» Poradna » Notebooky

Renovace?

Dobrý den, rozhodl jsem se že bych dal dohromady svůj stařičký notebook Acer Aspire 3004 LM:CPU: AMD Mobile Sempron 1,80 Ghz 3100+GPU: SiS M760GX 64MB (včera jsem hledal pomoc na driver)RAM 448 MB (2x224MB DDR)-----------Bohužel notebook co se týče let to má dávno za sebou, takže jediný co mě zbylo je deska (neboť obrazovka odešla) a napájecí kabel. HDD který k tomu byl (myslim že to byl 60 GB značky TravelStar, pokud něco takového existovalo) taky odešel takže by to muselo jet přes flasku. CD/DVD mechanika taky chybí. Konektory na sluchátka jsou vytržený. Ale když dám noťas do zásuvky, tak se větráček roztočí, problikne základní deska a zdá se mi že asi ,,relativně" by měl jít.Otázka(y) zní:1) je moc velký problém když notebook byl asi 3 roky bez CMOS baterky (pravděpodobně i bez ní opakovaně spouštěň) 2) Když nemám originální obrazovku, jestli by nešlo nahodit obraz přes VGA vstup na monitor?3) Jestli to vůbec má cenu popřípadě dát dohromady?

Odpovědi na otázku

1) Ne2) Možná, musíš to zkusit.3) Ne

podle mne se s tím vůbec nemá smysl patlat, krom případu, kdy bys měl přístup k jiným vyřazeným notesům např. ve sběrném dvoře a účelem toho celého bylo se naučit servisovat / bastlit na něčem, co můžeš bez větších škod nějakou chybou zničit a nebude tě to moc mrzet.

K cemu bys ho chtel vyuzit? Ten kram byl pomaly uz jako novy.