Reklamace PC LEO - AAC Czech

Nevíte někdo jak je to s reklamacemi PC LEO když je teď AAC Czech v konkurzu? Na jejich stránkách je jen strohé oznámení o konkurzu, telefony nefungují. Byl jsem jejich dealer a teď mám 3 počítače na reklamaci se základní deskou, Dík za informace

Odpovědi na otázku

A deska je VIA P4PB-400, že? No, upřímnou soustrast! Desku z nich nedostaneš, zákazním ji po tobě pochopitelně bude chtít, takže ji zaplatíš ze svého. Vzhledem k tomu, jakou jsi měl na ta PC provizi se dostaneš na hranici prodělku, ale to ještě nic není - ještě tě čeká reaktivace Windows, která se taky nemusí podařit (to proto, že XP z PC Leo jsou upravené a neaktivují se běžným způsobem).

už to tak nějak vidím že to budu muset zacvakat sám ze svýho. Asi nemá cenu přihlašovat to do konkurzu, co? Zajímavý je to v tom, že přes rok neprodávám počítače Leo a když zkrachujou, tak mám hnes 3 najednou. A všechny s deskou

Zpočátku jsem zkoušel reklamace neuznávat, a nabízet náhradou komponenty "za nákupku" - někdy to prošlo, někdy ne.

Tak od tebe bych si nic nekoupil, takovej pristup k zakaznikum.

Buď v klidu, už jsem to zabalil.

Jo vím moc dobře jak je to s reklamacemi v AAC. Neutrácej peníze a neposílej vadné komponenty. Už se ti stejně nevrátí. Nasrali nemalý počet prodejců IT. Pro někoho to může znamenat i statisíce v hajzlu. Jak by řekl "koncák" "to je riziko podnikání".

Já jsem to vyřešil tím, že jsem firmu zrušil, protože mít na krku počítače v záruce za miliony korun nebylo únosné.

Pohrobci AAC a Libry, kteří fungují pod názvem ITPlanet pro svoje partnery zřídili možnost vyřizování reklamací z bývalého AAC. Účtují si za to sice pár stokorun poplatek, ale mohlo by se to v tomto případě vyplatit. Mám ale dojem, že tuto službu poskytují pouze svým obchodním partnerům, takže jestli od nich nekupuješ, tak to asi nepůjde.

Koukal jsem na jejich web, zkusím to tam. Jenom mi připadá úsměvná tahle pasáž v sekci "o nás" Naším cílem je navázat na tradici, kterou si značka LIBRA již jednou vybudovala na poli výpočetní techniky a stala se zárukou dokonalého produktu splňujícího veškeré požadavky svých zákazníku. Třeba se najdou zase noví dealeři, který budou prodávat počítače Libra

Jo, už se našli - stačí se na těch stránkách porozhlédnout.

zrovna jsem na to koukal  Abych řekl pravdu , vůbec bych o to nestál. Ještě celý tento rok budu očekávat další reklamace na LEO a obávat se že nějaký zákazník si vzpomene na reklamaci počítače

Jenže tohle se může stát prakticky komukoliv - před časem jsem zaslechl "zaručené zprávy" o tom, že k podobné situaci má blízko BGS. Pokud nebudeš prodávat vyloženě značkové PC (HP, Acer, F-S,...) tak nemůžeš mít nikdy jistotu.

naše firma má u nich věci na reklu za 30táců a ve skladu za dalších 25. a to od nich minulej rok už nikdo nebral...

a jak to budete ve firmě řešit, necháte to plavat? myslím že aac jenom v roce 2004 vyrobili přes 30 tisíc kompů, to celkem dost kusů připadne i na reklamace

přihlásili jsme se na ten konkurz nebo co to na aac je /nevím přesně dělám technika/ ale nikdo moc nevěří že by z toho byla třeba aspoň desetina...

Je to tragédie, sype se teď jeden LEO za druhým, přitom celé roky všechno fungovalo celkem v pohodě, reklamace minimální, servis funkční. Jen co AAC zkrachovalo, tak jedna závada za druhou. Fakt uvažuju o tom, že firmu zlikviduju.

Nereklamuje nahodou nekdo teplotu? Mam taky LEO notas a zda se mi, ze se mi posledni dobou nejak prehriva a hlavne nezvlada delsi zatizeni. A nevis, jestli mela firma nejaka servisni mista v Brne (nejlepe).

servisní místa měli po celé republice, ale nikde s tím asi nepochodíš. Postup by měl být asi takový, že to necháš opravit jinde a přihlásíš náklady do konkurzu. Já jsem měl špatnou desku MSI z PC Leo a vyřešili mi to v LEVI jako placenou opravu za 300 bez daně, takže dobrý. Další počítač Leo měl vydnou desku FIC a tu mi vyměnili přímo FIC, což mne mile překvapilo

Jsem jeden z pohrobků  ,tak myslím mohu říci jak to po pravdě je.Je pravda,že našim zákazníkům nabízíme pomoc při reklamaci zboží koupeného v AAC a Libře.Není to tím,že bychom byli pohrobci  ale protože ani nás netěší konec AAC a využíváme našich kontaktů s dodavateli.Nabízíme to však i zákazníkům,kteří u nás zatím nenakupují.Po zákazníkovi chceme pouze náklady spojené s logistikou.Co z toho máme?Spokojeného zákazníka,který pak třeba od nás někdy koupí.Pokud máte další dotazy napište nám přímo do firmy,kontakty najdete na webu.

Co si pamatuju tak v zakoniku (oddeleni spotrebitelu nebo tak nejak) pred par lety byla formulka o tom ze kdyz krachne takovyto dealer tak u dodavatele mate narok na vyrizeni reklamace (povinnosti s reklamacema prechazeji na dodavatele) ono by nebylo od veci zajit za nejakym znamym pravnikem (ten co vas neoskube o 5 000,- jen co se zavrou dvere) at vam to zkusi pohledat...nebo se na vlatni pest trosku prostourat v zakoniku... prekvapive zakony (tyhle jednoduche) jsou celkem citelne

Podle me je cokoli lepsi nez zkouset neco vymahat v konkurzu... uz jen proto ze kdyz si spocitate jake dluhy udelali a pomerne to vydelite tim co z te spolecnosti vytriskate....tak dostanete smesnou sumu... to uz je lepsi zkusit zavolat vyrobci komponenty...a zkusit se s nim domluvit... u velkych firem to nebyva problem...