» Poradna » Notebooky

Reinstalovace win 10 problém

Dobrý den,Dnes se mé dceři hnusně zasekl PC a naším řešením bylo obnovit notebook do továrního nastavení s zachováním osobních souborů. Avšak po pár operacích Windows vyhodil chybu že nemůže spustit nějaké soubory a že lze jen úplný obnovení do T.N. Windows mám na disku C:Osobní soubory na disku D:Přijdu o soubory na disku D, při obnovení T.N?Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

A co tak napřed ty soubory z PC zazálohovat? To by nešlo?

Záloha potřebných souborů a pak čistá instalace OS. Žádné T.N.

Obnovení do továrního nastavení znamená, že NTB bude ve stavu, v jakém byl při koupi. Byly tam při koupi vaše její data na D? I se "zachováním osobních souborů" je vždy lepší udělat zálohu a nespoléhat se na to.

Vaše řešení bylo zcela chybné. Jediné funkční řešení, je čistá instalace Windows

Ahoj, pred obnovenim do vyrobnych nastaveni skus instalaciu Win 10 z ISO image. S pomocou ineho, funkcneho PC si z Microsoftu stiahnes Media Creation Tool (https://www.microsoft.com/software-download/windows10). Vytvor si bootovaciu USB flashku (keby proces vytvarania flashky zlyhaval, skus inu, s niektorymi to proste nejde...) Spusti na problemovom PC instalciu Windows a v procese zvol cistu instalaciu, ale davaj pozor, aby si ako cielovy zvolil disk C. Disku D sa instalator nedotkne. Ak bol PC kupeny uz s Win 10, aktivacia prebehne automaticky.

Nejdriv je traba vyloucit HW problem.Pak je treba dukladne proverit, zda nejaka dulezita data nejsou prece jen i na disku c:. Pokud tam budou, tak je zalohovat.Nakonec proste a jednoduse zformatovat disk c: a nainstalovat na nej aktualni verzi Win 10.Na Tovarni nastaveni zapomente, s tak nespolehlivou veci nema smysl ztracet cas.