Rekonstrukce bytu - nové datové rozvody

Zdravím přátelé, začínám rekonstrukci bytu a rád bych si do cca 3-4 místností natahal datové rozvody (hlavně s ohledem do budoucna). Zatím to vidím na následující:- internetové rozvody- TV koax- rozvody pro reproCo se týče internetových rozvodů, zatím to vidím na cat6 UTP kabely. Rád bych ale natáhl i z antény na střeše nový cat. 6 outdoorový kabel - toho potřebuju cca 25 metrů, ale nikde jsem nenašel, že by ho prodávali na metráž (jen 100 nebo 305 m). Nemáte tip, kde ho sehnat? Je nějaká značka, kterou byste doporučili nebo které se naopak vyhnout? Na co si dávat pozor?Btw. co byste doporučili za koax a audio kabely?

Odpovědi na otázku

Přesnou metráž lze zakoupit např. https://www.gme.cz/

Přesnou metráž koupíš v každé "kamenné" prodejně s TV servisem, anténami atd. Bohužel žijeme asi v době, kdy co není dostupné online tak neexistuje. Pán v prodejně navíc přidá dobrou radu který kabel koupit a jak to udělat. To je kouzlo kamenného obchodu, kde prodávají odborníci. Ušetří to hodiny procházení diskuzních fór :)Nechci rýpat, jen mluvím z vlastní zkušenosti, když jsem dělal nové rozvody u nás v domě - dumal jsem na netu a pán v prodejně vše vysvětlil, naměřil a když byl problém tak dokonce přijel a proměřil ...Honza

Zdravím, tak jak Vám to dopadlo? Zrovna se také chystáme na rekonstrukci, ale sami se do toho asi nepustíme, protože nejsme s manželem fakt žádný profíci. Zatím uvažujeme o týhle firmě http://ma-construction.cz/service/rekonstrukce/ Jinak k věci, je teda dobré si nechat udělat ty internetové rozvody do více místností? Já jsem myslela, že stačí, když je v bytě jeden modem.