» Poradna » Mobily

Reklamace - náhrada za tvrzené sklo

Dobrý den, dal jsem telefon k reklamaci, ale tvrzené sklo, které sem si nalepil sám jsem zakoupil u jiné společnosti, než telefon. Po vyřízení reklamace došel telefon bez tvrzeného skla a nechtěli mi dát jiné na svoje náklady. Prej sem nekoupil toto sklo u nich, tak se stím nedá nic dělat? Co si o tom myslíte?

Odpovědi na otázku

Myslím si, že jejich postup je správný.

Hlavní problém je v tom, že tvrzené sklo na displeji jsi měl řešit při předávání telefonu kreklamaci. Pokud není zapsáno v dokladu, který jsi obdržel budeš se dohadovat dost těžko. A pokud je, tak servisu/prodejci oznam, že to budeš řešit přes ČOI.

V predavacim protokolu je napsane folie

Tak v tom případě nemůžeš chtít po firmě tvrzené sklo.

Bylo mi to divné, ale neřešil jsem to. Prostě ti kumpáni, co vyřizují reklamaci, ti nic neřeknou a pak se člověk může divit :) Kdyby řekl: "máte tam sklo nebo fólii"? Po vyřízení reklamaci mi řekne: ano to je normální, vždycky ho strhnou, ale vy jste toto sklo nekoupil u nás nemůžu stím nic dělat"

Moje babička před padesáti lety říkala "co je psáno to je dáno". Je to nepříjemné a chápu, že tě to štve, ale ber to jako ponaučení. Je především tvoje věc starat se o svůj majetek. V servisu nemají povinnost vyzvídat na tobě jak a čím sis telefon vylepšil, ono to ani dost dobře nejde - pamatovat na jakoukoli eventualitu není v lidských silách.

Chápu, ale ve výstupním protokolu od BRITEXU je napsáno, že telefon obsahoval sklo na display tudíž si myslím, že jsem v právu

Rozhodující je předávací protokol. Pokud je v něm napsáno folie tak bohužel. Jakkoli je zdůvodnění zakoupením ochrany displeje v jiné firmě přinejmenším hloupé.

Dobře ti tak. K reklamaci máš dávat jen věci, které patří ke zboží.

Ano to sklo tomu velice vadilo, když se reklamoval fotoaparat :D Dobře mně tak:D

S displejem nic nedělali?

Já naopak sklo z fólie v případě reklamace sundávám, aby se zapsalo, že je bez jakéhokoli poškození