» Poradna » Mobily

Reklama v tabletu

Mám nový tablet Lenovo Tab4 10, jen jsem vložila SD kartu, nainstalovala Avast, aplikaci Pinterest a čtečku knih. Po týdnu se začly objevovat reklamy, např.když chci otevřít soubory na SD kartě, na monitoru poskakuje truhlička s nabídkou kola štěstí. Vyndala jsem kartu,dala obnovit tovární nastavení,vložila kartu zpět,nainstalovala jen Avast, pár dní nic a pak, když jsem chtěla otevřít složku se soubory, řeklo to,že aplikace není nainstalována. Projela jsem to Avastem, nic nenašel, pak zkusila znovu, soubory šly normálně otevřít a zas to tam je. Když se chci podívat na uloženou fotku, musím nejprve vyskákat z reklamy na chytré nakupování. Momentálně nemám v tabletu žádné aplikace jen Avast a ty, které tam byly od výroby. Jak to z toho mám dostat?

Odpovědi na otázku

Odinstalovat všechny TY, co tam byly od výroby. Nainstalovat Malwarebytes Free. Do prohlížeče nainstalovat Ublock, Ghostery...Čert ví co si za ten týden do toho tabletu nainstaloval či aktualizoval. Co jde tak v menu zakázat samočinné aktualizace...

Měl jsem podobný problém. Tak jsem si tablet rootnul a nandal aplikaci AdAway - je zaměřená na blokování reklamy - a mám klid.

Dať znova do továrenského nastavenia, aktualizovať systém (aplikácie). Neinštalovať chujoviny, žiaden avast a podobne. V prehliadači používať doplnok u.b.l.o.c.k. o.r.i.g.i.n. alebo používať browser Brave (Edge) - tam sa dá nastaviť blokovanie reklám.

Co furt máte s tím Avastem? To je vir sám o sobě, to používají jen sebemrskači, hlavně na pomalejších NTB, a pak mi sem chodí brečet, že se s tím počítačem nedá dělat A na mobilu je to tuplem pitomost mít.

Tak jo, co si tam ale mám dát za antivirus?

Žádný.

Proč bys proboha měla do Androidu cpát takovou blbost, jako antivir? Kdo ti to poradil?

Moje dvacetileté dítě.

Aha, tak příště děti neposlouchej ;)

Tak jsem tam dala to tovární nastavení a už tam přísahám nic nenainstaluju. Je to zatim čisté. Díky.

Odinstalovat Avast a už nikdy tam nic takového necpat!!! Udělat znovu tovární nastavení a neinstalovat žádné aplikace. Pokud se reklamy objeví znovu, tak je ten malware přímo v systému.

Vydrželo to dva dny, je to tam zase. Teď tam nemám lautr nic. Tak teď mi, pánové, poraďte.

V tom případě je to přímo v systému a je to na reklamaci, protože nepředpokládám, že by sis sama našla a přehrála komplet software.

No to fakt ne. Z prodejny mi napsali, že na aplikace třetích stran se reklamace nevztahuje. Tomu moc nerozumím.

Tím myslí, že když si tam nějakou aplikaci nainstaluješ(třeba z Google Play) tak za případné problémy, neručí.Je možné, že to dělá nějaká z předinstalovaných aplikací od Lenova. Můžeš se na to zeptat přímo na diskus Lenova: https://forums.lenovo.com/t5/Česká-a-Slovenská-komu... Pokud to ale dělá nějaká aplikace od Lenova, tak bez rootu, s tím asi nic neuděláš. Můžeš zkusit nainstalovat aplikaci Blokada, ta blokuje reklamy i bez rootu.

Jsou to samé reklamy na aplikace z obchodu play, je to nějaké vodítko?

Si myslím, že to Lenovo má v základu. Jinak si stojím za tím, co jsem napsal výše - a funguje to!

Jenže tím neřešíš příčinu, jen následek. Nemoc neléčíš, pouze maskuješ její příznaky ;)

No furt lepší maskovat, jak to funguje, přitom to neomezuje, než to nechat, aby na mě vyskakovala reklama, která je imrvére zabudována do systému a otravuje. Chceš to přepsat jiným androidem? Bude pasovat na daný druh zařízení? Je s tím daleko více práce, než jednoduchý root a prográmek, co to blokne, přitom se pravidelně aktualizuje, at nenaskakují novější reklamy. A bonus... jak to nic nestojí ... jen trocha práce ... za 5 minut není do čeho dloubnout. Jak dlouho by trvalo tobě, než najdeš příčinu a "nemoc vyléčíš" ?

Přehrání FW není zase tak složité ;) To že je to tam z výroby neznamená, že neexistuje čistá ROM. On to tam mohl dodatečně nacpat distributor, ne přímo výrobce. Mě by prostě vadilo, že to tam na pozadí pořád jede a žere to systémové prostředky, baterii i data. To že ta reklama vyskočí na displeji, je v podstatě až to poslední, co by bylo škodlivé :)

Každopádně ona má tablet nový, takže bych ho prostě reklamovali.

Každý není sběhlý, aby si sehnal jinou ROM a navíc si byl jistý, že bude čistá. Sice běží apk na pozadí, jen záleží na tobě, či ti bude žrát data - se dá přednastavit - aktualizace výhradně přes wifi! Jedna věc je ROM sehnat, druhá je - nahrát ji. A poslední věc - reklamace v případě problémů zařízení nic neomezuje, protože se dá jednoduše udělat i unroot. Jsem zažil na svým tabletu - sedím, čtu noviny a najednou vyskočí reklama a začne řvát ... skoro jsem si ucvrk do textilu, jak jsem se lekl.

Nastavení aktualizací (přes WiFi/data) nemá nic společného s tím, jestli aplikace žere/nežere data. A znovu opakuji, pokud vyskakují reklamy v systému, kde nemají co dělat, tak bych to prostě reklamoval. Nevím proč se tady tazatelka vůbec zdržuje :)

Já to tam každopádně zavezu, ale psala jsem prodejci, kde jsem popsala podrobně problém, tam mi radili Hard-Reset , a oznámili, že reklamace se nevztahuje na aplikace třetích stran. Pardon, já jsem prostý uživatel, který jen chce používat zařízení stejně, jako svůj dřívější Samsung, který jsem měla 5 let, měla na něm mraky aplikací, SD kartu s plno soubory a nic takového nikdy nevyskakovalo. Navíc je na tom záruka, pochybuju, že po takovém zásahu, jakože to naštěstí neumím, bych v budoucnu cokoli vyreklamovala.

Tak mi nakonec vrátili peníze, přehráli SW a za týden to tam bylo znovu, což moc nechápu. Ted jsem před volbou, jaký tablet si mám koupit, nejde mi ani tak o značku, jako o parametry, OS atd.,ráda si nechám poradit.

Dokážete nám sem postnout screenshot obrazovky, jak ta reklama vypadá?

Screenshot umím,ale jak to tu dám?

Pro vás možná nejrychleji - stáhněte si ten screenshot do PC a tam jej nasnímejte na stránky:https://ctrlv.cz/Je to takové trochu krkolomné dvojité snímání, ale to by nemělo ničemu vadit, jde pouze o informativní obrázek. Lepší, než vás směrovat jak to nahrát na nějaký obrázkový hosting.

Antiviry na tabletu, kam ten svět spěje..

Co na tabletu, ale až se začnou prodávat chytré toalety, budeme muset instalovat antiviry i na ně Protože jak haj*lík chytne virus, tak se člověk ani nevys***.

Tady se ti potvrdilo, že antivir v Androidu, je jen na ozdobu. Výrobci tvrdí, že ho lidi potřebují, ale jen proto, protože vidí, že jim to lidi stále věří...

Jen jsem v rychlosti proletěl příspěvky a chybí mi tam zamyšlení se nad jednou věcí. Avast tam už konečně necpe. Gratuluji, ale co ta SD karta, kterou tam dává pořád? Zkuste dát tablet do továrního nastavení, ale nevkládejte tam kartu!!! Pak můžeme vyloučit jestli problém není i na SD kartě.

SD kartu tam po posledním továrním nastavení nemám.