» Poradna » Mobily

Repasovaný Iphone 4s

Zdravím všechny, mám takový problém(jinak bych tu asi ani nepsal, že ano :) ) Rok a půl zpět jsem si koupil repasovaný kus Iphone 4s, který měl být dle prodejce uveden do stoprocentního původního stavu, včetně všech originálních dílu. No, měsíc se s měsícem sešel a cca po 3/4 roce se mi mobil začal šíleně přehřívat. Až z toho málem shořela kapsa. Došlo to tak daleko, že se jednou vypnul a už nešel zapnout. Zanesl jsem ho tedy do nejbližšího AUTORIZOVANÉHO apple servisu, kde předemnou sundali zadní kryt a zůstali zděšeni, protože vnitřek mobilu se prý údajně sestáva cca ze 4 kusů a ještě jsou tam čínské plomby. Čili mobil určitě nebyl prodán za takovou cenu, za jakou odpovídal. Máte někdo podobnou zkušenost jak takovou situaci řešit? Mám sestru, která právě dostudovala práva a prý mám 2 roky od koupi zboží na to, že pokud zjistím závadu, který na zboží být nemá - mám požadovat peníze nazpět. Někdo nějaký nápad, radu, či zkušenost? Děkuji, Shire :)

Odpovědi na otázku

Tak asi nejpodstatnější bude, zda jsi to koupil v normálním eshopu/obchodu, nebo někde na inzerát, případně na Aukru. V prvním případě bys měl mít nějakou záruku, u inzerátu či Aukra máš nejspíš smůlu.

Mobil je koupen v e-shopu a je uveden jako repas z originálních součástek, na který má záruku 12 měsíců. Ta se ale dle zákona prodlužuje na 24 měsíční, pokud do té doby zjistím vadu, která je na zařízení již od koupě :/

jak jsi přišel na to, že by se záruka měla prodlužovat na 24 měsíců, když tio není nové zboží? To mají oni v podmínkách?

Tak když je repasovaný, proč nemůže být ze 4 ks. Co se týče Číny, kde se asi iPhone vyrábí že :) Je to na něm i vzadu napsáno.Pokud je u telefonu záruční doklad nebo daňový doklad, kde je uvedena záruční doba (může být u něčeho takového jako repas snížena např. na 1 rok) máš přece nárok na opravu. Konkrétně vrácení peněz bych neřekl.

Repasované zboží = použité zboží. Sice máš 24 měsíců na uplatnění práva z odpovědnosti na vady, ale mohl jsi se při koupi dohodnout na minimu 12 měsíců a bude to uvedeno na prodejním dokladu.

Díky za prozatimní odpovědi. Vím, že koupí repasu jsem se uvázal k reklamační době na 12 měsíců, jenže tato doba je v mém případě neplatná, neboť se jedná o vadný kus už od počátku koupě. To, že je iphone repasovaný ještě neznamená, že mi do vnitřku můžou dát levné fake součástky. Na faktuře se jasně píše, že se jedná o kus vrácený do TOVÁRNÍHO a zbrusu nového stavu za použití originálních dílu, ale pokud mi v servisu řeknou, že se jedná o fake, který nemá cenu větší než 2000 a já za něj dal 9000, tak je asi něco špatně ne? :D

V autorizovaném servisu vám řekli něco, eshop něco, a podle mě to není ve sporu, alespoň jak jste to napsal.Samozřejmě že repasovaný telefon nebude v originálním stavu, může být klidně složen ze čtyř jiných. Čínské plomby také nemusí být nutně špatně.Poádně se koukněte, co že jste to vlastně koupil.

Díky za odpověď :) na faktuře se přesně píše: Jedná se o certifikovaně uvedené zařízení přímo výrobcem do stavu nového produktu. Krakens s.r.o. poskytuje na tyto produkty plných 12 měsíců záruky. - Jde o to, že mobil už je této záruce a proto jsem ho nesl do autorizovaného servisu. V Ostravě jich moc není, ale řekl jsem si, že si radši připlatím, kde mi dokonce i dopředu odsouhlasili, že z jejich strany není problém sepsat písemné prohlášení o tom, že mobil rozhodně není takový, jaký být má :D Spíše jde o to, jestli se má cenu vůbec do takového sporu pouštět.

Mobil už je PO této záruce*

To ti řekne právník. Ale laicky selským rozumem ne, protože je to repas po záruce.

Právě selským rozumem ANO :D repas nemá být levný shit z číny :/

mno, ono jsi toho na počátku moc informací neřekl.Čínské plomby tam může dát Foxconn, který iPhone oficiálně vyrábí. Ale ty asi myslíš něco jiného. Byly tam teda nějaké fake součástky nebo neorigo baterie apod.?

Součástky jsou údajně fake :/

Falešné nálepky a plomby se v Asii přeprodávájí na kila. Ono je někdy těžké odlišit originál od padělku.

První majitel (třeba číňan) ho mohl několikrát reklamovat, autorizovaný čínský servis ho několikrát opravoval. Po originální záruce ho majitel poslal do světa či co, někdo to skoupil, u nás Krakens jako prodejce a pozáruční servis výrobku Apple to otřel od prachu, prověřil funkčnost a prodal ti ho jako repas s roční zárukou. Český autorizovaný servis ti sice napíše nějaký posudek, ale bude to tvrzení proti tvrzení.

S tímto bych se obrátil na nějakého soudního znalce - dle mého se jedná o uvedení v omyl/podvod.Co tam tak strašně topilo? Padělaný akumulátor?

Upřímně nevím, já je to nenechal opravit, ať pak nikdo nemůže říct, že to udělali oni :D ale když pustím nějakou náročnejší appku, tak to topí nahoře vpravo a fakt hodně :D

Koukal jsem po různých fórech a stížností na zahřívání u Iphone je poměrně dost.

Pro mínusujícího - pravděpodobně to dělají některé appky, běžící na pozadí a cucající baterku.

Je skvělé, že podle smajů z toho máš radost... Takže je vlastně všechno v pořádku.

Hej asi tě to opravdu těší, když se tomu směješ. Já bych teda z přehřívání telefonu takovou radost neměl. Nauč se používat smajlíky.

Mám z toho radost :D mobil chci stejně vyměnit za novější :) a ty peníze z reklamace by se hodili, tak proč z toho nemít radost? :D

Protože nic nedostaneš, to hřátí co popisuješ, je i u originálních iP4S, zřejmě kvůli tomu byl reklamován někým před tebou, servis mu vrátil peníze nebo dal jiný kus a tenhle vadný kus doputoval s nějakou opravou k tobě.

Na peníze si nech zajít chuť Nijak jim nedokážeš, že ty fake díly tam dali už oni a ne ty.

I pred rokem a pul kupovat repas 4S za 9 tisic... uff.

V té době byla cena normálního kolem 13k, tak proč neušetřit no..

Ahoj, mohl by jsi se mi prosim ozvat na email? Nutne bych s tebou potrebovala neco probrat. Dekuji za odpoved

O co jde?