Reklamace case v UK

Dobry den,v zahranici jsem poridil casu za 115 liber. Bohuzel mi prisla s vadným ventilatorem, kontrolerem ventilatoru a poskozenymi prachovymi filtry. Ihned jsem otevrel spor a prodejce mi zaslal navrh na vraceni 20 liber. Navrh mohu prijmout, nebo odmitnou. Pokud ho odmitnu, mohu poté pridat dukazy o dalsich vadach, které jsem spozoroval v mezidobi, aby byla vracena vyssi financni kompenzace? Mohu sam zadat nejaky navrh na vraceni penez? Pokud se s prodejcem nedohodneme, tak spor řeší Exbay. Může mi prosím někdo objasnit, jak to funguje? Může Exbay považovat navrh za irelevantni a tak ho zamitnout v plnem rozsahu a mne nevratit nic? Rozhoduje spíše ve prospech prodejce, nebo kupujiciho? Pokud budu trvat např, 35 librách a prodejce na 20, tak Exbay rozhodne buď v můj a nebo jeho prospěch a nebo je to tak, že Exbay většinou udělá kompromis mezi oběma stranami a vratí mi např. 27,5 liber? Děkuji moc za případné odpovědi!

Odpovědi na otázku

https://europa.eu/youreurope/citizens/consu... jsme v EU, britanie zatim taky takze by tyhle pravidla mely platit

Ebay vetsinou nahrava kupujicimu. Samozrejme pokud si vypozoroval vice vad a prokazes, ze jsi je nezpusobil ty, mel by si dostat adekvatni nahradu. Ta se odviji od dohody. Kdyz nenajdete schodu, potom muzes kontaktovat ebay a pozadovat vraceni penez s tim ze case zasles zpet. Doporucuji ale jednat rychle. Cim dele se potahne, tim mensi motivaci bude mit ebay to resit.

Hmm,takže na Ebay. A co bylo v popisu nabídky? Nové zboží to nejspíš nebylo.

Pise EXBAY, ak tym mysli ebay, tak potom nema zmysel vyvijat dalsie usilie.

máš odkaz na tu aukci v které si to koupil ? Dá se na ní někde podívat ?

Reklamujete rozbité zboží při doručení? Byla poškozená zásilka. Pokud ne, může se to hůře prokazovat, prodejce může dělat problém. Pokud vám nevyhovuje sleva, odstupte od smlouvy a zboží pošlete zpět

Nebo to bylo od fyzické osoby, bazar?

také mi přišla deska na 3D tiskárnu s jinými rozměry než jsem koupil. nabídl mi asi 2$ jako náhradu. napsal jsem že chci polovinu asi z 20$ a nebyl problém. Zkus mu navrhnout svojí nabídku. většinou nebyl nikdy s tímto problém.