Reklamace použitého notebooku

Vloni v létě jsem koupil od firmy, která se zabývá výpočetní technikou a mj. jejím pronájmem na různé kongresy apod., notebook, údajně jen několik týdnů používaný pro takový pronájem. K přístroji jsem nedostal žádný záruční list, jen doklad z účetního software "Účtenka - Daňový doklad" s uvedením typu notebooku, sériového čísla a ceny.Cca po 3 měsících "odešel" HDD, který mně byl, nepříliš ochotně, vyměněn. Nyní je notebook porouchaný opět a vypadá to, že tentokrát "odešla" základní deska. Zkoušel jsem kontaktovat majitele firmy, ten buď nebere telefon, nebo mně slíbí, že opravu zařídí u technika a obratem se ozve, ale nic.Máte někdo zkušenosti s reklamací použité elektrotechniky? Podle mne je na ten notebook záruční doba normální 24 měsíce, protože žádný papír, kde by si firma vyhradila její zkrácení, jsem nedostal... Takže nejspíš odnést do oné firmy s písemnou reklamací a popisem závady?

Odpovědi na otázku

Nejsem si jistej, ale je tam zkracena bud na 12 mesicu nebo 3 mesice.MM

Záruka by měla být 24 měsíců

hodne zalezi jestlis to kupoval jako fyzicka osoba nebo na firmu. Kazdopadne ti doporucuji aby ses obratil na www.spotrebitele.cz ta by ses mel dozvedet presne jak postupovat.

Citace odpovědi na www.spotrebitel.cz"Na použité zboží se nevztahuje žádná záruční doba (samozřejmě pokud ji prodávající sám neposkytuje). Prodávající však odpovídá za vady, které daná věc měla již při převzetí (toto ovšem musí kupující prokázat), přičemž se za takové vady nepovažují vady odpovídající míře běžného opotřebení věci. Tato odpovědnost prodávajícího trvá právě Vámi smíněnými 24 resp. 12 měsíci. Pokud se však vada vyskytne v prvních 6-ti měsících od koupi věci, pak dle §616 odst.4 občanského zákoníku musí prokazovat prodávající, že vada vznikla teprve po převzetí věci."

No nevím, ale tohle mně připadá trošku jako blbost...$ 619 odst. 3 OZ: Jde-li o věci použité, neodpovídá prodávající za vady odpovídající míře používání nebo opotřebení, které měla věc při převzetí kupujícím.Nějak mně z toho nevyplývá, že by se na použité zboží nevztahovala záruční doba... A dále $ 626 odst 3 OZ: U věcí použitých práva z odpovědnosti za vady věci zaniknou, nebyla-li uplatněna do 24 měsíců ode dne převzetí věci kupujícím. Prodávající může tuto dobu v dohodě s kupujícím zkrátit, ne však méně než na 12 měsíců; tuto dobu uvede prodávající v dokladu o prodeji věci.Na těch 12 měsíců je třeba záruční list na mobil, který jsem kupoval na Mobilpohotovosti. Tady jsem žádný papír na záruku nedostal, takže podle mne platí těch 24 měsíců. A ten notebook po výměně disku prokazatelně fungoval (jinak by ho asi nevrátili jako opravený), takže se těžko můžou vymlouvat na to, že deska byla vadná už při převzetí kupujícím.