» Poradna » Mobily

Reklamace telefonu

Dobrý večer,mám dotaz. Dal jsme telefon na reklamaci, z důvodu přehřívání. Prodejce mi tvrdí, že je problém v kapacitě baterie, avšak já si to nemyslím. Jelikož telefon se v jedné části neustále přehřívá a baterie tak vydrží cca 6hodin. Kvůli životnosti baterie se chci zeptat. V případě, že zaplatím výměnu baterie u stejné společnosti a zjistím, že to problém neodstranilo, mohu po nich požadovat zaplacení oné výměny baterie? Děkuji,Ondřej

Odpovědi na otázku

Co je to za telefon?Prehriva se sam od sebe nebo pri nejake cinnosti, treba hry?Vybije se za 6 hodin jenom sam od sebe, polozeny na stole a nebo pri plnem zaprahu, treba hry?

Pokud by se telefon sam vybil za 6h necinnosti tak by to 100% bylo na kladnou reklamaci.Pokud na tom hrajes hry a nebo delas cokoliv narocnejsiho, tak reklamace nema smysl.. (baterce dokaze poradne zatopit i displej s jasem na max. pokud bude par hodin zapnutej)Je to jako jet s autem hodinu na jednicku a pak vyrobci reklamovat ze se prehriva motor a ma to velkou spotrebu.Neco mi rika ze to bude spis ta druha moznost..

Podle prodjece způsobuje přehřívání mobilu kapacita baterie? Tak ten je dobrej. ☺

spíš mu bylo řečeno že kapacita baterie může za tu výdrž jen 6hodin.

Ano, ale když mi dva dny předtím vydržel celý den a vydržel by možná i další, tak nepředpokládám, že přes noc kapacita klesne na tolik, že mi další den vydrží půl dne.

Tak kdyby měla baterie nulovou kapacitu, tak se telefon nepřehřívá, to je přece logické

Když pominu technickou stránku věci tak tento dotaz bude nejlepší směrovat na ČOI.

Jedná se o iPhone XS. Telefon se přehřívá v části, kde je rozpoznávání FACE ID. Přehřívá se v tom místě i v případě, že ho dám do režimu letadlo. Žádné hry na něm nehraji. Ráno odpojím z nabíječky, občas kouknu v práci na zprávy a to je vše. Po obědě mám cca 20-30%baterie. V případě, že si pustím třeba nějakou reportáž, tak se tam rozehřeje ještě víc. Ale oproti celému displeji je rozdíl markantní.Snažil jsme se prodejci vysvětlit, že kapacita baterie mi ze dne na den nemůže udělat rozdíl v rámci několik hodin, až desítek..On mi na to odpověděl, že telefon měli v autorizovaném servisu apple a ty jim řekli, že to způsobuje baterie. Bohužel prodejce, jim asi není schopný přetlumočit problém, který se děje.Takže v případě, že mi telefon ted vrátí znovu s tím, že to způsobuje baterie, tak ji klidně vyměním, ale na 95% jsem si jistý, že to problém opravdu nezpůsobuje. Tak nechci vyhazovat peníze.

To by me jeste zajimal ten prodejce to asi nebude z oficialní distribuce, že? Jinak podle přesnějšího popisu (konečně!) si nemyslím, že je vada v baterii. Pravdepodobne HW vada, Skoro bych to i tipoval na oxidaci, ale samozrejme muze to byt cokoliv.

Co je oficiální distribuce? Apple u nás nemá prodejny. Jsou jen společnosti, s partnerstvím. Telefon je normálně CZ distribuce, takže autorizovaný servis využije ten velky přeprodejce nebo i ten malý. Taky si nemyslím, že je vada na baterii, ale HW vada. Ale když už to jde do toho autorizovaného servisu, tak bych čekal, že to dokáží diagnostikovat a neřeší to způsobem, že první problém, který vidí a na ten se odvolají.Ale už jsem podal dotaz na ČOI. Předpokládám, že odpověď bude stejná. A nechci platit výměnu baterie, když v tom problém s největší pravděpodobností nebude.

Apple u nás má autorizované prodejce:https://locate.apple.com/cz/cs/A možná by ses mohl pochlubit, z jakého shopu jsi to vlastně koupil... Někteří totiž můžou prodávat zboží, které oficiální servis z různých důvodů nevezme a proto pak reklamace může probíhat "nestandardním" způsobem protože to dělají někde "bokem".

Pokud vám v rámci vyřízení reklamace řekli, že je problém v baterii, tak to je přiznání výrobní vady, vy jste tu bateri asi neměnil. Požadujte opravu, nebo výměnu. Na proplacení vlastní opravy nárok nemáte...

Telefon už mám 2 roky, reklamaci jsem podával 3 týdny před vypršením záruky.Na pokles kapacity baterie to těžko uhraji po 2 letech.Proto vím, že v případě, že budu muset měnit baterii to půjde z mé kapsy.Ale nechci ji měnit zbytečně, když podle chování telefonu zjevně nejde o vadu baterie.

Aha, už to chápu. V tom případě nemáte nárok na proplacení opravy ani kdyby vám byly poskytnuty zavádějící informace. Kdyby to byl normální telefon, tak by bylo nejlepší ho poslat na reklamaci bez baterie s tím, že se přehřívá daná část, ale protože Apple, tak jediné co vám zbývá je dávat ho na reklamaci pořád dokola a doufat že jim to už přijde blbé.

Ty jsi dobrý.Chceš si nechat vyměnit baterii a nechceš za ni zaplatit. Tvůj problém je úplně druhotný.Platíš za to, že technik vezme šroubovák a něco udělá. A pak zaplatíš za baterii.A když mobil bude šmejd, tak holt, je šmejd mobil, ale ne ta baterie. Takže se s nimi pokus domluvit, že zaplatíš demontáž a vyjmutí baterie a zeptej se za kolik baterii vykoupí zpět.A nebo si to všechno udělej sám, vč. objednávky po internetu a vrať ve 14 denní lhůtě. Ale baterie nesmí být poškozená, poškrábána atd.

Ty jsi to asi nepochopil. Oni mi tvrdí, že celý problém spočívá v baterii. Ale o tom dost pochybuji. Tak já na jejich radu si ji teda nechám vyměnit zaplatím to a pak zjistím, že to bylo vlastně k hovnu a problém přetrvává a vyhodím za to zbytečně prachy. Co teda přijde potom? Vymyslí si, že jsem poškodil displej? Tak zaplatím výměnu displeje a zase to bude k hovnu? A takhle zrepasuji celý telefon na jejich domněnkách?

to že to řešíš 3 týdny před vypršením záruky ti jaksi snižuje manévrovací prostor a vypadá to podezřele. U kterého prodejce si to kupoval ?