» Poradna » Notebooky

Repasovaný notebook Fujitsu

Dobrý den. "Umřel mi můj Asus a tak se rozhlížím po něčem levnějším. Nehraju hry, jen brouzdám po internetu, slediji občas nějaké filmy, hodně používám MS Office. Jestli má někdo zkušenosti s tímto notebookem, nebo tomu rozumí víc než já, prosím o radu jestli to je pro mé účely postačující. Nebo návrh nějakého jiného. Obracím každou korunu, protože jsem invalida.... Je to repasovaný NTB, záruka 12 měsíců, cena 5490.-, Název: Fujitsu Lifebook S752 "B" - SS451522, specifikace:Notebook Fujitsu Lifebook S752 "B"-CC451522, Fujitsu Lifebook S752 je výkonný, rozměrově příjemný a důmyslně řešený pracovní notebook s vysokým mobilním potenciálem. Tento stroj je určený pro uživatele s častým použitím na cestách. Celý počítač je v šasi zpevněném hořčíkovou konstrukcí. Komfort při práci Komfort při práci zajišťuje displej s matným povrchem o úhlopříčce 14', který poskytuje jemné širokoúhlé rozlišení 1600 x 900 bodů a je moderně podsvícen LED. Díky matnému provedení lze na notebooku pracovat při denním světle i slunečném počasí. Výbava tohoto zařízení Tento notebook, stejně jako předchozí modely, je vybaven dostatečnou výbavou, kterou naleznete po všech stranách notebooku. Uživatelé tak mají různé možnosti rozšíření přes čtyři USB porty (z nichž 2 jsou rychlé USB 3.0), eSATA, či klasický analogový VGA konektor. Do sítě je možné připojit prostřednictvím bezdrátového WiFi. Bluetooth výborně poslouží pro další externí zařízení, jako je myš, sluchátka, tiskárny, telefony či další jiná zařízení. Nechybí zde ani multiformátová čtečka paměťových karet. Hardwarová výbava Stěžejním bodem výkonu je procesor Intel® Core™ i5-3210M třetí generace! Přísun dat poskytne operační paměť DDR3 o kapacitě 4 GB. Výhodou je i přímo v procesoru integrovaná grafická karta Intel GMA HD 4000, která by měla stačit pro hladký chod mnoha běžných aplikací v předinstalovaném operačním systému Windows 7 Professional v české verzi. Vnitřní výbava notebooku Ve vnitřní Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Pro avizované účely je celkem ideální.Slušná cena i kvalita a výkon. Za peníze kolem 4500-6000Kč najdete i jiné značky repasovaných NB. Je jen na vás po čem sáhnete.

No i3 nechci raději i5 a myslím že i7 je na mé požadavky zbytečný. Taky jsem měl HDD 250GB a tam je 320GB, jo taky jsem zapměl uvést, že občas používám Corel X6. Chtěl nějaké podobné parametry které jsou právě u toho Fujitsu. Hlavně procesor, RAM, HDD a pokud možno matný displej. I když jsem měl 15.6 palců a ten je 14palců, myslímže to až tak moc rozdíl není, měl jsem stařičký Asus myslím že to byl F5 - a "zaklepu" vydržel 10let...... Sice jsem jednou vyměnil HDD, ale jinak šlapal, no poslední dobou ze zlomil jeden pant, druhý pant, popraskala ta vrchní umělá hmota. Vím že nic není na věčné časy. Měl jsem konfiguraci: Core2Duo, 3GB RAM a 250GB HDD. A nevíte jak je na tom ta značka Fujitsu Simens ? Myslím kvalitou?

FSC řady E jsou velmi dobré stroje

Souhlas, tato řada je dobrá. CPU: i5 doporučuji, raději od 3. generace, což tento NB má. Jednak 2.generace není kompatibilní s Win10, pokud by bylo někdy potřeba upgrade. A taky je podstatně lepší grafika oproti NB s cpu 2.gen. Za mě je to to nejlevnější, do čeho bych dnes šel.

Děkuji za odpověď. Sice nechápu ty mínusy když to někdo dá, proč nenapíše co mu na tom vadí??? Ale právě že nejsem nějaký profík a NTB potřebuju (stolní PC je pro mě zbytečný, a ani bych to nevyužil a neměl kde dát). Kdybych nebyl v invalidním důchodu určitě bych se nesnažil brát repas, ale z té almužny co mám není jiné řešení. A proto že nejsem až takový znalý, jsem napsal zde. No asi to vezmu.... Děkuji všem za vaše rady.

Mám repas, ač nejsem invalida!

To se od tebe dalo čekat, že máš repas po mámě. Dostáváš málo kapesnýho že nemáš na skutečný notebook ?

"ms" - no až budeš mít odpracováno to co já a budeš mít zhuntované zdraví z 30 ti let práce, tak budeš mluvit - psát jinak. Já jsem tady na této poradně viděl několik tvých příspěvků a upřímně řečeno - tvůj názpr mne opravdu nezajímá. Ptal jsem se na normální názory normálních lidí - to ty zjevně nejsi.....

Valná většina lidí se živí zoufalým způsobem, tj. prací a ta, jak známo, huntuje zdraví! To není žádná zásluha. Snad nejste namyšlený horník, ty jsem bytostně nesnášel.Repasované notebooky kupují nejen invalidé, ale i běžní pracující, ba i rozumnější studenti, kteří to mají ke studiu a ne hloupému zapařování.Místo tapetování stačilo dát odkaz na obchod. Mimochodem stav "B" znamená kosmetické vady.Příklad: http://www.levnapc.cz/notebook-fujitsu-lifebook... ; http://www.levnapc.cz/notebook-fujitsu-lifebook...

Na šachtě jsem sice ještě za minulého režimu dělal a to ipo 89 roce chvíli, ale zdraví jsem si zhuntoval jinde. Ale to nebyla podstata dotazu a s odkazem jsem nedělal tajnosti, prostě jsem to důležité zkopíroval a nikdo aspoň nemusel otevírat odkaz.....

K čemu ten hypertext ten pán z CERNu vůbec vymyslel? Obvykle jsou na té webové stránce i jiné informace, jako třeba fotografie. A někdo může mít zkušenosti i s obchodem.

Proč urážíš horníky, když o jejich práci víš úplný houno.

Radši bych někomu koupil repasovaný Dell Latitude nebo HP Elitebook za podobnou cenu než Fujitsu, ale to je jen mým subjektivním pocitem z téhle značky (a taky mám dost špatných zkušeností s Fujitsu s dostatečným počtem kusů na to aby to byla náhoda)A do podobného repasu rozhodně vyměnit klasický a starý disk 5400 za SSD, takže příplatek 1500-2200 za 120-240GB, pak bych to teprve s klidným srdcem doporučil. Disk je totiž u všech starších NTB největší brzda a 5400ot bych tam dneska nikomu nedal ani kdyby byl nový (při dnešních cenách SSD..)

Dík za názor. K tomu SSD disku si myslím, že je pro mé potřeby zbytečný. Mi na nějaké te minutce nezáleží :) K tomu na co ten NTB potřebuji mi ten HDD naprosto vyhovuje.

nejde jen o rychlost ale u notebooku hlavně o otřesy - pokud se nebude notebook přenášet zapnutý tak OK, ale už jsem řešil X-krát poškozené soubory windows následkem otřesů a nebo při nekorektním vypnutí - všude tam má SSD navrch nad klasickým diskem. (ale pokud jde o každou korunu tak ano - tohle jde oželet)

Celou dobu to mám na konferenčním stolku - pouze když utírám prach, tak to posunu bokem a to vždy vypnutý :)

Hlavně ať to není z GIGACOMPUTERu

Není to z Gigacomputer - odkaz jsem zde nedal proto že to tajím, ale proto že jsem parametry i s cenou zkopíroval aby právě nemusel být odkaz protože vím že někdo prostě na odkazy klikat nechce.