» Poradna » Mobily

Repro - zesilovac - 4,8 Ohm

Cau, zajima mne zda zalezi na odporu pokud bych zapojil bedny do jineho odporu. Tzn. mam doma subwoofer (aktivni, k domacimu kinu) do ktereho se daji pripojit dalsi 4 reproduktory. Chci si brat sub. na chatu s tim, ze uz tam bednicky jsou a slouzi jako radio, na ty by stacilo pripojit aktiv. sub. (samozrejme bednicky odpojit z radia) a pres jacka poustet z notasu hudbu. Jenze netusim jestli zalezi na odporu bednicek a aktivniho subu ci nikoli. Nerad bych to nejak pos***. Muj nazor je ze i kdyz je zapojim do vyzsiho odporu tak budou akorat hrat potiseji nebo prave naopak hlasiteji... Jednoduse, nechce se mi na chatu tahnout vlakem cele domaci kino a ty bednicky resp. radio (ktere jsem kupoval jako kulisu k vareni do kuchyne) by mohli v pohode stacit.

Odpovědi na otázku

Zásada první a poslední. Impedance zátěže musí být větší, nebo max. rovná výstupní impedanci zasilovače. Takže pokud je výstup zesilovače čtyřohmový, lze k němu připojit: A/ jednu čtyřohmovou bednu, B/ jednu osmiohmovou bednu, a C/ dvě osmiohmové bedny paralelně. Cokoli jiného je, až na výjimky kdy impedance připojené zátěže splňuje úvodní zásadu, špatně.

Takze jako blbovi. Sub 4 Ohm = 2x bedny s impedanci 4 nebo 8 OhmuSub 8 Ohm = 2x bedny s impedanci 8 OhmuJe to spravne ?

Studuješ práva v Plzni, nebo nějaký tzv. humanitní obor? Tohle je problematika, řešitelná absolventem sedmé třídy ZŠ!

Jo jsem strasne hloupej clovek, jasne studuji v Plzni. Ale ja jsem prave cekal ze tak strasne vysoce inteligentni clovek jako jsi ty by to dokazal vysvetlit takovemu blbci jako jsem ja. Inu, precenil ses. Dekuji za vysvetleni, pane Mr.Ohme... Doufam, ze se tve ego zvysilo aspon o 50 Ohmu.

Vice pokory by neskodilo, vzhledem k tvym znalostem.