» Poradna » Programy

Replication nebo Backup

Dobrý den, rozjíždím veeam pro zálohu virtualu v Hyper-V, avšak nechápu rozdíl mezi replication a backup, google mi příliš nepomohl..Mohl by mi to někdo prosím objasnit..?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Replikace se provádí průběžně, v krátkých intervalech se přenáší data o změnách a data v cíli replikace se jimi udržují aktální (např. replikace transakčních logů SQL databáze). Záloha se většinou provádí ve větších intervalech (den/týden/měsíc), pro celý server (nebo databázi), full nebo rozdílová, obvykle se uchovává několik verzí zpětně a na data záloh se dá použít deduplikace. Někdy se archivují měsíční zálohy i několik let.Obě možnosti se kombinují, záleží na požadavcích které má řešení splnit.

PS: ještě mně napadá, veeam umí při havárii a požadavku na okamžité obnovení služeb spustit virtuální stroj ze záloh a průběžně vytvořit repliku VM do které zapracuje aktuální změny proti záloze.