» Poradna » Programy

Render CPU vs GPU

zdravím, stříhám videa v Sony Vegas pro 14 a chtěl bych se zeptat: mám CPU i3 4150 a GPU GTX 1060 3gb. přes co je lepší render? slyšel jsem že prý přes GPU je rychlejší, ale menší kvalita a větší velikost videa. nebo jak to je? co se mi víc vyplatí? děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

Ne, žádný vliv na kvalitu to nemá, to jsi četl nějaký nesmysl. Má to vliv pouze na rychlost. Takže pokud program umí využít k renderování GPU, tak je rozhodně vhodné využívat.

Pokud používá integrovaný encoder, pak ta kvalita může být nižší.Ale to asi nebude tenhle případ, a pak je to vskutku jedno.Obecně platí, že čím méně vláken encoduje jeden snímek, tím vyšší kvalita. Proto má u vyššího množství vláken (>8) smysl rozdělit film na více částí a encodovat je paralelně.

Takže u 16vlákna nastaviť afinitu na 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13 a 15 (požijú sa len jadra, nie aj vlákna)?

Není náhodou číslování jader a vláken od 0? Tedy jádra : 02468... A vlákna 13579.. ?

Máš síce pravdu, ale čo by sa zmenilo, keby sa nastavilo na 0, 2, 4, 6...? Aj tak by sa použilo 1 vlákno a tak jeho výkon by bol výkon jadra (keďže by jadro bolo zaťažené len 1 vláknom).

Proč nastavovat afinitu? To ať si řeší scheduler.V encoderu je třeba nastavit odpovídající počet vláken, to je všechno.

Ak chceš použiť 8 jadier a v programe to nastavíš na 8, scheduller vie, že nemá použiť 4c/8t? T.j. nepoužije vlákna 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7?

Prušak skúšal prejsť z 1950X na 2990WX. Výkon u SW, ktorý nevie využiť 64 vlákien mu šiel dole kvôli scheduleru. Aj keď on asi počet jadier v aplikácii nenestavoval (spýtam sa ho najbližšie).

Nevím, jak se chová scheduler ve Windows, ten má teď dost pošramocenou pověst.Ale scheduler ví, která vlákna spolu sdílejí prostředky, a proto pokud bude moci, nebude využívat SMT. Pokud máte 32 jader a k tomu 64 vláken, rozdělil bych film ke zpracování na 8 částí a každé přidělil 8 vláken.Ano, některé části budou rychlejší, některé pomalejší; zrychlení nebude lineární. Ale přidávat ještě afinitu, když mi v OS běží další desítky až tisíce vláken, které stejně všechny nezvládnu menežovat, mi přijde jako zbytečnost.

Porovnanie si môžeš urobiť aj sám.Vyrenderuj nejaké kratšie video pomocou CPU, potom GPU a porovnaj - čas, veľkosť súboru, kvalitu...

Dobře. Díky za radu. Zkusím.

a to tě nenapadlo to zkusit a udělat si sám názor na to jakej je mezi tím rozdíl ?

Chtěl jsem názor odborníků

Tady?

nazor odbornikov mozes mat uprdele, mne napr. ciberlink cez nvidiu video vyrata 3x rychlejsie ale potom nejde spustit, takze ho mozem dat maximalne do kosa ;)