» Poradna » Notebooky

Reklamace macbooku pro

Zdravím,Před pár dny jsem mi kompletně umřel macbook pro 13 2017 (Ani obraz ani zvuk) jelikož do konce záruky mi zbývají nějaké 2 měsíce tak jsem ho zanesl na pobočku kde jsem ho zakoupil na reklamaci (iStyle). Typuju ýe se bude měnit asi celá deska a mě by zajímalo jestli mi ktomu bude vystavena nova záruka nebo mi bude pokračovat ta stará popřípadě jak se to pak řeší kdyby za 4 měsíce klekl znovu.Předem díky za všechny rady a odpovědi

Odpovědi na otázku

Obecně dle zákona žádnou novou záruku nedostaneš, bude pokračovat ta stávající a pouze se pozastaví na dobu, kdy bude počítač na reklamaci. Takže pokud se ti pokazí znovu za 4 měsíce, tak už budeš mít smůlu, stejně jako bys ji měl, kdyby se ti nepokazil teď, ale teprve až za ty 4 měsíce.

A co pokud dojde k výměně Macbooku za nový ?

Prodejce to s vysokou pravděpodobnstí napíše jako "Oprava výměnou za jiný kus". Tím pádem je to standardní oprava, akorát jako náhradní díl byl použit celý výrobek. Ale to nijak nebrání tomu, aby to bylo považováno za standardní opravu. Není žádný důvod, abys měl dostávat novou záruku.

Tak to na délce záruky nic nemění. Ta skončí uplynutím 2 let od koupě.

Nezáleží na tom, jestli ti dají nové zboží, záruka platí původní, alespoň podle zákona, pokud to prodejce nějak víc zvýhodní, to už je na něm.Pokud jde o poškrábání zapisované do protokolu, tak na tom podle mě záleží. Oni tam podobné věci rádi píšou automaticky, proto není vhodné jim to tak podepsat, ale blíže popsat a upřesnit a třeba i nafotit. Protože pokud ti to pak vrátí viditelně poškrábané víc, než to bylo, těžko se budeš bránit, protože jim potvrdíš, uhádáš, že to poškodili víc, než bylo, když už to bude v protokolu podepsané, že to je poškrábané.Kdysi jsem reklamoval telefon u prodejce, který byl na pohled skoro jako nový žádné škrábance ani při podrobnějším zkoumání a z reklamace se mi vrátil s protokolem mezi prodejcem a servisem, kde bylo napsané, ale mnou neodsouhlasené, že byl při předání do servisu ve stavu běžného opetřebení a poškrábaný displej.

Záruka se prodlužuje o dobu, kdy byla věc v reklamaci.