» Poradna » Notebooky

Reklamace netbook asus i před odštípnutý roh

Ahoj Koupila jsem si před 1,5 roke netbook asus 1015PW a hned po půl roce užívání najednou cvak a už nešel zapnout a černá obrazovka. To mi v pohodě reklamovali, ale teď po roce opět cvak a zase to samé Záruka by sice měla být na 2 roky, ale nevíte zda se posouvá, když mi měnili po tom půl roce nový hardware? Hlavně 2 kamarádky mají taky tento typ netbooku a stalo se jim úplně to samé, přijde mi, že to snad ty netbooky asus dělají pravidelně Ale teď o co mi jde, hned po té první reklamaci a výměně harware mi moje ségra nešťastně v obalu upustila netbook na zem a uštípnul se malý kousek rohu toho krytu (dneska to taky nic nevydrží). Nechtěla jsem si kupovat nový kryt za 3000, když netbook stál 8500 kč a byl skoro nový, tak jsem si to tam přilepila a drží to v pohodě už celý rok. Nemáte ale někdo zkušenosti, jak je to s reklamací, jestli mi to uznají, když se mi teď vypnul a už nejde zapnout. Aby netvrdili, že jsem to způsobila, když mi spadnul (kvůli tomu rohu), přitom to tím opravdu není a podle mého názoru jim na tento typ netbook musí chodit hodně reklamací, navíc ho stáhli už z prodeje. Dík za názory Nechce se mi fakt nechat opravit pomalu za pořizovací cenu , to se pak vyplatí spíš koupit už nový.

Odpovědi na otázku

"dneska to taky nic nevydrží" - vydrží i dneska, nesmíš si ale kupovat levnej popundekl. Jinak k tématu, záleží na závadě. Pokud je poškození fyzické, budou se odvolávat na ten pád. Pokud odešla elektronika, tak ne. Nicméně, podle mě šasi řešit nebudou. Nicméně, co ti vyreklamují uvidíš až podle toho co na to řeknou PrasatkoPee

Záruka se posouvá jen o dobu, kdy bylo zařízení v opravě, typicky 30 dní.

realita je,ze pokud to bude s prominutim zmrd,vsimne si toho,rekne ze to je tva smula,ze to spadlo a je to tim!!

To co popisuješ, není realitou v Asus Ostrava.Nemám proti nim jediný špatný slovo. Opravy obvykle do týdne

Nprosty souhlas - vyrizuji reklamace do tydne. Skoda, ze nerikaji do ktereho, nekdy je tech dytnu treba pul roku. Mooc dobry servis - od asusu bych ani sroubky nebral po zkusenostech...

Na část kterou měnili by měla být opět plná záruka. Tedy pokud třeba měnili základní desku, tak na ostatní komponenty se záruka prodlužuje o dobu opravy, zatímco základní deska bude mít zcela samostatnou záruku v plné výši.

To rozbitý, čím to máš slepený? Jestli třeba jen lepící páskou, doporučuju sundat, očistit od zbytků, zabalit do krabice (ideálně originální, nebo alespoň opravdu precizně vycpat okolí by se v neorigo nehnul) a následně do servisu zaslat třeba PPL. Po převzetí budou nejspíš volat že NTB je poškozen, načež tvoje reakce bude: "Cože? Když jsem ho posílala tak s ním nebylo nic." V protokolu pak bude uvedeno že byl poškozen při přepravě a pravděpodobně se ti vrátí s vyměněným krytem na účet pojišťovny dopravce.