» Poradna » Programy

Render videa na notebooku

Dobrý den,mám dotaz ohledně renderování gaming videa na mém starém notebooku. Abych to zkrátil.. streamuju na ps4, z twitche stáhnu záznam, který chci např v sony vegas editovat a uploadnout na youtube. Problém je v tom, že render editovaného videa v souvislosti s tím, že renderuji na starším notebooku (procesor i5 2.3Ghz, 8Gb ram, GPU nvidia gforce 610m, win10) trvá více než polovinu dne. Je zde nějaký způsob, program jak renderovat rychleji nebo nerenderovat vůbec když opomenu milión způsobů nastavení renderu přímo v programu. Jedná se o drobné úpravy nějaké intro, outro.. source z twitche je 1080p 60fps.

Odpovědi na otázku

Ne, pokud děláš jakoukoliv úpravu samotného videa s výjimkou pouhého střihu, tak musíš renderovat vždy. A jediný způsob jak to urychlit, je výkonnější PC. Ono dělat to na starém notebooku je opravdu hloupý nápad. Notebook není dělaný na trvalé zatížení a s velkou pravděpodobností se přehřívá a kvůli tomu procesor ještě zpomaluje.

Ano je způsob výkonější hardware.Jaký tam máte disk ?Jaké ta máte CPU ? né jen frekvenci ?Jinak GB není Gb.

Stačí si spustit ve Správci úloh výkon při renderování, a hned je vidět, že procesor frčí na plný pecky, takže u NB bez chladící podložky dostává slušně za uši při té době. 8G RAM je taky málo.

Pro jednoduchý střih (vymazání částí videa) se dá použít třeba Avidemux a není potřeba video reenkódovat. Pro pokročilejší úpravy bych zkusil video editor přímo na Youtube.

Ten YouTube editor ještě funguje? Google před nějakou dobou vyhlašoval, že ho nikdo nepoužívá, takže se rozhodli ho zrušit.

Tak to mi nějak uniklo. Ony se dají v Avidemuxu videa i spojovat bezztrátově, ale musí mít shodné parametry. Mohlo by teda stačit, aby si tazatel intro a outro konvertoval do příslušného formátu a pak by to mělo jít přímo nalepit k záznamu streamu.

Na tohle je ideální Smart Cutter.