» Poradna » Mobily

Repasovaný telefon

Zdravím, na internetu je toho spousty ale i tak se zeptám na vaše zkušenosti s repasovaným telefonem. Nejdříve Vás uvedu do mého problému. Nedávno jsem zjistil, že se repasují i telefony a jelikož jsem s androidem už nespokojen (nestabilní systém) tak ač nerad uvažuji o iPhonu. Problém je v tom, že se mi 16-19k za kus placky dávat nechce. Proto mi kamarád řekl, že existují ještě repasované telefony a značně menší peníz. Co vše obnaší telefon co je repasovaný? Je pravděpodobné, že závada která se už měla odstranit se po chvíli objeví znova? Koupily by jste si repas. mob.? Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

může to být třeba po pozáruční výměně některých poškozených dílů apod. Otázka je, jakou ti na to kdo dá záruku pro případ, že to po měsíci chcípne. Kolik jsi dával za telefon s androidem že jsi tak nespokojený?

Jako na repas. mob. je 12měsíců. Orázkou taky je, co odchází. Za můj nynější telefon jsem dával snad okolo 15k ;) jedaná se o Samsung Galaxy S3

S3 není žádný chcípák, tak je otázka, co jsi s ním prováděl. Já měl před časem v rukou kámošovo starší Redmi a pořád jede krásně plynule a to jde o telefon výrazně nižší třídy...Samozřejmě, na Android je hafo softu, takže jde telefon zakydat, když tam toho nainstaluješ moc...

repas je loteria, bud trafis dobry kus a posluzi niekolko rokov, alebo trafis "zmetek" a budes velebit stary telefon s androidom.

No to vím taky že to je loterie ;) Loterii máš i s novým telefonem

Repas neznamená vadný (pokud je to doopravdy poctivý repas a ne jen na oko).https://cs.wikipedia.org/wiki/RepasePodělat se může jak repasované, použité, tak i nové zařízení. Musíš sám vyhodnotit, co se ti vyplatí nejvíc.

Můžeš zkusit telefon s Windows - třeba nějakou Lumii.

To je rada jak noha..... Vymlouvat se na "nestabilitu Androidu" může jen někdo - kdo s takovým telefonem neumí zacházet, nebo si koupí levnou plečku s 256 mega RAM a slabým procesorem a s vnitřní pamětí skoro nula.... Proč se nepochlubí tazatel jaký telefon má teď?

Tak urcite, to by si opravdu pomohl. Svata prostoto.

Minimálně by si ušetřil:- samovolné restarty telefonu (v mém případě výrazně eliminované až po několika updatech firmwaru cca po půl roce od nákupu tehdy zcela nového modelu)- hlášky "Nedostatek místa v interním úložišti" při stahování aplikací z obchodu-odinstalovávání aktualizací obchodu google play - staré verze obchodu Play které jsou v ROMce některých starších zařízení kupodivu předchozí hlášku negenerují- pátrání po tom zda vybrané zařízení ve svém Androidu milostivě umožňuje přesun aplikací na SD kartu a tudíž zda si ji nekupuje jen na okrasu (což záleží čistě na libovůli výrobce daného zařízení a jeho implementace Androidu)

A jaky telefon s Androidem jsi mel? To muze totiz mit pomerne znacny vlyv na tvou zkusenost. Zasekane a nestabilni jsem videl pouze Samsungy, kde TouchWiz dokaze z vykonneho telefonu udelat nehybneho mrzaka a pak mi proslo rukama nekolik telefonu ne prilis chytrych uzivatelu, kteri bez rozmyslu instalovali co je napadlo, idealne mimo Google Play Store z ruznych warez for - tam to bylo se stabilitou uplne spatne, protoze meli telefony plne spywaru. Jinak jsem zasekany ci nestabilni Android jeste nevidel. Takze bych se zkusil zamyslet nad pricinou.

Repasovaný telefon ve většině případů znamená, že dostaneš originální (a nejspíš opravovanou) základní desku, která může, ale nemusí fungovat spolehlivě a zbytek telefonu bude poskládán z laciných čínských napodobenin.Tedy displej, baterie a kryty nebudou originální, ale kopie podřadné kvality. Takže za mě ani omylem.