» Poradna » Programy

Re:Ovladače

No děkuji za odpovědi. Pokusím se upřesnit problém....Ten disk je nový. Při instalaci windows mě to upozorní, že mám možnost nainstalovat ovladače. Nejříve jsem si z CD, které bylo k základní desce zkopíroval na disketu ty ovladače a potom jsem to skusil nainstalovat. Instalace ale nebyla úspěšná protože mi to napsalo nějakou chybu (něco jako chyba na řádku xxx). Tak jsem si skusil stáhnout ovladače nové z www.via.com. Ale bylo to jako program tak že nic. Ono je to tak že jsem tam měl 2 pevné disky. Jeden co nepotřeboval žádné ovladače a ten druhý byl - sata 80GB seagate. Vždycky jsem to dělal tak, že jsem nainstaloval windows na ten disk co nepotřeboval ovladače a po instalaci windows jsem spustil program myslím raidtools a ten jsi vše udělal sám pak stačilo restartovat počítač a 80GB disk byl funkční. Teď je to ale v ...., protože jsem musel dát ten disk co nepotřeboval ovladače pryč a na jeho místo jsem koupil ten 250GB. Tak že jsou tam teď opět dva disky oba sata,seagate ale jeden 80GB a ten druhý 250GB. No a jak jste mi odpověděli, že jsi to mám stáhnout s www.via.com.tw mohl bych Vás poprosit o upřesnění, který ten ovladač mám stáhnout mám Windows XP???Děkuji HONZA

Odpovědi na otázku

Typ zakladni desky?

Tohle si stahni a nainstaluj - http://www.viaarena.com/Driver/via_raid_v530c.zip

VIA 8237...a jak to můžu naninstalovat když mi nejede windows????

To je v celku dost zásadní otázka

Na zacatku instalace WinXP stisknout F6 ve chvili, kdy k tomu vyziva, a nahrat z diskety vyse zminene ovladace. Odjinud nez z diskety to nejde.