» Poradna » Windows (a jiné OS)

Repasovaný PC s W10

Dobrý den.Koupila jsem si na práci repasovaný PC HP COMPAQ DC7900 SFF s předchozím OS Vista, nyní s W10 Home (for refurb pcs). Počítač po zapnutí vyhodil tabulku Zdravíme (obsahující kolonky: země, jazyk atd..) po jejímž vyplnění následovala kolonka na product key. Vyplnila jsem ho a dala expresní nastavení, potom naskočila věta Ještě chvilku... Ještě chvilku trvalo asi 13 hodin, poté se PC vypnul a od té doby to po každém vyplnění p.keye a po odkliknutí expresního nastavení, napíše Ještě chvilku... (což teď trvá jen asi 3 minuty) a v zápětí se objeví opět Zdravíme... už jsem zkoušela měnit nastavení, žere to i klíče z netu, ale pokaždé se to vrátí zpět na Zdravíme. Předem děkuji za návrhy :)

Odpovědi na otázku

A jak probíhala instalace W10? Normálně jsi nabootovala z USB/DVD, naformátovala disk a nainstalovala W10 nebo jsi dělala nějaké jiné psí kusy?

Netykáme si, každopádně děkuji za dotaz v odpovědi. Bylo uvedeno, že je v PC již nainstalovaný W10 a v návodu který došel s počítačem, není nic dalšího kromě vložení klíče... Takže opravdu ne, nedělala jsem psí kusy...

Je tedy dost možné, že je systém nainstalovaný blbě již od prodejce. Na to můžeš uplatnit záruku, ať to dá do pořádku. Případně systém řádně přeinstalovat (ať už sama, pokud to umíš nebo někým, kdo to umí).

"Netykáme si"takový detail - na netu a v anonymních diskuzích tuplem je tykání naprostý standard, který se nepovažuje za nezdvořilost.

Každopádně, jestli s tím nepůjde nic udělat, tak jim to vrátím. Je na to roční záruka..

Já bych to rozhodně vrátil.. Vrať ten křáp, Terko.. A teď jsem ti tyknul.. .. Sorry jako.. Já bych od HáááPééééé nechtěl ani tužku.. a ani zadarmo.. !.. Věřím, že by mi přinášela jen neštěstí...

je to tohle?"Počítač Intel Pentium Dual Core E5200/ 1GB/ SATA 160GB 7.2k/ DVD±RW/ Windows Vista Business + XP Professional "https://www.alza.cz/hp-compaq-dc7900-ssf-d102... nebo je to nějak upgradované? Víc RAM nebo tak? Kdyby to bylo v původním stavu s 1GB RAM, tak bych na to nová Windows dávat ani nezkoušel.

To je na popsanou práci ok. Ideální by ale bylo vyměnit ten starý a pomalý 160 GB HDD za rychlý SSD. To se s tím hned lépe dělá, protože právě ten disk je v tom ta největší brzda.

Takže vyměnit Za SSD a dát někomu na nainstalování OS?

To SSD je jen doporučení ke zvážení, pro funkčnost to nutné není. Přeci jen 120GB SSD stojí skoro jako celý ten repas (240GB dokonce více).Systém by to ale přejet chtělo. Ta firma tam nejspíš lije OS z nějakého image disku a pokud nemají image pro každý typ PC, který prodávají, tak to nemusí všude fungovat, jak má.

"Počítač - Intel Core2Duo E7500 (2,93GHz), 4GB RAM DDR2, 160GB HDD, Intel HD Graphics, VGA, LAN, DisplayPort, USB 2.0, Windows 10 Home"Jo, tak to už je OK. S 4GB RAM to na tu práci postačí.

Hmm.. za 2 tisíce to je hodně levný. A Intel se diví že lidi nekupujou nový počítače když se dá pořídit tohle. Možná někdy jeden vezmu,využití bych pro to určitě našel.

Vyřešeno.. volala jsem technikovi a PC už funguje.

A v čem byl problém, ať se poučíme.

Cyklicke opakovani... ctrl+shift+f3, odskrtnout tabulku, restartovat, zadat klic - spusteno :) jsem rada, ze to byla takova kravina

To je chyba v OOBE. Může za to Microsoft. Dávno to vyřešila nějaká záplata, ale standardně není integrovaná v instalačce od Microsoftu.

Díky za vysvětlení.