» Poradna » Windows (a jiné OS)

Remix OS - Virtualbox

Ahoj,snažím se přes virtualbox rozjet poslední verzi Remix OS.Problém je v tom, že po startu to hodí hlášku:Cannot detect the writing speed. System may fail to boot up. To continue, press Enter.Po stisknutí Enter:Not enought space to create Data partition. Unable to use persistent mode .....Poté to pokračuje na logo Remix OS, které mění barvy a dělá to, že to načítá.ISO mám na HDD. Zkoušeno i z USB disku, stejný efekt.Zkoušen Virtualbox ve WIN10 a Ubuntu (bez virtualizace /druhý OS), vždy to stejné.Pls, máte nějaké tipy co s tím? Díky.

Odpovědi na otázku

Tak mu zkus připravit virtuální disk, třeba se chytí...

Jak pripravit? Vzdyt to je snad samozrejmost. Zkousel jsem i ruzne parametry, ale nic.

jak samozřejmost? Standardně ve Virtualboxu bootuješ z ISO a pro daný systém je to stejné jako boot na PC bez HDD. Pokud to má pro daný systém vypadat, že tam disk je, tak musíš tu mašinu připravit dopředu a pak teprve v ní nabootovat to ISO.

Aha, tak to slysim prvne. Omlouvam se a diky. Nemas po ruce nejake postupy jak upravit?

otevřeš virtualbox a tam máš hned ikonku "Nový" kde si vyrobíš nový stroj - dal bych linux a podle toho, za je Remix OS 32 nebo 64bit pak "Linux-other 32bit" nebo 64bit.V dalších krocích se tam normálně nakliká RAM (kolik max. si to může ukousnout z tvojí fyzické) a disk. Nic složitého, všechno je to klikací průvodce.

Tak znovu a lépe....to co nyní píšeš jsem udělal asi milionkrát, dle různých návodů pro Remix OS, ale tím to hasne. Spustím stroj, vyberu si Resident Mode nebo Guest mode a pak mne naskočí výše uvedené hlášky. Po odbouchnutí ENTER me svítí logo Remix OS a tím to hasne.

a máš ten virtuální disk naformátovaný? Třeba je ten Remix tak pitomej že si s tím neumí poradit. Asi bych to dal jako FAT32.

To bych rád, ale nikde nevidím ve Virtualboxu možnost nastavení FAT32. Mohu pouze upravit typ zapisování, ale po testech to nepomáhá.Ten Remix OS mne byl čert dlužnej

Mno, když ho tak chceš zkusit Teď mi napadá, že abys mohl mít disk ve FAT32, tak možná musí být mašina nastavena jako Windows - klidně bych dal XP. FAT32 chci proto, že zmíněný persistent mode se používá na flash diskách ve FAT32 a třeba by to pak použilo ten virtuální disk...Ale je docela pruda, že to nenabootuje klasicky jako normální linux.

Díky za rady, ale asi to zabalím a Remix nabootuju z USB disku a prdím na to Zkusil jsem ještě spustit přes VMware a stejná situace.

Nabootuj linux, alebo HBCD a disk naformatuj tam. Potom pripoj remix OS a uvidí sa. VB je akoby PC, ten neformátuje (max kedysi dávno llf), to je záležitosť OS

Dik za tip. Nyni nabootovano z USB a slape. Remix chci jen vyzkouset, zadny trvaly OS. Skoda s tou virtualizaci, ale uz to asi nebudu ppkouset. Stravil jsem s tim dost casu.