» Poradna » Počítačové sítě

Reinstalace Windows 7 - kde najít síťový adaptér ke stažení?

Dobrý večer, vím, že vás to naštve, je to pořád omílaná otázka, ale mám problém. Tak se předem omlouvám. Měnil jsem svůj HDD za SSD a z bootovací flashky jsem si tam nainstaloval Windows 7. Proběhlo to v pořádku. Nemám přístup k internet přes bezdrátové připojení, projel jsem poradny - zjistil jsem, že nemám tam vůbec ovladač síťového adaptéru (a pravděpodobně i zvuku i grafiky, nekontroloval jsem si).Otázka je v tom, kde je najít? Hledal jsem, ale nepochodil jsem, proto jsem tady. Díval jsem se na stránky Lenova, ale opravdu nic, něco jsem určitě přehlédl. Ještě jednou se omlouvám.Mám notebook, konkrétně Lenovo ThinkPad T420. Na poradnách psali, že k tomu mají DVD nebo CD. Jednak ten notebook mám prakticky bazarový, tudíž ho nemám od začátku. Hledám tak stránku, kde by se dal stáhnout na USB nebo tak.Nevím, co za informace ještě doplnit, ale budu online.

Odpovědi na otázku

Děkuji Vám za radu. :) Kouknu na to.

Člověk, který neumí v Google zadat "ThinkPad T420 drivers", by neměl přeinstalovávat počítač.

Jistě, ale stejně se o dost raději zeptám, když je možnost.

Děkuji Vám za radu. :) Kouknu na to.

Jo tak snad to najdeš a pojede to.

Pokud funguje kabel, tak se dá přihlásit k webu Lenova, stáhnout prográmek, který osahá hw a stáhne a nainstaluje potřebné. Zdůrazňuji, použít prográmek ze stránek Lenovo, nikoli od třetích firem.Je mi to divné, mně se nainstalovaly W7 na T420 s vyhovujícími ovladači. Pár jsem jich přeinstaloval, ale základ jel.

Sedmičky mívaly nějaké chyby, kdy se nechtěly nainstalovat ani ovladače základních periferií. Moje první sedmičky odmítaly připojit i USB klávesnici a myš. Pak se přeinstalovaly z toho stejného média a ejhle, už bylo všechno v pořádku. Teda až na to šíleně dlouho trvající hledání ovladačů třeba k pitomému USB flashdisku.

V rámci přípravy před instalací je vhodné si stáhnou aktuální ovladače z webu výrobce. S tou wifi to bývá malinko složitější, v jednom modelu se můžou vyskytovat různé karty. Zřejmě podle toho, co zrovna kde výrobce notebooku sehnal ve slevě.

Jak nic neni..? Ja tam vsechno vidm.Ale je pravdou, ze asi zalezi i na prohlizeci.napr. pod Operou 12.x se stranka tvari, jako prazdna.Pod IE 11 se zobrazi normalne.

Opera 12 je už pěkně zastaralá. Vivaldi (Chromium) zobrazí korektně a divil bych se, kdyby Firefox ne. Na IE bych se vykašlal.

Na druhou stranu, za web který se načte jen v některých prohlížečích a v těch nepodporovaných nezobrazí ani jednoduché HTML, které by nahradilo ty úžasné sofistikované funkce, bez kterých by se zbořil svět, by zasloužil nakopat do míst kam sa nelůbá, jak říkali pán Galuška.

Zalohu ovladacu si udelej pres Driver Genius a nebo prolez cecko disk, lenovo tam ma slozku na ovladace. Dalsi moznosti je navstivit podporu Lenova a stahnout rucne nebo pres program system update od lenova.