Reinstalace windows

Dobrý den, chci se zeptat když mám v pc hdd disk a budu ho trvale dávat pryč. Když tam zapojím ssd disk bude stačit při prvním zapnutí zapojit usb a nainstalovat windows bez toho abych šel do biosu?

Odpovědi na otázku

Pokud v BIOSe nedošlo po předchozí instalaci Win ke změnám, pak změna disku nehraje roli a vše půjde, jak jsi popsal.

I když to bude z win 7 na 10?

Typ Win nehraje roli.

Většina moderních desek má pod některou z F kláves Boot Menu, kde se dá rychle vybrat, z čeho nastartovat aniž bys řešil BIOS. Záleží, zda to deska má a zda to máš zapnuté.

Abys spustil instalaci (nabootoval instalační flešku) do biosu jít nutně nemusíš, stačí pomocí správné klávesy vyvolat Boot menu a v něm vybrat z čeho se bude bootovat (vybereš tu inst. flešku přirozeně). ---------------------------------------------------------------------------------------------Klávesu pro vyvolání Boot menu zjistíš v manuálu nebo zde:http://www.servispckupka.cz/zavedeni_systemu_z_cd_dvd...

A je třeba dodat, že u některých desek je nutné mít flash disk už v USB portu při zapnutí, aby se v boot menu tato možnost objevila.