korun narveš špičkové repro určené pro repro Bose, tak sice možná dosáhneš trochu lepší kvality, ale ne tak moc lepší, protože bedýnky na to nejsou stavěné...Totéž u sluchátek - nové repráčky mohou mít jiné uchycení, jakékoliv kutilské zásahy můžou způsobit další vibrace apod., nemusí tam správně pasovat a pak to bude drnčet. Navíc ty mušle nemusí být vůbec stavěné na daný zvukový výkon nových repráčků, takže to zas nedopadne dobře. A ani materiály nemusí být stejně kvalitní...Osobně bych do toho kvůli kvalitě zvuku nešel, maximálně kdyby repráček odešel a já měl náhodou obdobný doma v šupleti a neměl co dělat...

Chápu že se toho může hodně podělat ale to nezjistím dokud to nezkusím. Do ozvučnice nijak zasahovat nehodlám prostě z ní jen starej repráček vyloupnu a zasadím nový o stejném nebo alespoň přibližném průměru.

"zasadím nový o stejném nebo alespoň přibližném průměru"a to je podle mne právě onen problém - když bude repráček menší, tak to budeš muset nějak nabastlit, aby tam šel a přitom to tam nelítalo, ale ani nedrnčelo apod.Jako zkusit si to můžeš, ale abys pak nebyl zklamaný....

Nedá mi to, abych se nepřipojil do diskuse. Nevím, jak teď, už to moc nesleduji, ale za dob časopisu Hudba a zvuk tam byly různé testy a recenze. Taková sluchátka mohou být dost vymakaná aby nějak hrála. Tak třeba se tam řešilo, jestli jsou výhodná sluchátka uzavřená (u Hi End třeba byly náušníky plněné nějakou kapalinou, aby dobře sedly k hlavě) nebo otevřená. A protiřečíš si - píšeš, že ti kvalita nevyhovuje a zároveň že nejsi žádný audiofil. Tak schválně - kolik chceš do té přestavby sluchátek vrazit? Protože ti tu nikdo neporadil, asi se tím nikdo moc nezabývá - zkus třeba nějaké jiné fórum zaměřené na reprodukci.

Ak to mas ako zabavu, nemam nic proti ak cches vymienat repro v sluchadlach.Ak chces mat lepsi zvuk ako teraz, doporucujem kupit originalne sluchadla.Zrejme si este nevidel vyvojove a meracie laboratorium niektorej firmy, ktora sa zaobera zvukom. Take nieco si doma asi len tak lahko nespravis.Len to vybavenie co tam maju ma hodnotu uplne vpoode aj vyse 1mil US$.Suchadla sa meraju na specialnej hlave podobnej hlave ludskej. Je to nieco podobne ako sa testuju auta s figurinami. Okrem toho design sluchadiel sa robi v navrhovych CAD/CAM systemoch a ako budu hrat sa pocita matematikou.V ziadnom pripade sa to nerobi len tak od oka akoze hodime tam toto, alebo toto a mozno to bude lepsie.

zajímavá diskuze..Chtěl bych vyměnit repro a vol. potenciometr ve sluchátkách sennheiser PC 360.. nějaký návrhy? :D :D