» Poradna » Web a internet

Repeater z TL-WR842ND

Ahoj,TP-Link přímo v administraci routeru TL-WR842ND nenabízí repeater. Zvažoval jsem nad OpenWRT nebo DD-WRT firmware, ale tam nic k tomuto routeru ohledně repeateru není. Problém bude zřejmě v použitém hardware routeru Qualcomm Atheros.Poradí někdo, jak nastavit tento router, aby fungoval jako repeater?

Odpovědi na otázku

zkusil bych nastavit toto:https://prnt.sc/tzh5er

tplink fw je stejne desnej. nahranim openwrt se z toho stane zarizeni o tridu lepsi a repeater tam funguje bez problemu

Jen že jak router přesně nastavit, aby to fungovalo. O to mně jde

Stejně s funkčností repeateru nebudeš spokojený, takže je zbytečné se natrhovat. Natáhni kabel.

taky za každou cenu prosazuju kabel, ale na pár místech jsem ten repeater z Tplinku/Openwrt použil a vždycky to funguje v rámci možností v pohodě a stabilně. Základ je to umístit to tam kde je ještě slušnej signál a smířit se s tím ýe to rychlost wifi sníží na polovinu.

návod na repeater v openwrt třeba tady...https://www.youtube.com/watch

i po nahrati OpenWRT nebo to bude stale prisernej zastaralej srot

na co to bude pouzivat to bude az dost luxusni

Repeater je blbost a zpusob jak si spolehlive dorazit jiz tak zjevne polofunkcni sit. A uvedene zarizeni je totalni srot, at je tam firmware jakykoliv.

Tento wifi-router má funkcionalitu WDS (wireless distribution system), která umožňuje zařízení fungovat jako repeater i s originálním firmwarem.Bohužel jsi nenapsal, jestli je tvůj hlavní wifi-router taky nějaký TP-link. Pokud ano, mělo by WDS fungovat. Pokud ne, není funkce zaručena ani v případě, že hlavní wifi-router WDS podporuje, protože WDS mezi zařízeními různých výrobců může, ale nemusí fungovat (neexituje jednotný standard). Vyzkoušet.

Hlavní router je TP-Link Archer C6 a když už mám TP-Link TL-WR842ND, tak bych ho použil jako repeater. To by mohlo jít, co?

mohlo. na tom druhym ho zaves a uvidis jeslti ti to funguje :)

Ano, to by mělo běžet. Aktivuj na 842 WDS, vyhledej síť toho hlavního Archeru, zadej heslo.

Jo a ještě změnit IP-adresu třeba na 192.168.0.2. Návod přímo od TP-linku:https://www.tp-link.com/cz/support/faq/440/

Nebo návod v češtině https://www.tp-link.com/cz/support/faq/326/

pokud tam jde nahrat openwrt tak to udelej.. jednak je pak wifi i router stabilnejsi a repeater tam jde nastavit celkem lehce.. mam jich tak nastavenejch nekolik (ale typ 841).nornalne pak jen router pripojis do wifi jako klienta a pridas dalsi wifi interface a nastavis jak potrebujes. Jsou navody na YT.

Jak stabilnejší? Driver pre wifi je tam rovnaký. Snáď len viac funkcií. Original TPLINK fw je upravený OpenWrt, kde sú povyhadzované zbytočnosti aby sa tam vošiel graficky vyčačkaný užívateľský interface.

je stabilnější, resp. wifi prostě funguje líp. Pokud je někde tplink s orig. fw tak se občas zasekává když přes něj jde větší provoz. Pokud se tam dá OpenWrt tak se z toho stane uplně jiný zařízení který se nesekne ani jednou za rok. (s TPlink fw to bylo potřeba občas restartovat)

Neviem o akom zasekávaní hovoríš, na mojom 10 ročnom tplink 741ND sa nič nezasekáva ani pri max.vyťažení wifi na 90 Mbit/s. No a to idem na vzdialenosť 15m cez tri steny...Možno nepoužívam také programy, ktoré zapríčiňujú sekanie. Zaznamenal som ale niečo horšie ako sekanie a to zamŕzanie ak klient prejde do stavu ustavičného odpájania a pripájania. Je úplne jedno či je tam origoš fw, alebo OpenWrt. Na obidvoch to zamŕza rovnako.

nejde o rychlost jednoho klienta ale o připojení třeba 10-15 wifi zařízení současně, stabilitu v zarušenym prostředí kde je v okolí 15 dalších wifi sítí atp. Zrovna u 741 mi openwrt pomohlo tam že jsem na to rok nemusel šáhnout a jelo to jak víno (jede to vlastně doteď a to už je to tam tak 5 let)

10-15 som neskúšal, najviac asi 7 som mal pripojených dlhodobejšie bez problémov s origoš fw.

TP-Link o tom ví, ve firemních materiálech doporučuje max 7 uživatelů wifi.