» Poradna » Mobily

Rendering videa do mp4 s H.264

Ahoj,snažím se renderovat v Sony Movie STudio 12.0 HD video do MP4.Zvolila jsem MainConcept AVC, field order none, two-pass ( bitrate 6 000 000), protože tam mám rychlé švenky + pohyb (sport). Obraz je ok do té doby, než dojde na ty švenky Může mi někdo poradit, kde je chybka? MP4 jsem zvolila proto, aby byl výsledný nízký objem dat, kodek H.264 všichni chválí...Moc díky za případné užitečné rady

Odpovědi na otázku

To je asi tím, že h264 není kodek a lidí chválí kodek x264, kterým ale neenkoduješ. Takže problém je ten, že ty píšeš nesmysly a tvůj problém začneš řešit tak, že si doplníš znalosti v enkodování videa a teprve pak požádat o radu, do té doby nemá cenu tě vůbec ale vůbec řešit.

Myslela jsem, že jsem v poradně (od slova radit) a ne na portálu, kde si zakomplexovaný individua honí triko a jejich rada je ve smyslu, ať jdu jinam a vrátím se, až se to naučím.

H264 že není kodek videa??? to jsou ale novinky Ty si radši doplň znalosti a hned někoho nemusíš urážet, když o tom víš evidentně velký h0vno.

H264 není kodek videa. Kde se dočtu, že je? Teda ne tam, kde píšou nějaké neschopné lamičky? Jseš prostě otravná trolovací lamička.

Třeba tady:https://en.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVCKromě toho, že se o něm píše jako o "coding format", je tam několikrát použito i sousloví "H.264 video codec".

H264 je formát videa.Sousloví H264 video codec ale neznamená, že H264 je kodek, to by tam bylo is!Je to tam použito k označení kodeku, například: - H264 video codec je blablaba- porovnání H264 video kodeků (a v odkaze je porovnání H264 video kodeků: x264, mainconcept atd.)Už si rozumíme?Takže znova: H264 není kodek! To, že je H264 kodek, píšou jen hloupé lamičky.

Kdepak. Z textu je patrné, že se o H264 mluví jednak jako o formátu videa, jednak jako o kodeku. Není na to třeba žádné "is". Mimochodem internet je plný frází "H264 is a codec...." a nejsou to žádné low-endové portály.Ale tohle téma jsem nezaložila proto, abychom tady slovíčkařili a dělali mezi sebou machry. Chtěla jsem poradit, dík :)

Jeeej, ty si ale nepoučitelná hloupá lamička.Kodek:https://cs.wikipedia.org/wiki/Kodek"Kodek je zařízení nebo počítačový program, který dokáže transformovat datový proud (stream) nebo signál."Naproti tomu H264 je:https://cs.wikipedia.org/wiki/H.264"H.264 je standard pro kompresi videa"Ještě jednou mi napiš, že H264 je kodek a jseš u mě totálně vypatlaná blbka.

Ty budeš mít fakt velký problém Hele, nerozumím možná videu, ale docela rozumím lidské psychice. Řešíš to někde?

Jako, že mi chybí sex? Nabízíš se? Odkud jseš? Klidně přijedu, moc rád bych pocítil tvé psychoterapeutické působení a můžeme zkusit i dolphovy záliby

No jestli jseš si vědom svých psychických problémů a řešíš to sexem, tak už je mi vše jasné.Věz, že pro tebe budu klidně vypatlaná blbka, fakt že jo

No tak já nevím čím jiným bych to tak měl řešit? Například v pubertě akné zmizne na základě toho, že člověk začne souložit.Já bych ten sex tolik nepodceňoval.No ale když tedy nechceš sex, tak teda na mě můžeš působit i jinak, nebo jseš přes psychiku taky lamička?

6 Mbit/s nemusí stačit, u kvalitního záznamu mám já zkušenost, že ani 12 - 25 Mbit/s nemusí dát detaily - rychlý pohyb / příroda mnoho detailů. Tyto datové toky provozuje YT, ale také si porovnej co i v nejvyšší možné kvalitě při uploadu je výsledek - proti originálu. A to ještě používají před GPU "NVENC" od nVidia, lepší než CUDA.Pokud video ukládáš pro sebe, zkus použít kodek HEVC umí např:http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/product/tvmw6.htmla pochopitelně FFmpeg pokud znáš - gratis:http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/https://www.ffmpeg.org/documentation.html

Petra vůbec ale nepsala, jaké rozlišení použila.No ale je možné, že tvůj tip je správný, ale kdo ví...Jestli myslíš YT jako youtube, tak to používá u 1080p menší bitrate než je 6000 kbps, hrubým odhadem bych řekl +- 2000 - 4000 kbps.Pokud do hevc tak návod jak kompilovat x265 je tu:https://bitbucket.org/multicoreware/x265/wiki/Home

Předpokládám, má-li video HD nebo méně SD pak by takový tok byl luxusní a měl by stačit. U YT je to fakt, vyšší je pouze u 4K asi jim přidávám.

Moc díky za tip a ochotu poradit Chtěla jsem to vyexportovat rovnou z toho, co Sony Music Video nabízí, abych se vyhnula mezikroku (dřív jsem exportovala do obrovského avi, který jsem v jiném programu komprimovala do mpeg2).Když si stáhnu FFmpeg, budu ho moct použít i v Sony Music Video?Rozlišení mám 1920x1080.A jinak si tak mysím, že 6 Mbit asi nemusí stačit, někde kdosi doporučoval 25 Mbit...Díky moc.

A ještě dotaz: je mp4 dobrá volba pro export?Jde hlavně o domácí video, takže úložiště na HDD, přehrávání na TV.Potřebuju kompromis kvalita/velikost souboru. Dík :)

AVI, MP4, MOV jsou v podstatě jen kontejnery pro různý typy videa. Uvnitř může být divx, xvid, h264, x264..Myslím že třeba MP4 s kodekem h264 (nebo x264 což je jeho free varianta) je pro domácí fullhd videa dostačující volba. Jen to chce zvolit ten správný bitrate a ostatní parametry, pokud jsou tam pohyby kamerou kde se hýbe celý obraz tak tech 6Mbit nemusí stačit na plynulé video.

Aha, dík, už chápu.Sony nabízí MainConcept s H264, tak mi to přišlo ideální. Vyzkouším ještě ten bitrate. Nejhůř vypadá švenk přes pole slunečnic. Originál file je ok, ale jak je to renderovaný v těch uvedených parametrech se 6Mbit, tak je jen žlutá obrazovka (skoro :)).Ještě jednou díky,jdu vyzkoušet.

Posli mi original video tych slnecnic niekde na uloz.to - nech sa tu nebavime len tak....skusim sa na to pozriet....

staci tak 20 sekund.... do minuty max.... A ak mas posli rovnaky vysledok ako ti to vyplute z toho tvojho softu - skusil by som ti to prekonvertovat s nejakymi inymi nastaveniami a poslem vysledok...

A ještě prosím: v nastavení je volba encode mode.Má to tři možnosti: rendering using CPU only, rendering openCL if available, rendering CUDA if available.Mám tam CPU only. Ani nevím, jestli ty další volby vůbec mohu použít...Dík :)

Při enkodování se musí provést dekódování zdrojového videa na syrové video teprve to se enkoduje. Náročné na výkon je hlavně enkodování, které lze provádět přes cpu nebo přes gpu pokud jej gpu podporuje, ale kvalitně se enkoduje pouze přes cpu. Dekodování na výkon moc náročné není a lze jej provádět přes cpu nebo gpu. Pokud jej dekoduješ přes gpu tak tím dojde k malému zrychlení enkodování, protože se tím uvolní malá část výkonu cpu potřebná na dekódování a tu činnost převezme gpu, přičemž dekodování je +- stejně kvalitní na cpu a gpu.

Takhle jsem to dělala dřív, že jsem to enkodovala jinde. Jenomže Sony doporučuje exportovat komprimované už přímo ze "stříhacího programu". Dochází v takovém případě k horšímu výsledku? Nebo proč je lepší enkodovat až v 2. kroku? Dík.

No jestli enkoduješ 2x a první výstup není lossless (bezztrátový, například přímo v yuv nebo v h264 např. vytvořený pomocí x264 na crf 0), tak vždy dojde k zbytečné ztrátě kvality. Pokud míním první výstup dále upravovat, používám nejčastěji bezztrátové enkodování do h264 s x264 na crf 0 (např. při nahrávání plochy).

Hele, lamičko. H264 není kodek, tak tu nepiš nesmysly.

Doporučil bych jiné nastavení.Single-Pass Encoding a nenastavovat bitrate, místo toho použít CRF 20 (Constant Rate Factor). Jenže neznám Sony Movie STudio 12.0, nevím jestli takovýto způsob enkodování videa je možné nastavit. Většinou možnosti nastavení těchto "studií" jsou dosti omezené na několik hlavních parametrů, ale oproti těm desítkám (nebo i stovkám) parametrů co nabízí x264 je to mizérie.

Já myslím, že někomu, kdo nezná rozdíl mezi kodekem a formátemn videa bude naprosto v pohodě stačit crf 30.

Takže jsem zkusila zvýšit bitrate v Sony na 25 Mbit, výsledek hrůza.Zkusila jsem vyexportovat velké avi, následně ve Format Factory komprese do mp4 (H264) s 2-pass a 25 Mbit - výsledek opět hrůza.Můžu dosáhnout lepšího výsledku, když použiju jiný sw a ne Format Factory?

Dvojnásobný převod je nesmysl.Jiný soft? Bylo ti již řečeno, že máš použít ffmpeg. Jeho možnosti jsou obrovské. Ovšem ovládá se přes Příkazovou řádku. Pokud je to nad tvoje síly, můžeš použít nějaký jeho "klikací" frontend. Např. Handbrake - tam si vše naklikáš.

Handbrake mám.Příkazový řádek snad nad moje síly úplně nebude, ale preferuji klikat :)Dík.

Jaké parametry má to zdrojové video?

A nechtěla bys uploadnout nějaký kousek videa, třeba jedno nebo dvouminutový?

Jako myslím vstup, co chceš enkodovat.Jestli to nebude nějaký zmršený jako posledně tu někdo dával 1440x1080 16/9.Já to chci zkusit enkodovat

A naco bys zkoušel něco o čem jseš skálopevně přesvědčen? HAHA

O čem jsem skálopevně přesvědčen?A zkoušet chci proto, aby tazatelka viděla normálně enkodované video.

Vyzkoušej toto:1) Na této stránce: http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/ si stáhni ffmpeg static, jsou to ty první odkazy(32 bit nebo 64bit, nevím co máš za systém), rozbal, uvnitř najdeš soubor ffmpeg.exe ten budeš potřebovat.2) Soubor ffmpeg.exe a to tvoje velké avi vlož do stejné složky, například D:\video\ 3) otevři příkazovou řádku ve složce, kam jsi to teď nakopírovala. Nejsnadněji např v průzkumníkovi otevřít složku D:\video\ pak podržet Shift, kliknout pravým myšítkem do okna průzkumníka a z nabídky vybrat "Zde otevřít příkazové okno". 4) do příkazové řádky napiš: ffmpeg -i "velkeVideo.avi" -c:v libx264 -crf 20 "output.mp4"přičemž velkeVideo.avi je název tvého velkého videa co je výstupem ze sony a output.mp4 je název výsledného videa. Pak to spusť enterem.5) počkej až to bude. Snad to poznáš, když to něco dělá tak spodní řádek ukazuje (krom dalších věcí) na kterém snímku a času to je, tak snad víš jak je to video dlouhé.6) zkontroluj výsledek.

Výchozí kodek použitý pro enkodování do mp4 je nějaký shit aac kodek, název si nepamatuju, každopádně je lepší použít zdrojové audio bez reenkodování (pouze jej kopírovat) nebo použít jiný kodek na aac a to externí ten v quicktime přes qaac nebo nero aac codec nebo fdk-aac.

Jo a jak jsem psal, nárok na crf je individuální věc, začal bych výchozí hodnotou crf 23 a až podle nároku na kvlitu bych crf snižoval nebo zvyšoval.

Moc děkuju

Nechci vytvářet dogma, ale měl jsem stejný problém (hudební videoklip), tak jsem to vyřešil renderem bez komprese a až po tom následnou konverzí do mp4. Render mě sice při 3,5 minutách asi 15 GB, ale kvalita 100procentní. A něketrý softy vůbec H.264 formát exportu nepodporují přímo resp. nedoporučují a v nápovědě je psáno, že je lepší render bez komprese a až pak následná konverze. Jen subjektivní názor, který nemá aspirovat na úroveň znalostí zde přítomných odborníků.

Tak ono slovo komprese má nejspíš trošku jiný význam než ty. Komprese je proces, při kterém se něco zmenšuje a u videa může být ztrátová nebo beztrátová. Takže tys vůbec nemyslel kompresi, což klidně kompresi použít můžeš (např. x264 na crf 0 je bezztrátové a kompresi má vynikající), ale myslel jsi bezztrátové enkodování. Podle mě tu příspěvky komentují často lamičky, které o problematice nemají ani šajnu. Tvůj suběktivní názor má vyvolat jen hromadu dalších příspěvků stejně jako například petřino stočení tématu na mou psychiku. Takže klidně můžeme řešit mou psychiku nebo základní názvosloví u problematiky, ale k čemu to bude? K ničemu. Podle mě by všem lamičkám měli zakázat přístup, nějaká lamička napíše že Windows 10 po upgrade je OEM a pak je toho plnej net, grrrr....

Krakatoa, krakatoa....vo svete IT sa fakt vyznas, ale niekedy sa spravas ako uplny trol... ja neviem co mas dnes za den, ale uvedom si... je PATEČEK... zajtra VIKEND.... a to ze si nasrany sam, neznamena ze musis nasrat aj vsetkych ludi okolo.... Uvedom si ze holka si dosla pre radu a od zaciatku jej otazky tu len kazdeho kritizujes a nadavas mu.....Ak jej chces pomoct- vypytaj si minutovy sample z jej filmu, urob najlepsiu kompresiu aku vies a pochval sa tym.... pomozes jej a zaroven budes king.... ale toto co tu predvadzas ? Skus sa zamysliet nad vetou: "If you are not a part of the solution, you are a part of the problem"

Včera mi trhali zub, Petra, která se v psychice vyzná, na mě nechce psychoterapeuticky působit, venku je škaredě, rodiče jednoho šíleně otravnýho děcka jsou v práci...A sample jsem si žádal 2x a king být nemůžu, protože jej Petra ještě neuploadovala.

Moc pěkně. Děkuju

Ano, myslel jsem to bezztrátově v laickém smyslu exportovat video s co nejmenší náročností na výpočet počitače. Ale jinak ti asi rozumim: sám dělám profesionálně hudbu a k hudební tvorbě existují také podobná "amatérská" fóra. Měl bych asi stejné reakce jako ty, kdybych se tam hádal s plagiátorama a vyznavačema škatulek a lumenama, který tam např. amatérům tvrdí, že Cubase je na rock, že Fruity loops na elektroniku a Ableton na DJing a že Cubase je pro začátečníky ideální DAW. Jenomže prostě si uvědom, že střih videa může být pro někoho koníčkem a každej nemá profesionální ambice jako ty. Ale co, je to tvý zdraví :D

Mňo, vyzkoušela jsem teď Handbrake, a to různá nastavení (různé bitrate, Qp atd.). Výsledek špatný.A pak jsem se vrátila do Sony a exportovala jsem přes nastavení "Sony AVC" - a výsledek luxusní. Problém je, že u většího videa (asi nad 30 sec) to háže error. Takže asi vyprudím Sony podporu a po zprovoznění zůstanu u tohoto nastavení.A když to nepůjde, vrhnu se na ffmpeg, jak mi tady někdo hezky step-by-step popsal.Díky moc všem, co projevili tak pěknou ochotu poradit :)

A kousek toho zdrojového videa uploadnout nechceš?