» Poradna » Notebooky

Repas HP Elitebook 8460p

Zdar,co rikate na HP Elitebook 8460p?https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1005735-hp-eliteboo... misto dvd prdnout suplik a do nej disk, misto puvodniho dat ssd (mam volny 60GB) a ram z aukra rozsirit na 8GB, sli byste do toho?Mate zkusenosti s elitebookama? Vydrzi neco?Urceni: bezne uziti, net, kancl a jako nouzovka pro adobe cs4, kdyz nejsem u desktopu (moc necestuju, takze nebude moc pouzivany, a proto se mi nevyplati kupovat neco drazsiho, displej neresit, vim ze stoji za prd)

Odpovědi na otázku

Ano, 8460p jsou dobré notebooky, je to nejvyšší řada notebooků od HP, pak už jsou drahé Zbooky. Zrovna před 3 týdny jsem jeden pořizoval. Měl jsem štěstí na kus. Dorazil mi kousek, který vypadá jako nový, vůbec nejde poznat, že by byl jetý. Baterie má nalítaných nějakých 80 cyklů (výdrž 3,5 h na baterii) a co se týče harddisku, tak dle SMARTu má naběháno nějakých 3800 hodin. Záruka 12 měsíců také potěší.Do notebooku jsem si dal 240 GB SSD Intel, místo mechaniky do rámečku 1 TB HDD a navýšil jsem si operační paměť RAM na 8 GB. Windows 10 si našly všechny ovladače a problém s instalací nebyl.Co se týče samotného modelu, tak mám verzi s procesorem Core i5-2520M, 4 GB RAM, 250 GB HDD, integrovanou grafickou kartou Intel HD, rozlišením 1600x900 a 3G modemem. Pokud můžeš, vyhni se modelům s dedikovanou grafickou kartou AMD/nVidia, tyto modely chcípají.Co se týče rámečku pro HDD, tak ten v notebooku funguje suprově. 1 TB disk Hitachi má rychlosti čtení/zápisu kolem 104MB/s (měřeno pomocí Crystal Disk Marku). Je tu pouze jedna podmínka, musíš si pořídit rámeček, který má na sobě switch kompatibility (http://6b.cz/NVtK), protože ne všechny rámečky umí s notebooky HP spolehlivě pracovat (nepočítám předražený originál). Těch elitebooků jsem do práce bral několik a naposledy, když jsem bral z CZC.cz obyčejný rámeček Delock, tak mi notebook ten disk vůbec nevzal (Acer s tím problém neměl).

repas EliteBook ano, vydrží vše, jen bych šel po novějším 8470pslušný je případně třeba i 6570brozhodně to chce SSD a Dual RAM kvůli graficepo vyšroubování CD-Romky je i celkem lehký

diky vam obema

Odkud jsi? Pokud z Brna, tak u vojenské nemocnice v Židenicích je firmička Počítárna.https://www.pocitarna.cz/notebooky:hp/Bral jsem z tama několik ThinkPadů T430 a za mě spokojenost - vybral jsem kusy si akumulátory s vyšší kapacitou a menším opotřebením a méně ošoupané klávesnice. Vlastně vypadaly jako nové - přitom datum výroby a měly z poloviny roku 2012. Na klávesnici měly písmenko AE, takže předpokládám, že se jednalo o repasy od někud ze severských zemí. Všem jsem potom flashnul nejnovější firmware a MEI - vše verze z letošního roku a komplet oficiální podpora Windows 10 1703.

Elitebooky 8460p, co momentálně nabízí v Gigacomputeru, jsou repasované v německu, mají nové německé klávesnice opatřeny českými polepkami. Když jsem si jej před 3 týdny kupoval, vybíral jsem si ze tří Ačkových kusů. Všechny měly novou klávesnici, žádný škrábanec. Chlazení bylo komplet vyčištěno (nedivil bych se novému ventilátoru). Co se týče baterky, tak ty měly nalítáno v rozmezí 80 - 120 cyklů ze 300, což je na notebooky z roku 2012 docela super (i zde mám podezření, že předtím, než notebooky šly k repasi dostaly ve firmě krátce před vyřazením nové baterky, neboť MFG date je na nich 2015)

Tak baterky jsou určitě měněné, xx60 řada je přes 5 let stará.

Ano dyť já vím. Psal jsem, že to podezření mám. Elitebooky 8460p byly prodávány v letech 2012/2013, Elitebooky 8470p pak o rok později. Takže pokud je na baterce 2015, tak jistě měněná byla. To i přesto, že všude je upozornění, že repase se na baterie nevztahuje :)

Lenova T430, co jsem bral, vypadaly jak fungl nový, teda krom občas mírně ošoupané klávesnice. Vnitřek byl čistý, troufám si tvrdit, že je snad čistili ultrazvukem a vzhledem ke zvukovém projevu měly možná nové ventilátory. Ze zvědavosti jsem koukal dovnitř, když jsem osazoval SSD do mSATA, proto je také chválím a píši o nich. Další výhoda, a důvod, proč neměly tak vyštˇavené akumulátory je ten, že v aplikaci od Lenova lze nastavit práh nabití - aby se nenabíjely na 100 %.Za 11 000 Kč (pokud připočtu 256GB mSATA SSD) se takovému repasu žádná nová plastová jebka s tříčlánkem, Atomem nebo řadou procesorů U nemůže rovnat.

Jaký SSDčko do mSATA by jsi doporučil? Na začátek příštího školního roku si nejspíš budu kupovat X230ku.

Našel jsem na Aukru OEM verzi nějakýho Samsungu Pro s MLC asi za 1 700 Kč (PM = TLC, SM = MLC). Měl asi 3 000 hodin provozu a celkově měl za sebou asi jeden kompletní přepis. Obložil jsem ho z obou stran silikonovým polštářkem pro lepší chlazení. Dokonce nebyl problém zprovoznit Bitlocker bez propadu výkonu (i když to byla verze pro HP). Jediné, co u toho SSD nebylo možné bylo provedení secure errase.Záleží, co seženeš. Tu a tam je na eBay za pár šupů Intel 525 180 GB. Voloženě špatný není ani Samsung Pro SM841, ale je třeba si ohlídat aby OEM vydal firmware, protože některé jsou hodně zabugované - jejich fóra jsou pak hotový shitstorm. Tenhle je drahý http://www.ebay.com/itm/232316808255. Tu a tam se objeví něco s Marvellem (obvykle Plextor/Lite-on), ale je třeba dohledat si specifikace - brat jen 8kanálový řadič s MLC. Jinak potom Crucial/Micron M4, ale tam jsou ceny fakt humus.

Já nejsem člověk který by rozdíly mezi výkonem controlleru poznal,spíš mi jde o to aby byl spolehlivý a nekupoval jsem něco co se ve 4K random propadne na úroveň mechanickýho disku.

Dva moji kamarádi si také pořídili repas Elitebooku s integrovanou grafikou a jsou spokojeni. Jeden měl hlučnější větrák, takže provedli výzkum, a zjistili, že na Elitebooky se dá v Číně sehnat snad všechno. Nový luxusní větrák přišel na necelých 400Kč.

Mohl by jsi mi dohodit link? Sám přemýšlím že si přes prázdniny koupím buď 2570p Elitebook nebo X230 Thinkpad a pár náhradních dílů by se hodilo.

Vydrž zkusím telefonicky zjistit. Já ho neznám, protože mám relativně nový, zatím bezproblémový ProBook.

Tak kolega tvrdí, že přes Aliexpres, nebo spíše DX.com. Zadáš typ notebooku+part, a měly by ti vyběhnout ND. Právě byl překvapený, že na řadu Elite tam bylo hafo věcí.

No nějak mi to moc nefunguje, fakt je ten, že si nemohl přesně vzpomenout.

Fakt je ten, že když zadám v Aliexpresu: lenovo repair parts, tak je toho tam balík. U HP musíš zadat, co chceš: motheboard, cooler, battery apod.

Prodáváme HP, Elitebooky jsou obecně slušné stroje, ale z nějakého nepochopitelného důvodu jsme měli dost problémů u zákazníků právě s 2570p, asi bych šel spíše do té X230