» Poradna » Mobily

Reklamace telefonu kvůli tlačítku, ale má také dříve prasklé sklo

ahoj! mám telefon a před několika měsíci mi vlastní vinou pádem na zem prasklo sklo na displeji, dotyk v pohodě fungoval, ale teď začalo blbnout tlačítko, nejspíš se v něm něco opravdu rozbilo, protože "necvaká", a mačká se samo, dělalo to častěji (začalo to pár týdnů zpět) a teď už telefon občas nejde ani zapnout, pak už nejde zase vypnout (rozsvítit, zhasnout displej)...telefon je ještě dva měsíce v záruce... má cenu reklamovat telefon u prodejce kvůli tlačítku? kdyby mi opravili tlačítko a vrátili telefon s prasklým sklem, nemám s tím problém, nemáte někdo zkušenost s reklamací s podobným principem?

Odpovědi na otázku

No,,,,bůh s námi.

velice hodnotná reakce, ještě že takovejch není tolik :)

Když jste takový vohnout, že neumíte do otázky uvést ani o jaký telefon jde, kde jste ho koupil, etc... tak se nedivte, že dostanete jen mlhavé odpovědi. Takové dementy jako vy mají všichni rádi.

komu tady nadáváte do dementů a vohnoutů? :D vy jste teda dobrej výplod internetovýho diskutéra... fuj... o jaký telefon jde, nebo kde jsem ho koupil přece na této úrovni vůbec nehraje roli ne? ptal jsem se obecně, jestli s tím má někdo nějakou zkušenost... pokud nemáte co věcného k otázce říct, tak nikam takové výplody nepište a pokud vám přijde "vohnoutská" a "dementní" tak spoustě lidí ušetříte čas, když si necháte takové kecy pro sebe...

Servis se bude snažit tvrdit, že obě vady spolu souvisejí. Cesta vede přes soudního znalce, bohužel to bude nerentabilní v případě potvrzení stejného názoru znalce, jako má servis. Co je to za telefon?

je to nějakej čínskej noname koupenej v českym fungujícím eshopu s mnoha pozitivníma recenzema... no ale dokud je v záruce tak je asi fakt škoda to aspoň nezkusit

Ty "pozitivní recenze" známe, odkaz by nebyl? Btw s reklamací nepočítej, díky rozbitému displeji ti ji zamítnou.

Můžou a nemusí, záleží na tom, jestli obchodu jde o dobré jméno nebo víc o těch pár korun za opravu tlačítka. Navíc striktně podle zákona by mu to uznat měli, protože těžko prokážou souvislost rozbitého sklíčka s nefunkčním tlačítkem, pokud samozřejmě není mobil silně rozbitý.

Ale no tak, podle zákona podle zákona, dneska prakticky každej shop ti to při reklamaci svede na pád, kdy prasklo to sklo.

Svádět může co chce :) Ale musí to pořádně zdůvodnit a to se mu v tomto případě těžko podaří.

Vetsinou s tebou souhladim, ake tady na 99% se to podari zduvodnit a soudni tahanice prevysuji castku tel. Proste napise padem se tl uvolnilo a po case prestalo fungovat. A pri padu rublo sklo. Spise bych to dal do servisu a pokud je to cina na ebay bude sklo za par korun a tlacitko taky. Vymena par stovaku.

Bez křišťálové koule těžko mít takovou jistotu :) Opravdu záleží na konkrétním prodejci. Překvapivě jsou i někteří slušní nebo jsou skuteční obchodníci a umí si spočítat, že se jim vyplatí investovat 50 korun do bezplatné výměny tlačítka, než mít negativní recenzi na internetu. Takže 99% je hodně přehnané ;) Viděl bych to tak 50/50%. Ostatně kdyby se mi za dobu mého působení v servisu dostal takový telefon na stůl, tak bych to nejspíš záručně opravil, protože jsem dostal více bodů (a v závislosti na tom více prémií) za provedení opravy, než za zamítnutí reklamace :) Takže za pokus nic nedá, maximálně mu to vrátí a nechá si to někde opravit za 3 stovky.

telefon se vrátí s tím, že je poškozený kryt ... reklamovat nemá cenu.

Nemá cenu - pokus je zadarmo. Pokud má tazatel za telefon náhradu po dobu reklamace není důvod to nezkusit přestože výsledek je nasnadě. Ovšem na druhou stranu platí, že když pánbůh dopustí i sekera spustí. Ale zřejmě mu telefon ani na reklamaci nepřijmou.

zkusím, díky za názory :) pokusím se tu dát vědět, jak to dopadlo

kryt není poškozenej, paradoxně na telefonu neni krom tý praskliny jediná fyzická oděrka

Za neopravnenou reklamaci muze chtit obchod naklady spojene z prepravou. Za opravnenou, jdou naklady za nim.

Obávám se, že reklamaci neuznají, protože tlačítko se mohlo "načnout" při nehodě, kdy došlo k prasknutí displeje.

Čistě teoreticky, pokud není poškození v oblasti tlačítka, tak by to měli bez problému uznat. Jen těžko by prodejce vysvětloval, jak při prasknutí sklíčka souvisí s tlačítkem.

při pádu se může poškodit něco uvnitř aniž by došlo k vnějšímu poškození telefonu. Kupříkladu, když máš na telefonu TPU obal a křápne ti na displej, tak se nárazem může poškodit i nějaký spoj na desce nebo tak. Přitom díky obalu nebude na zbytku telefonu ani škrábnutí. Takže po čase přestane fungovat něco, co zdánlivě s prasklým displejem nesouvisí.

Nemá. Reklamace bude na 100% zamítnuta z důvodu mechanického poškození při pádu.Očividně máte něco urvaného, co se zaseklo pod krytem tlačítka a nemáte šanci prokázat, že to vůbec nesouvisí s rozbitým displejem.

Osobně bych tedy doporučoval to jednoduše předat někomu z okolí, kdo se v tom vyzná, ať to jen otevře a profoukne. Je možné že tam bude třeba úlomek sklíčka či plastu, který to tlačítko blokuje. Pokud se mu to podaří, ušetří Vám spoustu peněz. Pokud ne, o nic nepřijdete.

zavolal jsem tam a řekli že to nejmenší co můžu udělat je, ať jim to pošlu a že technici na to mrknou, s čímž souhlasím, uvidíme...