» Poradna » Ostatní

Reklamace procesoru

může mi to někdo vysvětlit? Procesory do AM2 jdou i do patice 939??

reklamace | od: dprov odpovědět 18.9.20079:33:49

Chci tento procesor reklamovat kvůli přehřívání, Vidím, že už ho standartně nemáte v nabídce, proto se ptám jaké možnosti vyreklamování mám. Pokud mi vrátite peníze budu muset investovat do dvou a více násobně dražšího procesoru pro patici 939 což se mi opravdu nechce, nebo mi dokážete ještě sehnat náhradu?

RE: reklamace | od: Luboš Trňák - CZC odpovědět 18.9.20079:37:25

Dobrý den,
bohužel nedokážeme zaručit jako náhradu stejný procesor,pokud bude mít dodavatel tyto procesory v zásobě určitě nám ho pošle.Pokud ovšem ne zašle nám jako náhradu nějaký procesor do AM2.

Odpovědi na otázku

To samozrejme nejdou, pokud ti poslou nahradu AM2, tak budes muset investovat do desky.

navic ruku v ruce s deskou musi byt i nove pameti, protoze 939 ma DDR pameti, kdezto AM2 ma DDR2.

tak to by ale měli snad vrátit prachy a koupim to radši v Holešovický tržnici , kde to maj ) sice manchester, ale co)

Asi tak, bud chtej stejnej procesor (ale to taky muzes par tydnu az mesicu cekat), nebo chtej vratit penize.

Chtit muze cokoliv, ale prodejce nemusi nahradu nabidnout. Je zcela v souladu se zakonem, pokud vrati penize. Jakekoli jine reseni je veci dohody obou stran.

Tak sem to myslel, at chce do 30 dnu funkcni procesor stejneho typu, pokud mu ho nebudou schopni zajistit a ani jinou vyhovujici nahradu (coz urcite neni procesor AM2) ma pravo chtit penize zpatky.

No tak zpatky na stromy.

Pokud mu nedaji stejny vyrobek (pro tutez patici), muze zadat vraceni penez -> koupi nejlevnejsi dnesni procesor + desku + pameti a proda to co ma ted.

Dalsi moznost je, pokud to koupil jako celek, ze to tak bude taky reklamovat.

Zakaznika nezajima, jakou nahradu zasle prodejci vyrobce, to je interni vec prodejce. I kdyby jim za CPU do s.939 poslali nahradou hodinky s vodotryskem, zakaznika to nezajima. Toho zajima pouze fakt, jakou nahradu nabidne prodejce = v tomto pripade by mel nabidnout adekvatni CPU do s.939 (ano, mozna by na tom zrovna nevydelal, ale byl by to solidni navrh) nebo vraceni penez.