Reklamace LCD monitoru.

Zdravím,
koupil jsem si LCD display Viewsonic vx2240w, bohužel jsem nyní po dvou týdnech zjistil že má je jeden vadný pixel (svítí stále zeleně). Jde to nějak reklamovat?

PS: navíc monitoru bych se chtěl nejak zbavit, protože nesplnil moje očekvání, má pro mně neúnosný dithering i po skalibrování kalibrační sondou (bohužel jsem se před koupí neinformoval o vlastnostech TN technologie).

předem díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Jestli nemáš garanci 0 vadných bodu(u tebe se dokonce jedná o sub-pixel), tak na reklamaci neuspěješ.

Jestli's ho koupil na netu tak's ho mohl do 14 dni vratit bez udani duvodu... ale kdyz pises ze sis toho vsiml az po dvou tydnech, tak uz je asi pozde

No objednal jsem si ho u TS bohemia přes telefon, a 14 dnu to bude až v úterý.

Ok, telefon je taky "prostredek komunikace na dalku" (nebo tak nejak je to v tom zakone ) takze ho jeste do uterka muzes vratit.

Tazke to znamena ze to mohu vratit do 14 dnu, kdyz jsem si to objednal pres telefon ale balík jsem si vyzvednul a zaplatil v prodejne?

Precti si obchodni podminky te spolecnosti. Nektere spolecnosti tvrdi, ze pokud si zbozi vyzvednes osobne tak to pravo nemas, ikdyz podle me osobne je to blbost protoze kdyz si prectes ten dotycny zakon (cislo paragrafu si uz nepamutuju, je to uz davno), tak zakon resi pouze zpusob objednani. Nejlepsi urcite bude kdyz zitra zvednes telefon a domluvis se primo s nekym z TSB.

Zakon prave ze resi zpusob uzavreni smlouvy, ne zpusob objednani. Zalezi na obchodnich podminkach jestli je smlouva uzavrena uz objednavkou, nebo az prevzetim zbozi.

Ok, mas pravdu, uz jsem si to nasel... je to §53 OZ. Jak ale rikam, nejlepsi tam bude zavolat a domluvit se, TSB je docela vpohode obchod, ja myslim ze ti vyjdou vstric.

Ehh, z toho co čtu , jak jste náhodou špatně vybral a vlastně zato vůbec nemůžete, ale víte že má neúnosný dithering i po skalibrování kalibrační sondou. Myslí že:

a) okurková sezová \ založení flamewaru
b) vůbec to mu nezozumíte ( před koupí neinformoval o vlastnostech TN technologie)
c) pravda je truchu jinde..

No pokud nemáte garanci vadných pixelů a sub pixelů, nebo zboží nebylo ojednáno a dodáno z eshopu \ zásilková služba \ atd... nemáte na vrácení dle mého názoru nárok.

Pokud ale tvdíte že ...jsem se před koupí neinformoval o vlastnostech TN technologie bylo by vhodné se trochu informovat o základech LCD a ne pak machrovat ze kalibrační sondou.

Nevím, co je na běžné kalibrační sondě k machrování. :D

třeba jí brát na TN monitor

Když už je po ruce tak proč ji nevyužít.....Vy nyní můžete namítnout že to nemá cenu apod., ale já nemám čas se s Vámi hádat. Prostě jsem žil ve světě CRT a unáhleně koupil LCD, nic víc. Zde na fórum jsem položil otázku týkající se reklamace a tímto děkují ostatním, kteří odpověděli k věci. Až mně bude zajímat jestli jsem/nejsem lama budu vděčný za Váš kometář...Neberte to jako urážku prosím.

ale pokud se nepletu, tsbohemia je velkoobchod a tam běžná pravidla dle OZ neplatí

Ale plati... dle Obcanskeho zakoniku.. jelikoz si to poridil jako fyzicka osoba. P.S. TSBohemia dela i maloobchod, ma obchudek trebas v Hradci Kralove...

aha tak to sory, nevěděl jsem že mají i maloobchod, každopádně při nákupu ve velkoobchodu TSB musí nakupovat na ŽL, tak co vím naplatí běžná pravidla jako v maloobchodě