» Poradna » Programy

Reinstalace Windows XP Home

Zdravim, potřeboval bych přeinstalovat Windows XP Homa SP2.
Mam je legální, ale prolém je v tom, že nevim jestli ty Windows musim před formátováním disku nějak deaktivovat nebo po nové instalaci pujdou opět aktivovat s původním klíčem bez jakéhokoliv potřebného odhlášení u Microsoftu.

Odpovědi na otázku

Nemusíš nic, normálně to přeinstaluj. A je fuk, jestli máš krabicovou nebo OEM verzi.

Není to tak úplně přesné, OEM verze je možné aktivovat jen několikrát, mám pocit že 3x. Nicméně v případě, že se aktivace nezdaří, je možné zavolat na MS a říct jim, že instaluji downgrade z Windows Vista Bussines.

www.pcporadenstvi.cz ...

Díky za príma informaci pro nás , co zrovna neoplýváme zkušenostmi s PC, článek je napsaný přehledně a myslím, že dost lidem u počítače pomůže!

po internetu 3x. TELEFONICKY klidne kazdy den

OEM verse lze aktivovat mnohokrát. Před měsícem jsem si zasvinil počítač nějakým trojanem několikrát za sebou a během dvou dnů jsem WXP reinstaloval asi desetkrát. Pokaždé se aktivovaly po Internetu bez jakýchkoli problémů. Tak tazatele neplašte nějakým limitem. Pokud je má opravdu legální, nemusí si dělat nejmenší starosti.

Zdravím, jsou tam 2 nebo 3 soubory, které se dají zazálohovat a po instalaci se dají vrátit. Někde jsem to četl, nemám to vyzkoušené. pp.

Pánové, prosím promiňe nevědomému . Již jsem reinstaloval XP Home z disku OEM asi 3 krát, a nikdy jsem žádnou aktivaci neprováděl (nebyla po mě po internetu žádána). Nebo rozumíte aktivací něco jiného ?

Aktivaci potřebuješ k používání Windows.
Po instalaci máš 30 dní na vyzkoušení nebo jak to je a potom si je musíš aktivovat, aby normálně fungovaly dál. To de buď po internetu a nebo telefonicky...

Jinak všem díky za rady. OEM verzi nemam, ale všechno šlape ok

asi nemas oem ale piratsku podnikovu verziu :)
Pokial viem tak OEM sa musia aktivovat do 30 dni, teda aspon vsetko co som doteraz mal, cca 25-30 ich bolo, a je jedno ci profesional alebo home, vsetky som musel aktivovat, robim to zvacsa rovno pri instalacii, ak nezabudenm vsunut sietovy kabel do sietovky pred tym, nez som zacal instalovat, ak som zabudol tak hned po instalacii

Pánové mohu Vás ubezpečit, že nemám pirátskou kopii, ale legálně koupený stroj Fujitsu Siemens od české renomované firmy s nálepkou ProductKey. Rovněž 2 legální disky Recovery a Drivers and Utilit... které jsem se strojem obdržel a které jsem používal. Kromě toho jsem již několikrát prováděl UpDate i Upgrade některých programů Microsoftu - po dobu téměř 2 let, a Microsoft, jak jistě víte si tyto akce prověřuje. Zřejmě má OEM několik versí.

Ještě doplněk předchozího. Samotřejmě, že první instalace byla aktivována, u dalších toho zřejmě netřeba.