» Poradna » Mobily

Reklamace tvrzeného skla

Ahoj,kupoval jsem si před 2,5 rokem tvrzené sklo na iPhone 6S ZAGG s doživotní zárukou. Minulý týden se mi ho podařilo rozflákat, tak jsem zašel do iStylu, tam mi řekli něco ve smyslu že 2,5 roku je dlouhá doba a mám požádat o výměnu přímo výrobce. Učinil jsem tak, bohužel už neměli čirý ale pouze 3D zaoblený do rohů. Chtěl jsem vrátit peníze, bohužel Zagg mi je vrátit nemůže a tak jsem si jej nechal poslat a v iStylu nalepit. A je to katastrofa. Ty rámečky kolem displeje jsou o pár mm tlustší, home button je kolem dokola utopenej. Nejsem spokojený. V iStylu jsem dosti radikálně řešil reklamaci sluchátek, takže když tam příjdu tak se jde půlka prodavačů schovat. Každopádně jsem u nich kupoval tvrzené sklo s doživotní zárukou a pokud iStyle ani Zagg nemají adekvátní náhradu se kterou budu spokojen, tak by mi snad iStyle měl vrátit peníze, ne? Kamarádovi peníze vrátili protože neměli náhradní sklo, ale nevím jak dlouho jej měl. Celkem mě právě dostalo, že 2,5 roku je dlouhá doba u doživotního skla a tak to prodejce odmítl se mnou řešit. Právě ani moc nevím jak postupovat. Jestli ukázat to rozbitý co jsem měl původně, i to co mi Zagg poslal a že jsem prostě s tím nespokojen a chci vrátit prachy. Stejně bych si za ty vrácené peníze hned koupil Epico Flexiglass, nechci to hrotit. Ale myslím si že se s nima po dobrém normálně nedomluvím. Díky. *********************************************************************Smazán troll "amrdol".*********************************************************************

Odpovědi na otázku

Přečtěte si podmínky doživotní záruky dané značky,co nabízí a jaké má podmínky.

A proč nám to píšeš? Postupuj podle podmínek doživotní záruky toho skla. Tady to za tebe nikdo nevyřeší.

Dle platného OZ je prodejce povinen poskytovat záruku na tovar v délce 24 měsíců. To mu přikazuje zákon. Doba, která je nad rámec zákona je pouze jeho dobrou vůlí. V praxi to tedy vypadá tak, že se poskytuje tzv. rozšířená záruka 2+x. To znamená, že během dvou let jsi oprávněný produkt reklamovat tam, kde jsi jej koupil. Po zbytek doby už musíš oslovit výrobce či distributora.Prodejce/výrobce musí reklamaci bezodkladně přijmout a následně vyřídit. Ty jsi reklamoval sklo a výrobce ti je vyměnil. Tudíž jednal v souladu se zákonem. Zákon nestanoví, že v rámci reklamace musíš obdržet identický produkt. Prodejce ti jej může vyměnit za produkt stejných nebo lepších parametrů, přičemž ti nesmí poskytnout produkt o horších parametrech. Nárok na vrácení peněz máš v případě 3 stejných nebo 4 různých závad a v případě. V ostatních případech ti prodejce může produkt opravit, vyměnit nebo ti poskytnout slevu odpovídající míře poškození produktu. Výrobce ti sklo vyměnil, tudíž jednal v souladu se zákonem a tím pádem i jeho povinnost z vadného plnění byla úspěšně vyřízena.Jen tak mimo. Sám pracuji v IT firmě - servisu a dle toho, co píšeš, vypadáš jako značně problémový zákazník. Hrubou silou a tím, že budeš otevírat hubu na prodavače, nic nevyřešíš. Prodavači jsou také jen lidé a postupují dle pravidel nastavených firmou a věř, že prodavač pak neoprávněnou reklamaci ze svého platit nebude. A ruku na srdce. Jen debil bude reklamovat sklo, které si sám vědomě poničil. Něco jiného by bylo, kdyby to sklo prasklo samo. To samé sluchátka. Sama nepřestanou hrát. Nefunkčnost sluchátek v 99 % mívá na svědomí zlomený kabel, tedy závada způsobená vinou uživatele nesprávným zacházením.

Ohledně toho, jestli jen debil bude reklamovat něco, co sám poničil - např. Koss tohle poměrně masivně inzeroval (přineste nám 51% sluchátek a nikdo se vás na nic nebude ptát), byť mu výrobní náklady pravděpodobně pokryje zisk z "manipulačního poplatku" a nejedná se tak úplně o reklamaci, nepřipadal jsem si jako debil, když jsem si tam sluchátka chodil měnit v souladu s tím, co inzerovali (se sluchátky jsem si koupil i službu). Nevím, jak to mají výrobci předražených skel (kupuju z Ali a považuju za spotřebák), ale pokud inzerují něco podobného...To, že v rámci doživotní záruky asi nikdo nevrátí peníze, je jasné a pokud byla dodána náhrada, je to v pořádku.

tvrzeny sklo na Iphone 6s sezenes na ebay uz za 16 korun (s postovnym zdarma)..Nevim kolik si dal za to tvoje "kvalitni" v iStyle ale resit tvar a hrany kdyz ti ho vymenili a zaruku dodrzeli.. se asi hodne nudis co ?https://www.ebay.com/sch/i.html

Doživotní záruka ve většině případů znamená záruku omezenou!A funguje to tak, že je záruka třeba 5 let po skončení výroby/zalistování v daném regionu. Těch 5 let je pouze pro ilustraci.Viz. více třeba zde: https://support.apple.com/cs-cz/HT1752Jinak jsi exot. záruka se nevztahuje na to, že to rozbiješ. Osobně bych ti vyúčtoval náklady se servisem (neoprávněnou reklamací). Ale ty budeš jeden z těch málo bl..bů kteří si budou stěžovat ČOIkou. Když se oháníš zákonem nebo povinnosti obchodníka, tak si ověř i své povinnosti a možnosti - tzn. Záruční podmínky a Návod k používání.Jinak zde je jednoznačně vidět, že obchodník, který v dobré víře nabídne zdarma montáž/instalaci je ve finální fázi po zásluze potrestán. Prostě je to práce a ta se musí účtovat. Nikdo zadarmo do práce nechodí!

tak umím si představit že výrobce toho 50x předraženýho skla kryje i rozbití... Prostě proto aby lidi nalákal na koupi a tohle se mu vyplatí i kdyby ho někomu párkrát vyměnili (jednou se to stane každýmu, další rozbitá už možná nepřežije telefon)

Plně souhlasím. U doživotní záruky má každý výrobce nastaveny jiné podmínky. Většinou to je tak, že u doživotní záruky platí pouze tzv. omezená záruka po dobu výroby a následné podpory samotného produktu. A pokud podpora skončí, výrobce většinou v rámci zachování dobrých vztahů se zákazníkem nabídne v rámci reklamace zákazníkovi nějaký alternativní produkt. Jako člověk pracující v IT servisu s lidmi mohu zákazníky dělit do tří kategorií. První kategorií jsou naprosto bezproblémoví zákazníci, kteří k nám chodí s důvěrou, nechají si vše vysvětlit, popřípadě si poradit. Tito zákazníci jsou v případě neoprávněné reklamace schopni svoji vinu uznat.Druhou skupinou jsou tzv. opatrní zákazníci, kteří si nechají poradit, nicméně si poskytnuté informace ověřují i z dalších zdrojů. V případě neoprávněné reklamace jsou sice naštvaní ale nakonec chybu uznají.No a třetí skupinou jsou tzv. vychcaní prudiči, kteří při nákupu srovnávají ceny s internetem (většinou herueka seřazená od nejlevnějšího), nejraději by za internetové ceny nakupovali i v kamenných obchodech (aby nemuseli platit poštovné a v případě reklamace to nemuseli nikam posílat). A v případě reklamace by chtěli okamžitě vracet peníze, vyměnit produkt ihned na místě za nový a v případě neuznané reklamace (oprávněně zamítnuté) chybu nepřiznají a ještě se hádají jak za to nemůžou a "to samo" a podobně. Smutné je, že většina zákazníků nedokáže pochopit, že stanovisko ohledně reklamace určuje autorizovaný servis, nikoliv prodejce/technik, na které si na místě otevírají hubu s sprostě jim nadávají. Několikrát jsem výše uvedenou situaci zažil a mohu konstatovat, že jednak mi to moc příjemné není, že se mnou dotyčný jedná jak s nějakým odpadem společnosti. Další věcí je, že když autorizovaný servis z nějakého oprávněného důvodu reklamaci neuznal, já jako prodejce s tím nic neudělám. V případě, že bych zákazníkovi dal jiný či nový produkt, musel bych to pak platit ze svého. V případě Ukázat celý příspěvek

Jako zakaznik mam vztah s prodejcem, ne s nejakym servisem. O zpusobu vyrizeni reklamace rozhoduje prodejce a pripadny soud povedu taktez s nim. Samozrejme, ze neni v mem zajmu byt 30 dni bez produktu i bez penez a ze se z vas pokusim vyrazit maximum mozneho, stejne jako vy se pokusite ze me vyrazit maximum penez, ktere vam za produkt/sluzbu budu ochoten zaplatit. Pokud porusite jedinou svoji povinnost, vyuziju toho ve svuj prospech asi stejne, jako prodejce, ktery u reklamace uvidi oderku a oduvodni tim nefunkcnost neceho, co s tim nemuze souviset. Chapu, ze se vam to nelibi, ale v konkurenci firem typu Alza, ktera bere zpatky vsechno a reklamace resi pomerne pozitivne, s timhle asi uplne obstat nejde.

Ano, tím, že si něco koupíte, tak vznikne mezi prodejcem a zákazníkem kupní smlouva. Nicméně o stanovisku reklamace rozhoduje výhradně servis, který má na starost záruční opravy, nikoliv prodejce za pokladnou. Obsluha prodejny Vám těžko bude opravovat přístroj v záruční době. Já jakožto prodejce mám dle OZ jednu povinnost, a to uplatňovanou reklamaci bezodkladně přijmout a odeslat na servis k posouzení. Celý tento proces musím stihnout do 30 dní, jinak má zákazník nárok na vrácení kupní ceny. Chápu, že ne každý chce být 30 dní bez peněz i bez produktu, nicméně tato doba je maximální a navíc stanovená zákonem - prodejce také musí mít nějaký prostor k vyřízení reklamace, je nutno pamatovat, že nemá jen jednoho zákazníka. Z osobních zkušeností je (alespoň u nás) průměrná doba vyřízení reklamace 10 dní.Co se týče Vašeho argumentu, že "stejne jako vy se pokusite ze me vyrazit maximum penez, ktere vam za produkt/sluzbu budu ochoten zaplatit". S tím nesouhlasím. Jako prodejce samozřejmě nabízím produkty za určitou cenu, nicméně, nelze říci, že se z vás tímto snažím získat maximum. Díky konkurenčnímu boji a síle internetu logicky půjdete produkt koupit tam, kde je produkt levnější. A nebo jinak, pokud s cenou nesouhlasíte, můžete jít jinam a já jako prodejce nebudu mít žádný zisk. Marže, které na elektronice jsou, jsou naprosto minimální, například u notebooku se jedná o stokorunový zisk, v případě nějakého pouzdra na mobil se jedná o desetikoruny. Stejně tak jako prodejce nemám důvod zamítat reklamace, protože náklady na poštovné (odeslání produktu autorizovanému servisu) mám tak jako tak. A vzhledem k tomu, že reklamaci řeší autorizovaný servis, mně může být jedno, jestli reklamace byla uznána či nebyla, protože já s tím kromě poštovného nemám spojeny žádné další náklady. A když by náhodou mělo dojít na vracení peněz zákazníkovi, tak stejně tak jak já vrátím kupní cenu zákazníkovi, tak distributor vrátí kupní cenu prodejci. Přijdu tím pouze o Ukázat celý příspěvek

Ale vždyť vy se ze mě pokusíte vyrazit maximum peněz, každý prodejce se snaží balancovat těsně pod "hranou", kdy zákazník půjde jinam a je to přirozené a v pořádku. Proto má spoustu prodejců různou cenu pro online nákup a nákup v kamenné prodejně. Počítá se s tím, že na prodejnu přijde buď člověk neinformovaný, který bude chtít poradit, případně bude požadovat nějakou jinou službu, kterou mu nákup online nedá. Naopak eshop potřebuje být na Heuréce někde nahoře, jinak nezaujme. Že zákazník počítá dny a 31. den si k vám jde pro peníze, je také celkem pochopitelné, je to pro něj obvykle nejvýhodnější řešení reklamace. Stejně, jako v době, kdy vylétly ceny disků na značně vyšší hodnoty, prodejci najednou rádi řešili reklamace vrácením peněz, protože jim po vyřešení s dodavatelem zbyl disk, který mohli prodat o litr dráž, popř. nebo dodavatel také vrátil peníze. Oxidaci vytvořit během 30 denní lhůty není problém, nicméně doufám, že to není již tak "běžná" praxe, jako dříve (nikam neposlat, místo toho vzadu na prodejně "zoxidovat" a pak zamítnout). To, že Alza jede na tomhle principu, je jasné, nicméně pro zákazníka to je poměrně významné plus, které může rozhodnout o tom, že tam produkt koupí i přesto, že je o něco dražší.

Ne, pořád stejně blbě... O stanovisku a způsobu vyřízení reklamace vůči spotřebiteli rozhoduje VÝHRADNĚ prodejce, ten jediný má smluvní vztah se zákazníkem. Zákazníka nemusí servis vůbec zajímat, pokud dojde na soud, tak zákazník se bude soudit s prodejcem. Ne samozřejmě s tím chlápkem/ženskou, co stojí u pokladny, ale s provozovatelem obchodu, ne se servisem. Obchod NEMÁ žádnou povinnost řídit se stanoviskem servisu, obchod je povinnen vyřídit reklamaci do 30 dnů a to tak, aby byl schopen své rozhodnutí obhájit u případného soudu. A jestli se bude při vyřízení reklamace řídit stanoviskem servisu nebo ne, to je čistě věc prodejce. Samozřejmě, že pokud servis vydá zamítavé stanovisko k reklamaci, tak prodejce se může rozhodnout reklamaci i tak uznat. Třeba se mu může zdát rozhodnutí servisu příliš tvrdé a chce si zachovat lepší pověst i za cenu toho, že tu reklamaci bude muset zaplatit ze svého.

Soud můžeš vést z kýmkoliv, ale musí ti to soudce přijmout, tzn. musí k podání být nějaký rozumný důvod.Pakliže existuje zamítavé stanovisko reklamačního servisu, tak si musíš najít nějakého soudního znalce, který vyvrátí tvrzení a závěr servisu/prodejce.Pakliže dojde k rozhodnutí soudce, že se prodejce zachoval správně, tak ti soud dá k úhradě veškeré vzniklé náklady. Čím více to budeš hrotit, v podstatě budeš lhát, protože je zmíněno že si to způsobil pádem, což vylučuje záruku, tím to bude stát více. Jak se říká na hrubý pytel hrubá záplata.Bohužel takovýto blb, i když prohraje, tak na malém městě prodejce pomluví. A to je bohužel největší katastrofa pro férové podnikání.Proto ALZA, jakožto eshop, nechce riskovat pomluvy, byť vymyšlené a nebo účelové a radši vymění zboží, i když tam ví, že je to neseriózní zákazník, ale marže respektive vysoký obrat jim toho jedince vykompenzuje.Důvody proč je situace takto vyhrocená u "malých" prodejen ve vztahu prodejce - zákazník, je pouze to, že na elektronice díky nesmyslnému boji, a neschopnosti výrobců, spadly marže k 0,5%-3% které nejsou dostatečné pro krytí škody před těmito vychytralci. Proto prodejci budou vždy trvat na závěru servisu. S nějakou loajalitou (tím myslím koncáky) v období internetu totiž nemůžou počítat.

Mám zkušenost před pár lety s reklamací Samsungu S3, kdy Britex odmítl uznat popraskaný rámeček u telefonu, o kterém vím, že se k němu uživatel choval opravdu velmi slušně. Tenhle problém byl řešen na spoustě diskuzních fórech, nebyl jsem zdaleka jediný, komu se to stalo samovolně, nicméně Britex zamítl. K soudu jsme nakonec nedošli, T-M uznal posudek mého znalce, telefon opravil a uhradil i náklady na znalce. Nepodařilo se mi z nich bohužel dostat proplacení zápůjčky jiného telefonu po dobu řešení (téměř 3 měsíce) a můj investovaný čas. Nicméně verdikt autorizovaného servisu opravdu nemusí být konečný. A zrovna tady jsem si byl jistý, jinak bych se do takovéhle akce, kde byla slušná šance na to, že projedu ne úplně malé peníze, vůbec nepustil.

Melete hlouposti a říkáte tomu omáčka… takové lidi opravdu miluju píšou hlouposti a neověří si jestli je to pravda. Prodejce jen prodává nebo si myslíte že valm to nějakej prodejce opraví na koleni? Každé elektro má nasmlouvaný záruční nebo autorizovaný servis! Na prodejci to rozhodnutí opravdu neni!!! Jste opravdu mimo! Ledničku nebo pračku asi taky povezete na prodejnu že? Pak mentálové volají na prodejny a otravujou že jim nejde lednice. Tak zavolejte výrobce ať k vám pošle servis nebo zavolejte přímo autorizovanej servis je to jen lenost lidí zavolat na prodejnu najít si číslo to ano ale najít číslo na servis to ne!

Popis kategorií zákazníků máš víceméně správně, ale máš tam jedno zásadní nepravdu. Zákazník má obchodní vztah - kupní smlouvu uzavřen s prodejcem a nikoliv servisem a tedy pouze prodejce má konečné slovo v uznání/neuznání reklamace. Servis sice rozhoduje o tom, zda opravu zaplatí/nezaplatí výrobce, ovšem neuznání reklamace budeš u případného soudu muset obhájit ty jako prodejce. Servis je v tomto případě v podstatě jen poradní hlas, ale prodejce se jím nemusí řídit.

Ano, máš pravdu. Jenže s tím háčkem, že jako prodejce nesmím reklamaci hned na místě zamítnout. Dle ČOI a samozřejmě platného OZ musím uplatněnou reklamaci bezodkladně přijmout, vystavit zákazníkovi reklamační protokol a reklamaci následně s nějakým stanoviskem vyřídit. Já jakožto prodejce (kterého v dnešní době díky směšným maržím neživí ani tak prodej, jako poskytované služby - správa IT, sítí atp) víceméně zákazníkovi přetlumočím verdikt autorizovaného servisu, který záruční opravy řeší. Pokud by mi autorizovaný servis reklamaci oprávněně zamítl a já reklamaci měl zákazníkovi (který by s verdiktem nesouhlasil a otvíral by na prodejně hubu) reklamaci uznat (byť na to zákazník neměl právo) už bych šel do mínusu a zákazníka dotoval. Servis opravdu nemá potřebu reklamace zamítat. Všechno je ve výsledku účtováno výrobci, který to při tom obrovským objemu vyráběných věcí opravdu nebude řešit. Typické jsou pevné disky. Když u disku cvakají hlavičky, většinou je to způsobeno nárazem. Bohužel, je to ale tvrzení proti tvrzení, výrobce to neřeší, v rámci reklamace pošle zákazníkovi recertifikovaný (opravovaný) kus. Kdyby došlo na lámání chleba mohl bych to zákazníkovi zamítnout z důvodu, že povaha závady je způsobená nárazem, mohl bych to podložit výpisem tabulky SMART, která obsahuje informaci o počtu otřesů, mohl bych na notebooku hledat každý škrábanec či otlučeninu atp. Ale proč bych to měl dělat? Pro dobrý pocit, že jsem mohl konečně jednou reklamaci zamítnout? Opravdu nemám potřebu si přidělávat práci.

Třeba proto, že např. u mobilů je to u různých miniprodejců dovoz bůhvíodkud a někdy i pochybného původu? Důvodů, proč mi menší prodejce bude chtít zamítnout reklamaci neoprávněně, se dá najít poměrně dost, ať už náklady na dopravu do jiné země, kde může "být mobil v záruce", nebo to, že záruku drží prodejce dle CZ legislativy, ale původní prodejce vůči němu již tuto povinnost nemá. Vyrobit oxidaci není během 30 denní lhůty absolutně problém a vím, že se to v minulosti dělo ne úplně zřídka.

Uživit se jako malý prodejce elektroniky je dnes téměř nemožné, to je fakt a jiné už to asi nebude. Takže je jasné, že uznávat reklamace, které zamítne servis, je finančně téměř nemožné, ale přesto je to tak, že stanovisko servisu není závazné.

Doživotní záruka neznamená "doživotní" tak, jak si většina lidí představuje. Je potřeba si ve smluvních podmínkách toho kterého výrobce přečíst, co se tím míní. A je jedno, o co jde, zda o tvrzené sklo na mobil nebo SD kartu. Většina výrobců tím míní záruku pouze po dobu aktivního prodeje daného modelu výrobku + blíže neurčená doba navíc, eventuálně. Tj. pokud už se dané zboží neprodává/nenabízí, tak záruka není. V žádném případě to není na doživotí.Já jsem nyní reklamoval vodjebanou 8GB Pretec microSD kartu, taktéž s doživotní zárukou. Ani na to nešla zadat v zákaznickém systému jako reklamačka. Jen na mě vyskočila hláška, že Pretec doživotní zárukou myslí to a to... Asi si mysleli, že mě tím odradí. Tak jsem jim to donesl osobně. V šopu na mě čuměli jak teleta, co jim to nesu, ale museli to vzít, protože přesně tu kartu pořád prodávaj.

jo s kartama mám taky po čase problém.. při koupi si vždycky řeknu že si poznamenám kdy a kde jsem jí koupil a budu jí případně reklamovat.. ale po roce-dvou když přestane fungovat nad tím většinou mávnu rukou... nestojí mi za to abych věcí za 200-300 ztrácel třeba hodinu času (ono je to obvykle víc)

Asi tak. Rozumný člověk nebude řešit věc v hodnotě stokoruny a už vůbec ne sklo, které jde koupit za pár drobných. Toto může napadnout jen vylízaného jablíčkáře, který si ten iKrám koupí i přes to, že se jedná o několikrát nadhodnocenou věc a ke které je veškeré příslušenství extrémně předražené. Nabíječka za 500,- a obyčejný lighting kabel za dalších 500,- mluví za své. Sám si nakoupím na ebayi několik skel do zásoby. Rupne? Neřeším, strhnu a nalepím nové. Sklo jako sklo, všechno defakto pochází ze stejné fabriky, akorát se na tom někdo napakuje, zejména tehdy když je to "originál" pro Apple =D

"V iStylu jsem dosti radikálně řešil reklamaci sluchátek, takže když tam příjdu tak se jde půlka prodavačů schovat. "Děkuji, že se nám představil, ve svém okolí budeš bezpochyby dosti oblíbený jedinec

Asi tak, zvlášť u sluchátek, kde je prakticky 99% závad způsobeno nalomeným kablikem, tedy vina uživatele, je dost úlet řešit reklamaci takto arogantně...

Tak mezi nami je rada nevyzralych jedincu a je i jedno jak jsou stari. Zakladni problem je pouze v tom, ze takovi lide nedokazi uznat svoji vlastni chybu, nedokazi nest nasledky za vlastni chybu a celkove neumi nest zodpovednost za svoje chovani, jednani a ciny. Proto jsou schopni reklamovat utopene telefony, rozbita sluchatka se zlomenym kabelem, rozbita kryci skla, proste i takove vady, ktere evidentne byly zpusobeny chybou uzivatele at uz spatnym zpusobem pouzivani, ktery prameni z lenosti precist si manual nebo nedbalosti, telefon opravdu sam od sebe na zem nespadne apod...

"V iStylu jsem dosti radikálně řešil reklamaci sluchátek, takže když tam příjdu tak se jde půlka prodavačů schovat."Tak tebe bychz obchodu vykopal.

Další iOvce, co za nesmyslnou cenu zařízení a příslušenství požaduje nesmyslne služby a chová se jako harant. Rozbil sis, na to se záruka nevztahuje, kup nové. Case closed.

No ty jsi ale kus kokota... já bych ti ukázal jak se řeší reklamace zkoušet na mě takovýhle móresy. Kde to kur*a jsme, že si dnešní lidi myslí, že jen protože si koupí ajfounka tak se z nich ostatní poserou a sednou na prdel. Když jsi takový kretén a házíš telefon po zemi, tak si pořiď pojištění. Fascinuje mě, když si někdo koupí předražený produkt a pak řeší blbý 3 stovky. Mír s vámi normálními.

Ahoj, jak bys poradil v mém případě. V pátek jsem si u t mobile koupil telefon, k němu tvrzené sklo s futralem. Doma rozbalí krabičku že si sklo nalepim a ono bylo prasklé? Stalo 600kč a reklamaci mi samozřejmě neuznaj, že sem si to mohl udělat sám... Je to debilní situace ale sklo je zabalené v molitanovém krytu, zavřené v plastovém a to celé zavřené v krabičce. Nemohlo prasknout, sou to .undy....vyhozeny prachy za jejich blbost. Dík za odpověď