» Poradna » O Živě.cz

Reklamní článek na Živě - ASICline, fake?

Dobrý den,mohl by mně někdo vysvětlit jaký smysl má článek Fanoušci kryptoměn se dočkali novinky: uvedení výkonných 5nm ASIC Miners. Po technické stránce dejme tomu, ale po stránce "obchodní"? Není to fake? Platba pouze v Bitcoinu, Litecoinu a Etherea?? Kontakty na stránkách v USA a Japonsku a informace o doméně schované za WhoisGuard, Inc. sidlící v Panamě?

Odpovědi na otázku

Clanek je oznacen jako "Reklama". Takze bych ho bral s velkou rezervou.

Tak to je ostuda.Po tom, co tu předváděl redaktor s polovodičovou baterií, a trval na tomto pojmenování, je to pro mě poslední kapka.Jdu hlasovat peněženkou a zrušit předplatné.

CZECH NEWS CENTER |  | Microsoft Windows 10 Chrome 87.0.4280.88

Článek je označený jako reklama. Redakce s ním nemá nic společného, dolů jsme naopak dopsali výzvu k obezřetnosti. Obchodní oddělení to už od včerejška řeší, my ho stáhnout nemůžeme.

Vy to stiahnut nemozete? A kto to ma stiahnut babraci? Hadam mi?

Žeby nadriadení, ktorí možno priamo zodpovedajú CNC?

Předpokládám, že u něčeho tak velkého, jako je CNC, to nebude záležitost o jednom člověku. Navíc máte před Vánoci, spousta lidí už je doma a to poslední, co chtějí řešit, je nějaká reklama. Je možné, že pan Lutonský takové rozhodnutí prostě udělat nemůže, i kdyby se všemi následky (dále) chtěl. Mohou to mít smluvně upravené, "nemůžeme" může znamenat "stálo by to spoustu peněz na pokutě a ztrátu partnerství".Nepravděpodobné mi přijde, že by ten obsah fyzicky upravovat nemohli, a tahal by se třeba odjinud. Ale to moc nehraje roli.Hlavní příjem Živě je zřejmě z reklam, protože chtít si nechat platit za něco na internetu je přece svinstvo, na internetu je přece všechno zdarma. Pokud by si Živě znepřátelilo reklamního partnera, který ho živí, ohrozilo by to jeho existenci, což znamená živobití několika (desítek?) lidí a jejich rodin.Z toho se pak dá snadno pochopit, že vyřešení takové věci není úplně jednoduché, zvlášť před svátky.Stejně jako spousta jiných omylů, chyb, excesů či faux pas se to dá pochopit. Jak samotná existence takové reklamy, tak její složité řešení. Nikdo nejsme neomylný, tedy až na MS. Na věci to ale nic nemění.

Tím "My" určitě není myšlený celé živé, ale redaktoři. Ti opravdu nemají s reklamami nic společného, to řeší jiné oddělení.

Myslí, že každý jsme se už někdy setkali s tím, že někde ve vedení udělali nějaké rozhodnutí aniž by se poradili s odbornými pracovníky... A pokud za to už inkasovali prachy, tak je asi celkem problém s tím něco dělat.Maximálně se dá apelovat, aby pro příště přesvědčili nadřízené, že je potřeba dát pozor na obsah článků tohoto typu, protože mohou dělat webu spíš negativní reklamu...

Jsem velice rád, že bylo dopsáno aspoň upozornění, ale i tak... To že by něco takového přišlo do mailu se dá v dnešní době očekávat, ale jako placená reklama na důvěryhodných "portálech"? Ještě, že ty částky jsou tak vysoké .

Ano je to podvod - Např. "težební kontejner" je obrázek staženej z Bitmain.com (jeden z největších výrobců ASIC minerů). Univerzální ASIC je už z podstaty nesmysl - ASIC jsou navržené pro jeden algoritmus a ten umí pekelně rychle - tady to umí snad vše na co si vzpomenete. Dále výkon bitmain mineru na BTC (110THs / spotřeba cca. 3,2kw) zde 410 THs při 650W ???). Prosím hlavně jim tam nikdo neposílejte btc. Jestli chcete miner, tak z bitmainu ano - reálně zakoupeno a opravdu dorazily - celkem 3 zásilky během 2 let. Ale mají do srpna vyprodáno.

Táto reklama na https://asicline.com/ sa objavila už aj na na iných online novinách. Aj po upozornený tam reklamu stále majú. Zaujímalo by ma či sa dá táto podvodná stránka niekam nahlásiť aby bola zablokovaná ale nemôžem nič nájsť. To naozaj neexistuje nič proti takémuto online podvodu?

Zkus použít mozek, kdo může zablokovat nějakou stránku? Jedině státní úřady v zemi, kde se fyzicky nachází webhostingový server, případně, kde je registrovaná doména. Nikdo jiný nemůže web zablokovat.

Nevím co úřad krom vydání lejstra může udělat.., ale nejistější je postarší paní se sekerou co si myslí, že optika natažená kolem kolejiště je měděný kabel