» Poradna » Windows (a jiné OS)

Reinstalace Windows 10 Home

Dva dny zpátky se mi seknul PC a musel jsem ho natvrdo vypnout. Po zapnutí pouze hlášení od Windows, že se pracuje na opravách systému, poté mi buď obrazovka zčernala, anebo se nabídla možnost Startup Repair. Po všech možných pokusech všeho možného jsem si stáhl na flashku Windows přímo ze stránek Microsoftu a přeinstaloval systém.Nicméně ve chvíli, kdy se po instalaci systému konečně dostanu na plochu a můžu normálně PC používat, tak ve chvíli kdy PC vypnu nebo restartuji, tak jsem zase na začátku a čeká na mě buď černá obrazovka nebo možnost Startup Repair a musím Windows opět přeinstalovat abych mohl PC opět normálně používat a přijdu opět o všechna data a uložené nastavení.Neměl jste někdo podobný problém? Hardware bude nejspíš v pořádku, když už se po přeinstalování systému dostanu konečně na plochu, tak vše normálně běží, jen se Windows po vypnutí a zapnutí nedokáže normálně spustit.

Odpovědi na otázku

To znamená, že hardware v pořádku není. Je potřeba důkladná kontrola disku a potom základní desky. Ale tipuju to na disk, bude mít nějaký problém ve spouštěcí oblasti. Tomu že je to disk napovídá i to, jak k tomu došlo (seknutí a nutnost vypnout natvrdo).

Jak jsi přeinstaloval systém? Během instalace jsi smazal všechny oddíly a vytvořil nové, nebo jsi dělal novou instalaci do původních, možná poškozených oddílů, nebo jsi dělal nějakou opravnou instalaci (zcela k ničemu)?Pokud jsi použil druhou nebo třetí možnost, doporučuji zkusit tu první.

"Hardware bude nejspíš v pořádku" nejspíš To je tak těžké ten HW otestovat?

Co řešíš proboha!Přeinstaloval jsi systém Windows, tzn. teď tam nic nemáš. O žádná data a nastavení nepřijdeš. Prostě to neprošla instalace. Spusť tu instalaci Windows znovu.